Celebrity

7. října 2022 06:30

Tomáš Durčák

Pavel Liška se chystá na krizi. Staví si na chalupě sprchu s teplou vodou zdarma

Spousta lidí dnes kvůli rostoucím cenám elektřiny a plynu řeší, jak ušetřit nejen tuto zimu, ale i v dalších letech. Herec Pavel Liška (50) se rozhodl vyřešit na chalupě teplou vodu sprchou, kde se mu voda sama nahřeje. Zvažuje také kariéru řemeslníka.

Manuální práce je dle Lišky „lázeň pro duši“

„Bo bude zima a teplo je čím dal dražší, tak stavím sprchu, kde normálka poteče teplá voda úplně zadara! Pravda, že v zimě to asi moc nefunguje, ale od jara až do podzimu většinou jo,“ pochlubil se svým novým projektem Liška na Instagramu.

Manuální práce a řemeslo samozřejmě nejsou pro někoho, kdo je zvyklý řemeslníky nanejvýš hrát, hračkou, ale herec dle svých slov během vlastnoručního budování sprchy relaxuje a odpočívá.

„Když hrajete na divadle nebo ve filmu tesaře, kameníky, instalatéry… tak to se prostě dělá jen jako. Ale když se do toho pak člověk pustí doopravdy, tak zjistí, že spoustu věcí neumí, a tak mu to trvá 4–7x déle, ale pak zjistí, že je to zároveň úplná meditace a lázeň pro duši,“ svěřil se s dosavadními dojmy Liška.

Pokud se dílo podaří, plánuje herec zakázkovou výrobu

Vybudovat konstrukci venkovní sprchy chce Pavel Liška ze starých trámů, které už nepotřebuje, ale zatím je nespálil. Kamenná podlaha bude z ruly dovezené z Balkánu. Nahoru pak přidá černý zásobník na vodu, který slunce nahřeje, načež se bude moci osprchovat teplou vodou bez nutnosti za ohřev vody platit.

„A jestli se mi [sprcha] povede tak, jak si ji představuju, normálně ji pak hodím na sociální sítě a budu ji vyrábět na zakázku. Budu si tak přivydělávat a meditovat v jednom. (A účtovat si budu na hodinu, ne úkolově),“ popsal Liška svůj potenciální podnikatelský záměr.

Na výsledek si jeho fanoušci budou muset počkat přes zimu až do příštího roku. A uvidí jej jen v případě, že se herci dílo podaří a bude mít chuť se o něj podělit.

„Objednávky budu přijímat, až to bude celé hotové. A kdybych tu svou hotovou sprchu sem na sociální sítě nedal do konce března, nebude to znamenat, že se mi nakonec moc nepovedla, ale… prostě jsem si to rozmyslel,“ uzavřel svůj dlouhý instagramový post Liška.

Sdílejte článek
Štítky krize teplo Instagram sprcha řemeslo energetická krize Pavel Liška

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.