Celebrity

19. června 2022 06:01

David Laštovka

Intimní zpověď slavných otců. Vyčítají si netrpělivost, nedůslednost i málo času

U příležitosti svátku otců jsme oslovili několik hvězd českého showbyznysu a položili jim dvě stejné otázky. Co považují za největší vlastní výchovnou chybu? Co nejdůležitější jim kdy řekl jejich otec? Někteří slavní tátové byli v odpovědích velmi upřímní.

Igor Bareš

Z prvního vztahu má herec dnes už dospělou dceru Sonju, z manželství s herečkou Antonií Talackovou pak dvě malé děti, dceru Toničku a syna Lojzíka.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

Někdy bývám nervní, ale to je také způsobeno věkem. Děti jsou pořád ještě malé, učí se a někdy nemám tolik trpělivosti. Snažím se s tím balancovat, ale ne vždy se mi to daří.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Můj otec byl velmi komisní, narodil jsem se mu poměrně pozdě, tak jsme se v životě tak trochu minuli. Ale pamatuji si jeho větu: „Hlavně nelži.“ Já se tím snažím řídit. Rodičům jsem lhal hodně, ale nelžu svým dětem.

Petr Janda

Je otcem pěti dětí, jedno už bohužel není na světě. Z prvního manželství s baletkou Janou se mu narodila dcera Marta a syn Petr, který zemřel v pouhých 34 letech na rakovinu. Z druhého manželství s moderátorkou pořadu Showtime TV Prima Martinou Jandovou má dceru Elišku. Se současnou manželkou Alicí má dvě malé dcery, Anežku a Rozárii.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

S fotrovstvím jsem ještě neskončil, protože mám pořád ještě dvě nezletilé děti. Ale je mi líto, když jsem byl v rozpuku a Olympic začínal hrát, měli jsme 250 koncertů za rok, tak jsem se o ty svoje první děti Martu a Péťu příliš nestaral. Byl jsem pořád pryč a když jsem byl náhodou doma, tak jsem ještě chodil do klubů a hospod. Žil jsem život, jako bych ani tatík nebyl, to mě mrzí. Péťa mi zemřel, tomu už to neřeknu, ale s Martou jsem strašnej kamarád a myslím, že už mi to odpustila.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Takové ty normální věci: Nekraď, nelži, choď včas. To jsem měl na talíři dost často. Na nějakou zásadní radu do života si nevzpomínám. Spíše to bylo Desatero boží přikázaní, abych tak řekl.

Dalibor Janda

S manželkou Jiřinou má dceru Jiřinu Annu a syna Dalibora, který ve svých jednadvaceti letech v roce 2003 spáchal sebevraždu.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu u dcery Jiřiny?

Já se jí od malička věnoval, všude se mnou chodila. Ale výchovně jsem jí vždycky říkal, že až se bude vdávat, ať si nebere nikdy zásadně umělce. Žádného zpěváka nebo herce.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Dával mi spoustu rad. Například vždycky říkal: „Vyuč se nějakému řemeslu a pak si dělej, co chceš.“ A to jsem si skutečně k srdci vzal. Vyučil jsem se strojním zámečníkem. Nakonec ale stejně ta muzika převládla a šel jsem si za svým snem.

Vilém Čok

Vyhlášený šoumen, zpěvák a hudebník má s manželkou Janou, s níž je už 43 let, dva dospělé syny, Michala a Filipa.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

Ke svým synům se chovám jako kamarád a jediné, co si vyčítám je to, že kvůli hudbě – práci, jsem na ně neměl tolik času.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Nepij kořalku!

Poslechněte si vtip: Rozčílený otec a chlap ve vlaku

Jiří Krampol

Herec a moderátor televizních pořadů Nikdo není dokonalý byl čtyřikrát ženatý a má dva syny. Z prvního manželství s televizní hlasatelkou Janou Fořtovou má syna Tomáše. Po rozvodu v roce 1989 se exmanželka i s jejich potomkem odstěhovala do Austrálie, kde se znovu vdala a herec tak se synem, který pracuje jako tenisový trenér, ztratil osobní kontakt. Z druhého manželství se mu narodil syn Jiří.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

Možná, že jsem nebyl důslednější a neměl na ně tolik času, kolik bych si přál.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Nikdy nic nepodepisuj.

Vladimír Hron

Z prvního manželství má známý bavič syna Vladimíra a dceru Renatu. Po rozvodu zůstali v jeho péči.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

Jako rozmazlující tatínek jsem byl někdy možná až příliš hodný, ale myslím, že když přišlo na lámání chleba, zase jsem přitáhl opratě… takže bych vlastně asi nic neměnil. S dětmi máme krásné vztahy a musím říct, že mi samozřejmě až na malé výjimky dělají téměř jen samou radost.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Můj otec tragicky zahynul, když mi byly tři roky, příliš vzpomínek na něj tedy nemám, ale vychovával mě moc fajn chlap, kterému jsem určitě vděčný za mnoho, hlavně za jeho věčně veselou náladu. Byl mi sice náhradním, ale vlastně také tátou… A co nejdůležitějšího mi kdy řekl? Abych se nebál jít si za tím, co chci! Rada nad zlato…

Felix Slováček

Z prvního manželství s Alicí René Wevelsiepovou má dceru René, z druhého s herečkou a zpěvačkou Dagmar Patrasovou syna Felixe a dceru Aničku.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

Chyby by se samozřejmě našly, nikdo není dokonalý. Těší mě ale, že s dětmi mám skvělý vztah.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

On chtěl, abych byl lékař, protože sám byl obvodní lékař. Dlouhé roky pak říkával, že chtěl syna lékaře, a nakonec má komedianta. Myslím ale, že byl nakonec za to rád. Sám v mládí hrával na housle.

Roman Skamene

S manželkou Renátou má herec dceru Sandru, od které se dočkal prvních vnoučat, a syna Roberta, který pracuje v Anglii.

Co považujete za největší vlastní výchovnou chybu?

Že sem je málo řezal. (smích) Dělám si srandu. Jsou skvělí.

Co nejdůležitějšího kdy vám řekl otec?

Hlavně si najdi tu pravou ženskou. A tu jsem našel.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.