Móda a krása

9. července 2020 06:05

Petra Kloidová

10 povedených proměn, které vás přesvědčí o zkrácení vlasů

Vlasy jako koruna krásy, říká se. Dlouhá staletí se mluvilo zásadně o dlouhých vlasech, móda se ale mění a přístup k ženské kráse také. Pokud se rozhodujete o zkrácení účesu, podívejte se, jak skvěle dopadlo těchto 10 proměn.

I v dnešní společnosti můžete stále slyšet stereotyp o tom, jak krátké vlasy dostatečně nereprezentují ženskost. Když máte krátké vlasy, nemůžete vypadat dostatečně žensky? Stereotypy se musí bořit. V případě, že se krátkých vlasů obáváte, co obrazu ženskosti pomoci přes doplňky, jako je třeba rudá rtěnka nebo roztomilé šaty? Krátkých vlasů není třeba se bát. Často totiž dokážou celý vzhled usměrnit do daleko šmrncovnějšího looku. Delší a neupravené vlasy dokážou udělat daleko více škody, než by se mohlo zdát. Je totiž rozdíl působit šik neupraveně, kdy je stále potřeba nějaká ta snaha, nebo vypadat tak, že jste právě vstala z postele a jdete nasypat slepicím.

Najděte svůj typ

Proměny, kterými se zabývá kadeřnice Jurgita Malakauskaitė, stojí a padají na tom, jaký jste typ. „Každý je určitý typ. Je důležité podívat se na to, jak klientka vypadá, když je kompletně nenalíčená a s přirozenou barvou vlasů. Kromě barvy vlasů, pleti a očí je také nutné se podívat na tvar obličeje a postavu,“ vysvětuje mladá kadeřnice, která stříhá už od šestnácti let. Všechny vyjmenované charakteristiky a vlastnosti dokážou kadeřnici pomoci proměnit vás v osobu, které se budete podobat duševně i fyzicky. „Někdy se cítím jako architekt, místo budov se snažím odkrýt potenciál a budovat vrstvu za vrstvou z potenciálu a charakteru klientky,“ říká.

Pozor na kadeřnické mýty

Kdy se pro krátké vlasy rozhodnout? Zapomeňte na starou dobrou poučku o tom, že pokud máte jemné vlasy, měly by být co nejkratší. Účes zkraťte v případě, že se na to cítíte. Pokud se vám vlasy nelámou a netřepí a pokud vám dlouhá hříva sluší, není jediný důvod, proč ji nemít. Stačí pořádná péče – hloubková hydratace a pravidelné zastřihávání.

To samé platí o pravidelném zastřihávání za účelem rychlého růstu vlasů. Stříhat se můžete, jak často chcete, ale k rychlejšímu růstu to nepovede. Vaše kadeře ale budou zdravé a upravené, budou působit plnějším a svěžejším dojmem.

KADEŘNICKÉ LŽI, KTERÝM RADĚJI PŘESTAŇTE VĚŘIT

Na některé krátké účesy to chce opravdu odvahu, na druhou stranu se stačí podívat, jak to nositelce pomohlo v rozletu nejen fyzickém, ale určitě i psychickém. Je to, jako kdybychom koukali na kompletně jiného člověka.

Pokud už krátké vlasy máte, popřemýšlejte o riskantnějším střihu a možném prosvětlení, které ubere léta.

Pokud chcete, aby vaše kštice vypadala objemnější, je rozhodně na místě zvážit výrazné zkrácení vlasů.

Kadeřnice Jurgita Malakauskaitė během proměn zvažuje i to, zda klientka patří mezi teplé, nebo studené typy. Na první fotografii je jasně vidět, že teplá blond nositelce příliš nesluší, proto kadeřnice zvolila studenou (a tmavou) blond. Barva následně dokázala vytáhnout potenciál z rysů obličeje nositelky, stejně jako z odstínu pleti.

Krátký pixie střih upozornil na krásnou tvář dívky a její dlouhý krk. Riskovat s krátkým sestřihem se většinou vyplatí. Nositelka vypadá o dost mladší než s dlouhými vlasy.

Razantní střih vlasů kolikrát pomůže ženě o dost více než romantické dlouhé lokny. Díky vlasům můžete dát okolí najevo, v jakém rozpoložení se momentálně nacházíte.

Jak je vidět, vlasy na ježka ženskosti nositelce rozhodně neubraly, naopak.

Máte rádi proměny?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.