Celebrity

27. dubna 2022 13:37

Petra Kloidová

Martha Issová a David Ondříček: V manželství jim šéfuje někdo třetí

Herečka Martha Issová ztvárňuje jednu charismatickou roli za druhou. Doma má režiséra Davida Ondříčka a dvě malé děti. Jejich soužití zpestřuje syrská krev Marthy a nový člen rodiny, kterého zdědili a který jim začal v domácnosti trochu šéfovat.

Česká herečka Martha Issová je známá svým temperamentem, ví se o ní, že má syrské kořeny. Podle Jana Krause vyvolává dojem, že má ještě jeden motor navíc. „Vaše Ivanka, když mě viděla tancovat, když jsme se seznámily, tak říkala, že ještě nikdy neviděla nikoho, kdo tak pomalu mluví a tak rychle tancuje,“ přitakává Martha na moderátorovo srovnání, že její tanec působí, jako by byla pod elektrickým proudem. „Občas mám i já ten pocit,“ dodává se smíchem herečka, která nedávno ve filmu svého životního partnera Davida Ondříčka ztvárnila olympijskou oštěpařku (a manželku Emila Zátopka) Danu.

Kvůli roli se musela naučit házet oštěpem, ačkoli pro to nemá zrovna ideální tělesnou konstituci. Navzdory těžkým chvilkám, které při tréninku zažívala, ji to prý velice bavilo. „Možná to nějak souvisí s mým temperamentem, ale já mám hrozně ráda, když musí člověk vystoupit z toho života a světa, na který je zvyklý, a vydat se na takový výlet,“ svěřuje se v Show Jana Krause, kterou uvidíte v úterý ve 21:35 na Primě.

Třaskavý vztah by Ondříček chtěl řešit po evropsku

Ostatně konfrontaci odlišných přístupů zažívá i se svým partnerem a otcem svých dětí, Davidem, který je na rozdíl od ní kliďas. „Náš vztah ilustruju na takové jedné situaci, kdy jsme byli v nějakém konfliktu, něco jsme řešili, a ve mně se to pak už zvedá, emoce přicházejí… ale Davidovi ne. Nebo to na něm není vidět, což je strašné! A on se dokonce začíná usmívat,“ popisuje. „Ve mně to tedy kypělo, on se čím dál tím víc usmíval a skončilo to tak, že jsem vzala sklenici od piva a chrstla jsem mu ji do obličeje. On chvíli stál, měl zavřené oči, pak je otevřel, podíval se na mě a řekl: mohli bychom ty věci řešit trochu víc po evropsku?“

I režisér David Ondříček nedávno v pořadu 7 pádů Honzy Dědka vypověděl, jak se Martha Issová snaží svou horkou krev regulovat, když se hádají. „Doma nejsem režisér. Rozhodně ne. Máme s Marthou třaskavý vztah, ale troufám si říct, že jenom z jedné strany. Marta má syrské kořeny, občas se pohádáme, občas po mně něco hodí. Martha má ale dobré srdce, jednou po mně hodila notýsek, ale řekla, že předtím z něj vyndala tužku, aby mi nevypíchla oko. I v afektu tam ta evropská část mozku je. Jinak se máme dobře,“ zhodnotil pobaveně Ondříček.

David Ondříček má s Marthou Issovou dvě děti, dlouholetý pár svůj vztah v roce 2021 stvrdil svatbou. Devítiletá Františka a tříletá Emílie se jí samozřejmě zúčastnily, na oslavě se objevil i syn Ondříčka z předešlého vztahu.

Rodině šéfuje zděděný Jaroslav

Jak Martha Issová prozradila v Show Jana Krause, jejich soužití zpestřuje také papoušek Jaroslav, amazoňan zelený, kterého zdědili po Davidově tatínkovi Miroslavu Ondříčkovi, slavném českém kameramanovi a dlouholetém spolupracovníkovi Miloše Formana. „Jaroslav se úplně upnul k Mirkovi, oni tohle papoušci dělají, mají celoživotní vztah. Když pak Mirek zemřel, Járovi bylo dvacet. Je to člen rodiny,“ vypráví s tím, že když si ho po smrti pana Ondříčka přinesli domů, asi rok velice truchlil.

„Asi rok se s námi vůbec nebavil. Zato teď by se dalo říct, že to u nás celkem šéfuje.“ Dokonce prý výborně napodobuje jednotlivé členy domácnosti. „Je to naprostý bizár, protože on chytá melodie i barvu hlasu,“ říká pobaveně herečka a předvádí, jak je papoušek vítá hlasem Davidovy matky. „Mě ale nemá rád. Je totiž otázka, jestli je to Jaroslav nebo Jaroslava,“ dodává se smíchem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.