Celebrity

19. února 2023 09:15

Marie Makovská

Jana Krausová si v seriálu zahrála krkavčí matku. Ztotožnění v roli nenašla

Rozhovor s Janou Krausovou

Herečka a výtvarnice Jana Krausová (69) v novém seriálu z politického prostředí ztvárnila matku hlavní hrdinky, kterou si usurpuje jen pro sebe. Tak moc se nechce vzdát soužití se svou dcerou Annou v podání Evy Podzimkové (33), až předstírá nemoc, aby se o ni musela Anička starat. Jak ale Jana Krausová pro web Prima Ženy uvedla, s v podstatě zápornou rolí nenašla žádné ztotožnění.

Osmidílná fiktivní série Sedm schodů k moci vypráví poutavý příběh mladé ženy Anny Malé, která uměla okouzlit, dokázala si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc. Než se však dostane do Prahy a započne její hon za kariérou v Poslanecké sněmovně, bydlí se svou matkou (Janou Krausovou), o kterou musí pečovat.

„Ta maminka její je taková velice svérázná bytost. Myslím si, že má pořád pocit nedostatku péče dcery, i když si myslím, že nezaslouženě. Protože ta dcera se o ni stará s velkým nasazením, až to na ni má třeba špatný dopad,“ vysvětlila Jana Krausová. „A ta maminka zkrátka chce tu její pozornost absolutně pro sebe, mluví jí hodně do života a do jejího dalšího vývoje, i pracovního, takže ta role je taková, že tu hlavní představitelku hodně ovlivňuje,“ dodala se slovy, že ztotožnění s rolí v seriálu Sedm schodů k moci rozhodně nenašla.

Přečtěte si také: Eva Podzimková upřímně popsala, kdo opravdu vychovává její dceru

Jana Krausová září především v divadle i v mnohých rolích, které mají za úkol diváka pobavit a vytrhnout z problémů všedních dní. Jak se jí tyto role ztvárňují, když jí osobně zrovna není nejlíp? „To se člověk musí hlavně odosobnit. Když to představení nazkouší a má o tom nějakou ucelenou představu, tak je to v podstatě taková výzva. Já nic nehraju s tím, že bych do toho vnášela nějaké osobní věci. Já si to prožiju. To je takový vlastně momentální prožitek, ale rozhodně se s postavami tak úplně neztotožňuji,“ popsala Jana Krausová, jak ke své profesi přistupuje, a dodala, že se snaží si práci, jak se říká, nenosit domů.

Kromě maminky zpěváka a herce Davida Krause a herce Adama Krause je Krausová také babičkou, s vnoučaty se však příliš často nevidí. „Zkouším novou věc a moc si je teď neužiju. Jen přes telefon nebo video, ale doufám, že až to bude za mnou, tak si je užiju víc. Trávila jsem s nimi vlastně jen ten vánoční čas,“ přiznala.

Vstupte s námi do prima+ a užívejte si kvalitní české i zahraniční filmy a seriály:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.