Seriály a filmy

27. července 2015 10:00

Petra Kloidová

VIDEO: kde se natáčela nebezpečná podvodní scéna s d´Artagnanem? V Chomutově na plovárně!

Natáčení jedné z nejlepších světových produkcí v České republice s sebou nese i lokace, které my Češi s přehledem poznáváme. Přinášíme vám video z natáčení, kde se d´Artagnan musel nebezpečně potápět. I taková scéna musí být perfektně naplánovaná a zajištěná.

Pětadvacetiletý Luke Pasqualino, jenž hraje horkokrevného d´Artagnana, má v hereckém světě slibně našlápnuto (hlavně u fanynek), i proto musí britská produkce BBC udělat všechno proto, aby jejich herci byli v bezpečí. Z toho důvodu byla scéna, kdy se Luke musel potápět do dlouhého tunelu, aby se následně dostal do studny, pořádně zajištěná. Takové natáčení vyžadovalo, aby herec dlouho vydržel pod vodou bez dechu, krom toho scéna v konečném znění působí dost klaustrofobicky. Mladého herce samozřejmě neminulo ani koupání ve špinavé vodě v exteriérech, hlavní scény se ovšem natáčely v městské plovárně v Chomutově.

Přípravy zahrnovaly i potápění ve vaně

"Luke mi týden před touto scénou chodil poctivě hlásit, že si zkouší, jak dlouho vydrží bez dechu pod vodou. Zkoušel to doma ve vaně a každý den hrdě hlásil, že má nový rekord," směje se Steve Griffin, koordinátor všech kaskadérů na place. Dále prozradil, že vedle představitele d´Artagnana je vždy připraven potápeč s dvojitým dýchacím přístrojem, ve vodě jsou však i další potápěči.

Pro všechny případy byl v uměle vytvořeném tunelu prostor k tomu se nadechnout. Všechna bezpečnostní rizika tak byla zažehnána. Pravdou ovšem je, že pokud se podíváte na celou scénu v seriálu, působí na diváky tak, že by na místě herce každou chvíli dostali pod vodou panický záchvat z tak tmavého a stísněného prostoru.

Luke Pasqualino měl ztíženou situaci hlavně tím, že plaval v zakalené vodě: "Když plavete v takové vodě, moc toho nevidíte a pokud ano, tak je všechno hodně rozmazané, ale bylo to skvělá zkušenost a výzva. Bylo skvělé dělat něco takto poprvé, bylo to moje první podvodní natáčení. Myslím si, že by mohl d´Artagnan příště třeba skákat bungee jumping nebo skákat s padákem," vypráví nadšeně Luke Pasqualino.

Tři mušketýry a jejich druhou řadu uvidíte každé pondělí večer ve 20.15!

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.