Celebrity

29. dubna 2022 14:50

Josef Šťastna

Naďu Urbánkovou znásilnil vlastní otec. Bylo jí 8 let, řekla její dcera Jana

Jana Fabiánová promluvila

Zpěvačka Jana Fabiánová (43), která je dcerou legendy české popové a folkové hudby Nadi Urbánkové (82), na sebe strhla velkou pozornost, když promluvila o tom, že ji sexuálně napadl lékař Jan Cimický (74). Nyní prozradila i rodinné tajemství – její maminku zneužíval vlastní otec.

Loni na podzim Jana Fabiánová promluvila o tom, že ji sexuálně napadl psychiatr Jan Cimický. „Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let,“ napsala na svém facebookovém profilu v říjnu.

Policie se začala o případ zajímat a kriminalistům se ozvaly další ženy. Cimický se nejdříve bránil, že jde o lži a o útok proti jeho osobě. Vyšetřovatelé ale pracují s tím, že v letech 1980 až 2016 došlo k napadení a vydírání téměř třiceti žen.

Obvinění Jana Cimického ze sexuálního napadení žen:

„Kriminalisté v případu, který byl medializován v listopadu minulého roku a týkal se lékaře z Prahy 8, zahájili trestní stíhání konkrétní osoby pro trestné činy znásilnění a vydírání. Těchto skutků bylo podle zjištění kriminalistů 29,“ uvedl pro stanici Radiožurnál mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Maminku znásilnil její otec, řekla Jana Fabiánová

Sexuálně napadených žen může být daleko více. Jana Fabiánová uvedla, že zneužívání a znásilnění je v české společnosti bohužel velmi rozšířeným jevem. Ke zneužívání často dochází přímo v rodinách. Zažila ho i maminka Fabiánové Naďa Urbánková.

„Maminku znásilnil její vlastní otec, když jí bylo osm let. Myslím, že se to asi odpustit nedá. Člověk to může nějakým způsobem pochopit, aby si to sám v sobě nějak vyřešil,“ řekla Jana Fabiánová v rozhovoru s Miluší Bittnerovou v internetové talkshow Na Kafeečko.

Dcera Nadi Urbánkové v rozhovoru s Bittnerovou také uvedla, že děda zemřel před jejím narozením. „Člověk by asi neměl váhat. Měl by mít odvahu se ozvat, protože když se ozveš, chráníš ty, kterým by se to mohlo stát po tobě. O nic jiného nejde. Takže pokud nechcete, aby se to stalo dalším holkám nebo vašim dcerám, udělejte to,“ doplnila Fabiánová s tím, že by nikdo neměl o sexuálních deliktech mlčet, i když je velmi těžké jít s pravdou ven.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.