Celebrity

9. února 2023 16:10

Eliška Reiglová

Hvězda nového seriálu Eva Podzimková: S rovnováhou se dá věnovat rodině i herectví

Sedm schodů k moci (1) - Anička z kuchyně se vyzná

Eva Podzimková (32) se po seriálech Modrý kód, Tátové na tahu či Slunečná objeví také v novince Sedm schodů k moci. Při jejím natáčení už byla maminkou dcery Loty a vyjádřila se k tomu, co si myslí o výchově otcem a zda by dokázala zůstat jen doma s dítětem.

Anička Malá v podání Evy Podzimkové (rozené Josefíkové) se v seriálu Sedm schodů k moci dostane z malého města do Prahy a nastoupí jako servírka do jídelny Poslanecké sněmovny. Ačkoli na začátku rozezná s bídou premiéra a o politiku se nezajímá, postupně začíná objevovat nejen její svět, ale hlavně její zákulisí.

Evu Podzimkovou v této roli můžete sledovat právě nyní online na prima+. Už více než rok ale herečka ztvárňuje nejdůležitější životní roli, je totiž maminkou dcery Loty. Do návratu k práci se nijak nenutila, nechtěla se jí ale ani navždy vzdát.

Důležitost rovnováhy

Herectví je flexibilní povolání, přesto je občas těžké ho zkombinovat s péčí o rodinu a najít rovnováhu v čase stráveném doma a na place. Zdá se, že obojí Podzimková zvládla – a díky tomu je spokojená nejen ona, ale i její dcerka.

„Domnívám se totiž, že je každé dítě spokojené hlavně tehdy, když je saturovaná i jeho máma. A to ve všech oblastech života, tedy i v té profesní,“ řekla webu Novinky.cz s tím, že se chce věnovat rodině i herectví.

Některé slavné ženy se mateřství kvůli kariéře dobrovolně vzdaly. Které to jsou, se dozvíte ZDE.

První role po porodu dcerky přitom herečce nesmírně padne. Tohle je teprve začátek příběhu její hrdinky v seriálu Sedm schodů k moci:

Dítě v péči otce

Eva Podzimková si zahrála také v seriálu Tátové na tahu, v němž byli otcové na mateřské dovolené a ženy pracovaly. Podobný systém si dovede představit i ve svém manželství se scenáristou Matějem Podzimkem.

„Pokud by tomu okolnosti nahrávaly a my se tak s partnerem domluvili, proč ne. Nepohybuju se v myšlenkových stereotypech, podle kterých by se o dítě musela starat jenom žena,“ řekla svobodomyslná herečka.

Mohlo by vás zajímat: Intimní zpověď slavných otců. Vyčítají si netrpělivost, nedůslednost i málo času

Podle Josefíkové se nedá říct, že by měli o děti plošně pečovat jen otcové a je řada na nich. Naopak by si každá rodina měla vytvořit dokonalé podmínky k fungování bez ohledu na to, co by si mohli myslet ostatní. „Jak si to každý pár udělá, takové to má, hlavně že je spokojená rodina. A nikdo nemá právo to hodnotit,“ myslí si Eva.

Rodiče jako parťáci

Eva Podzimková účinkováním v seriálu Sedm schodů k moci dokázala, že rovnováhu mezi rodičovstvím a kariérou je možné najít. Také do budoucna má v plánu být plnohodnotnou matkou i herečkou. „Chceme být rodiče parťáci, k čemuž patří jednou kariérně růst, podruhé láskyplně podporovat z dětského hřiště,“ dodala.

Seriál Sedm schodů k moci je poutavým příběhem obyčejné servírky, která z venkovské hospody prorazila až do vysoké politiky. Sledovat jej můžete online na nové streamovací službě prima+, kde najdete i spoustu dalších filmů a pořadů.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.