Móda a krása

30. června 2020 06:05

Petra Kloidová

XXL influencerka zábavně kritizuje módní značky, které myslí jen na ženy s postavou modelky

Influencerka zábavným způsobem kritizuje módní značky, jež nemyslí na ženy, které oblékají velikost větší než M. Američanka Katie Sturino upozorňuje na to, že módní značky zapomínají na ženy, které nosí větší velikosti a snaží se to zamaskovat špatným číslováním velikostí.

Stalo se to každé z nás. V butiku jsme si vybraly kousek, který se nám líbí, se zatajeným dechem nalezly naši velikost a nadšeně odcházely do kabinky. Tam nás čekala ledová sprcha. Oblečení ve velikosti, jež běžně oblékáme, nám není ani omylem. Kalhoty si tvrdošíně stojí za tím, že přes boky nepůjdou, košile se nám zasekne v podpaždí a dál se odmítá hnout. V ten moent už deprese klepe na dveře. Chyba ale většinou není v našich stehnech, nýbrž v číslování velikostí oblečení.

Nejednotné číslování a přetvářka módních značek dokáže snížit sebevědomí

Taková nejednotnost systému číslování velikostí dokáže ženám výrazně zacloumat se sebevědomím, na což upozorňuje autorka projektu www.the12ishstyle.com. Katie Sturino začínala tak, že se nechala inspirovat outfity různých osobností, jež se snažila věrně okopírovat a dokázat, že i když nosíte o šest velikostí větší sukni, můžete pořád vypadat skvěle.

Teď přichází s projektem „Make my size“ (vyrobte mou velikost), která upozorňuje módní značky, že buď vůbec nevyrábí velikosti pro větší ženy, nebo se takový fakt snaží zastřít tak, že jejich číslování absolutně nesedí reálnému ženskému tělu. Výsledky v praxi, které jsou k smíchu a k pláči zároveň, ukazuje inlfuencerka a podnikatelka na svých sociálních sítích.

Vyrábějte moji velikost

Projekt na sociálních sítích by se mohl zdát jako zbytečný výkřik do tmy. Sturino si samozřejmě na svých sociálních sítích dělá i amatérské výzkumy, které jí potvrzují to, co ona už se svou velikostí tuší dávno. Módní značky zkrátka zapomínají na ženy větších velikostí. Se zapáleností sobě vlastní vypráví i tom, že najít v módní mecce, New Yorku, oblečení, které sedí i ženám, jež oblékají velikost XL, je jako snaha najít jehlu v kupce sena. A co teprve ostatní ženy a dívky, které nežijou ve velkoměstech?

Katie Sturino samozřejmě myslí i na ženy, které jsou odkázány nakupovat pouze online. Často objednává oblečení ve své velikosti i z internetových obchodů, které sice její velikost mají, ale v praxi se ukáže, že jejich velikost rozhodně neodpovídá reálné ženské postavě.

Proto netrvalo dlouho a kampaň The Make my size se stala virální. Dokonce i výsledek se dostavil - kampaň ji dovedla ke kýženému dialogu s módními značkami, které oblečení s většími velikostmi vůbec nevyráběly, nebo naopak dávaly klientkám falešnou naději v rámci chybného číslování.

„Chceme návrhářům ukázat, že tady existuje nová demografická skupina, jež chce také nakupovat, ale neustále se na ní zapomíná,“ vysvětluje.

A aktivismus přinesl první ovoce, Sturino se svěřila, že v nedávné době navázala spolupráci například s návrhářkou a svořitelkou zavinovacích šatů Diane Von Furstenberg.

Máte rádi proměny?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.