Astročlánky

18. července 2023 06:30

Petra Martišková

Lunární kalendář na 29. týden: Vyhněte se sporům a všemu, co zatěžuje vaše srdce

Měsíc v tomto týdnu prochází znamením Raka, Lva a Panny a stále ještě na vás mohou působit energie novoluní. Vyvarovat byste se měli stresu, hádek a sporů, protože zbytečně zatěžují vaše srdce. Co dalšího v tomto týdnu dělat pro tělo i duši podle vlivu měsíce?

18. července – Rak

Měsíc vstoupil do znamení Raka a ovlivňuje žaludek, plíce, slinivku břišní, játra a lymfatický systém. Vyhněte se proto přílišné zátěži těchto orgánů včetně lékařských zákroků. Stále ještě můžete pociťovat dozvuky energií včerejšího novoluní. Potrápit vás může přecitlivělost, rozhodně se vyhněte všem sporům a hádkám, stejně byste nenašli společnou řeč a zbytečně byste se stresovali. Není ani vhodný čas na večírky a bujaré pití, druhý den byste se probudili s těžkou kocovinou a zbytečně byste zatížili játra. Vyhledávejte lidi, se kterými je vám dobře. Pokud vás někdo pozval na rande, neváhejte a vyrazte, lásce se dnes bude dařit.

Čtěte také: 5 nejmocnějších znamení zvěrokruhu, která vždy dosáhnou svého. Jste mezi nimi?

Nezapomínejte také na své nejbližší, zajděte s rodinou na zmrzlinu, rodiče pozvěte na kávu nebo překvapte milou návštěvou, uděláte jim velkou radost. Ženy mohou ve dnech Raka pociťovat napětí v prsou. Pomůže jemná masáž. Odlehčit byste měli také jídelníček, smažená jídla, ale i nadbytek kofeinu, vám nebudou dělat dobře. Pokud už jste to s jídlem nebo kávou přehnali, uvařte si čaj z heřmánku nebo máty. Návštěvu kadeřníka na dny Raka také neplánujte. Pokud můžete, nestříhejte vlasy a odložte i jejich mytí, mají tendenci slábnout.

19. – 20. července - Lev

Měsíc prochází znamením Lva. Cokoliv prospěšného uděláte pro oblast zad, srdce a krevní oběh, působí velmi příznivě, ale vše, co nadměrně zatěžuje, zbytečně škodí. Vyhněte se, pokud je to jen trošku možné, lékařským zákrokům a operacím v této oblasti. Není vhodná doba ani na očkování. Jestliže ve dnech Raka jste se měli kadeřnictví vyhnout obloukem, dnes byste tam určitě měli vyrazit. Péče o vlasy se vyplatí. Necháte-li si zastřihnout konečky, vlasy budou silnější a zdravější.

Jestliže trávíte hodně času sezením, ať už v práci, nebo doma, pak se mohou ozývat více než kdy jindy bolesti zad. Snažte se každý den alespoň na chvilku záda procvičit a posílit střed těla. Při práci si dělejte pravidelné přestávky, projděte se a protáhněte ztuhlé svaly. Pokud jste ještě nezkusili, zajděte na jógu, má téměř kouzelné účinky na naše tělo. Nejste-li trénovaní, vyhněte se zbytečné zátěži ani se nepouštějte do silových tréninků, zbytečně byste zatížili krevní oběh a srdce. Stres není obecně dobrý, ale v tyto dny se obzvlášť snažte vyhnout všem stresovým situacím.

21. – 23. července – Panna

Měsíc následující tři dny prochází znamením Panny. Silně tak ovlivňuje trávení, tenké a tlusté střevo, slezinu i slinivku břišní a také nervový systém. Všechno, co pro tuto oblast těla uděláte v těchto dnech prospěšného, bude mít velmi příznivý vliv. A naopak vše, co zbytečně tyto orgány zatěžuje, škodí. Vyhněte se operacím a lékařským zákrokům v oblasti břicha. Objevit se mohou problémy se zažíváním, pocity plného žaludku i plnosti. Snažte se ve dnech Panny odlehčit jídelníček a vyhnout se smaženým pokrmům. Naopak přidejte dostatek ovoce a zeleniny, nezapomínejte ani na pitný režim.

Čtěte také: Trápí vás zažívání? Pomůže vám jóga

Stále ještě můžete věnovat péči svým vlasům, účes mnohem lépe drží. Nezapomínejte ani na pleť, masky a kúry v tyto dny působí naprosto skvěle. Zamyslete se také nad tím, kolik času strávíte sportem. Je to alespoň třikrát v týdnu svižná procházka, nebo si neuděláte čas ani na to? Není žádnou novinkou, že naše tělo pohyb potřebuje, ale nemusíte hned trhat rekordy, stačí se protáhnout, zajít na hodinu jógy nebo pilates a po pár lekcích začnete pociťovat příjemné změny. Jednak vaše tělo bude sílit, ale také se zbavíte napětí a stresu.

Zdroj: Zdroj: Síla měsíce – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe

Sdílejte článek
Štítky jóga znamení Raka znamení Lva znamení Panna vliv novoluní vliv Měsíce lunární kalendář Lunární kalendář 2023 Thomas Poppe

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.