Celebrity

21. února 2023 15:31

Eliška Reiglová

Tři ložnice, krb a žádný plyn. Bungalov Miloše Zemana skrývá důmyslné detaily

Podívejte se na nový domov Miloše Zemana

Už za pár dnů bude inaugurován prezidentem České republiky Petr Pavel (61). Stávající prezident Miloš Zeman (78) tak bude muset v brzké době opustit zámek v Lánech, který si tolik oblíbil. Středočeská obec se mu ale zalíbila natolik, že si ji vybral k zaslouženému důchodovému odpočinku. Jak nové bydlení vypadá?

Miloš Zeman původně hovořil o tom, že si v Lánech nechá postavit jen malý bungalov. Tři minuty jízdy autem od zámku si ale nakonec nechal vybudovat spíše luxusní vilu, jejíž výstavba byla dokončena už na konci loňského srpna. Na důchod si prezident přál hlavně klid, který mu zajišťují vzrostlé keře, jež jeho nový domov zakrývají.

Prezidentův plat letos vychází na 302 700 korun hrubého měsíčně. Po skončení mandátu v březnu má Zeman nárok na rentu 50 tisíc korun stejně jako na paušální náhradu 50 tisíc korun měsíčně. Udržování sídla mu tak po finanční stránce nebude dělat žádné problémy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zemětřesení na Hradě. Kam zmizí „Zemanova parta“ v čele s Ovčáčkem, Mynářem a Nejedlým?

Interiér a plány na důchod

Podle informací deníku Blesk má být v přízemí nového obydlí Miloše Zemana kuchyně, obývák s krbem, knihovna, ložnice, koupelna a zimní zahrada. V patře se pak mají nacházet další dvě ložnice a koupelna. Dům mimo jiné disponuje dvěma terasami – jednou velkou v přízemí a menší v patře. Součástí nemovitosti je krb, vytápění na plyn podle Blesku zcela chybí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak dnes žije Kateřina Zemanová?

V lánské nemovitosti bude mít pokoj také Zemanova dcera Kateřina, která bude tatínkovi dál oporou. Je vidět, že rodina v čele s Ivanou Zemanovou myslela na všechny detaily, které s velkým odcházením pana prezidenta souvisejí a souviset budou.

Už dříve Miloš Zeman uvedl, že se nejvíce těší na svou velkou knihovnu, kde plánuje trávit volný čas. Podotkl, že by v místnosti měl mít i houpací křeslo, na kterém chce odpočívat. „Budu číst zajímavé knihy a tak trochu i vzpomínat,“ nastínil důchodové plány ve vánočním poselství na konci loňského roku.

Prodej za miliony

Kdyby se Miloš Zeman rozhodl, že nový dům mu nevyhovuje a chtěl by ho prodat, na trh by ho mohl umístit za velmi zajímavou cenu. „Kdyby se na mě pan prezident obrátil, že mám dům prodat, zvládl bych to nejméně za 25 milionů korun. Lány jsou atraktivní, dům je navržen architektem. Na střeše jsou solární panely, takže moderní technologie nechybějí,“ řekl pro CNN Prima News realitní makléř Tomáš Kučera.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Konec Zemanova snu. Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe nebude, vláda zrušila územní rezervy

Odborník na nemovitosti pak také potvrdil, že i přes svou velikost se dá dům skutečně považovat za to, čím ho dosluhující prezident nazval. „Klasický bungalov je přízemní stavba. Málokdo ale ví, že jím může být i stavba, která má jakési ‚půlpatro‘. Při troše fantazie se tak dá dům prezidenta považovat opravdu za bungalov,“ dodal odborník.

Sdílejte článek
Štítky dům bydlení Miloš Zeman Lány Kateřina Zemanová Tomáš Kučera Ivana Zemanová bungalov Zámek Lány

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.