Celebrity

6. ledna 2024 06:30

David Laštovka

Tatianu Kulíškovou, hvězdu filmu Láska z pasáže, potkala tragédie. Utopil se jí manžel

Láska z pasáže - upoutávka

Od natáčení kultovního filmu Láska z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa letos uplyne čtyřicet let. Kam se poděla, co dnes dělá a jak vypadá představitelka půvabné Jany v podání herečky Tatiany Kulíškové, do níž se ve své roli bláznivě zamiloval Lukáš Vaculík?

Slovenská herečka Tatiana Kulíšková v životě prožila to, co ve filmu Láska z pasáže, kde na konci děje oplakala smrt svého kluka v podání Lukáše Vaculíka. Její první manžel, herec Pavol Juráň, který se uplatnil také jako bavič ve scénkách se Štefanom Skrúcaným nebo jako moderátor pořadu Triangel, zemřel tragicky v pouhých osmadvaceti letech.

Na zájezdu v Žilině 1. dubna roku 1989 po představení relaxoval v hotelovém pokoji, kde se utopil... Přes včasnou pomoc mu lékaři život už nezachránili. Jejich manželství tak po třech letech ukončila hrozná tragédie. „Vím, o tom. Stalo se to pár letech po skončení natáčení,“ uvedl pro redakci webu Prima Ženy režisér Jaroslav Soukup. Tatianu objevil v Bratislavě, kde dělal casting s mladými slovenskými herečkami. „Táňa se mi líbila nejvíce. Je to skvělá herečka. Byla to její první hlavní role ve filmu,“ prozradil režisér filmu Láska z pasáže, který můžete sledovat na platformě prima+ (ukázku najdete v úvodu článku).

Čtěte také: Vladimír Dlouhý se alkoholu a cigaret nevzdal ani kvůli rakovině. Kolik měl dětí?

Tatiana Kulíšková se po smrti manžela uzavřela před světem a o lásce nechtěla ani slyšet. Ta si ji ale nakonec našla sama, když se zamilovala do o deset let staršího hereckého kolegy Vladimíra Jedlovského, s nímž má syna Adama. S rodinou žije v Trnavě, v březnu oslaví 63. narozeniny a herectví se stále věnuje naplno. Točí filmy i seriály a má stálé divadelní angažmá.

Vladimír Dlouhý přišel na plac opilý

Ale zpátky k natáčení filmu Láska z pasáže, v němž se objevila řada budoucích hereckých hvězd. Kromě již zmiňovaného Lukáše Vaculíka například také Marek Vašut, Ondřej Vetchý nebo Vladimír Dlouhý. „Neměl jsem s nimi žádné problémy. Jen jednou se stalo, že Vladimír Dlouhý se nedostavil na natáčení. A zrovna to byla produkčně obtížná scéna. Točili jsme v noci v Korunní ulici na Vinohradech poblíž tehdejší vinárny Šupetar, která dnes už neexistuje. Kameraman Richard Valenta tu scénu osvětloval z výsuvných plošin. Byla s tím docela práce a stálo to dost peněz. Mělo se začít točit a Dlouhý nikde. Průšvih,“ zavzpomínal režisér Jaroslav Soukup pro web Prima Ženy.

Po Vladimíru Dlouhém se tak začalo okamžitě pátrat a zjišťovat, kde by zrovna mohl být. „Produkce objížděla všechna místa, a nakonec ho našli v jakémsi klubu, kde popíjel s Jirkou Bartoškou a snad Karlem Heřmánkem. Když ho přivezli na plac, byl silně opilý. Kdybych nevěděl, jaké úsilí stála ta příprava noční scény, tak bych ten natáčecí den stopnul. Nakonec jsem tu scénu s ním natočil a ve střižně pak nechal jen nejnutnější délku záběrů, aby ta opilost nebyla poznat,“ přiblížil režisér Jaroslav Soukup pro web Prima Ženy.

Lukáš Vaculík si naposledy zahrál v seriálu Temný kraj:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2024

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.