Marek Němec se loučí s rolí legendárního Hofbauera: On teď vlastně umírá

1.MISE (42) - Další spolupráce

Okouzlující doktor David Hofbauer mizí z televizních obrazovek. Sympatický herec Marek Němec se s koncem vojenského seriálu musí rozloučit i se svou slavnou rolí, s níž si podmanil nejedno ženské srdce. Legendární Hof sice bude Markovi chybět, zároveň se ale těší na nové projekty.

Herec Marek Němec si diváckou popularitu získal především jako přitažlivý doktor David Hofbauer. Sexy nevyzpytatelný chirurg oslňoval zejména ženské publikum nejprve v seriálech Modrý kód a Sestřičky Modrý kód, kde vytvořil oblíbený pár se Sabinou Laurinovou coby vrchní sestrou Mery. „Byla to pro mě role zábavná a to je, myslím, vidět. Snad to mělo i dopad do auditoria diváků. Reakce na Davida byly hezké a jsem za to rád,“ řekl ke své legendární roli Marek.

Postava svérázného Hofa se následně objevila i ve vojenském hitu s prvky reality show 1. MISE, který na předchozí seriály volně navázal. Ve středu večer ale odvysílá televize Prima poslední díl, Marek se tak se svou slavnou rolí, s níž se nesmazatelně zapsal do diváckého povědomí, musí rozloučit. „On teď vlastně umírá…,“ zauvažoval Marek Němec poté, co od režiséra uslyšel naposledy „Stop!“

Na Davida ale Němec, který v seriálu vyženil roztomilou dcerku, jen tak nezapomene. „Hofbauer mi bude chybět, i ten jeho ordinérní přístup k životu, ale všechno má svůj konec, aby mohlo vzniknout zase něco nového,“ řekl smířeně Marek Němec, který se po konci natáčení více zaměřil na divadlo. „Když děláte takový seriál, nemůžete se moc občerstvovat jinde,“ narážel na náročnost natáčení Němec, který trávil víkendy na operačním sále s kolegou Romanem Zachem.

Co prozradil Marek Němec o své roli?

Z konce seriálu je smutný i Dolanský a Rychlý

Podobně to vnímá i Jan Dolanský, který ztvárňoval přísného plukovníka Dana Hofmana. „Pro mě to byla zkušenost i zjištění, že penzum práce může být ještě větší než doposud. Bylo to pro mě asi pět set obrazů, to je docela dost. Když to srovnám s jinými seriály, tohle bylo mnohem náročnější,“ přiznal bez okolků herec. „Bylo to půl roku života, tak jsem smutný, že ty lidi už nebudu vídat. Ale všechno jednou musí skončit a třeba se potkáme jinde,“ doufá Dolanský, který v závěru seriálu zabojoval o svou lásku Kristýnu Leichtovou.

Kromě Marka Němce se se svou dlouholetou rolí musí rozloučit i Ondřej Rychlý, kterého jsme vídali jako lékaře Prokopa Hlinku. „Uvědomil jsem si, že jsem během natáčení stihl dvě děti. Poznal jsem tu mnoho nových přátel a zažil s nimi tolik věcí! Je to pro mě dneska emotivní,“ svěřil se během svého posledního natáčecího dne Rychlý, který v posledních dílech bojoval ve finální šestici nejlepších kadetů o místo v elitní vojenské jednotce. Zda bude úspěšný a bude si jako Prokop balit kufry do Amsterdamu, se dozvíte na Primě ve středu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.