Celebrity

16. října 2022 08:50

Vanesa Havlíková

Lektorka Kateřina Dolenská: Obličejová jóga je nejveselejší omlazující technika

Show Jana Krause (32) - upoutávka

Kateřina Dolenská patří ke známým a uznávaným lektorkám obličejové jógy. V legendární pohovce u Jana Krause představila speciální baňky, které napomáhají k tváři bez vrásek, a rozpovídala se o v dnešní době čím dál populárnější obličejové józe.

Kateřina Dolenská se věnuje omlazovacím technikám, jako je například obličejová jóga. A právě s ní seznámila Jana Krause v jeho slavné talkshow.

Obličejová jóga jako záchrana před stárnutím

Lektorka jógy moderátorovi ihned na úvod věnovala knihu a speciální obličejové baňky. „Nejraději ji používám na oblast čela,“ řekla o jedné z nich s tím, že před její aplikací je nutno nanést na obličej olejíček. „Krásně nám to prokrví čelo a vyhladí vrásky,“ popsala v Show Jana Krause, kterou můžete sledovat každou středu večer na Primě, a ukázala, jak s baňkou pracovat. Baňky jsou v různých velikostech a je potřeba s nimi zacházet opatrně, aby na tváři nezanechaly podlitiny.

Podobně vyhlazující účinek má podle ní i pravidelné cvičení obličejové jógy. „Jejím efektem je, že bude hladká tvář, ale ideálně i duše, protože je to jedna z nejveselejších omlazujících technik. Během cvičení tohoto typu jógy je podstatou dělat na sebe různé obličeje, někdy veselé, někdy smutné, někdy dokonce legrační,“ pustila se Kateřina do praktické ukázky.

„Svaly jsou na obličeji srostlé s pokožkou, takže jak bude dlouhý sval, tak bude velká pokožka. Akorát pokožka se nám nezkracuje jako sval. Když se nám zkrátí žvýkací sval, znamená to, že se nám posune dolní čelist, ale pokožka se nemá kam ztratit, tak se nám zvrásní. A naším cílem je ty svaly protahovat a vracet jim jejich ideální délku, aby byla pokožka zase rovná,“ vysvětlila, jak správně obličejovou jógu praktikovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.