Celebrity

6. března 2023 11:50

Eliška Reiglová

Poslední slova Kláry, kterou oplakává Ewa Farna. O bolesti, pláči a zbytečném studu

Píseň Tělo, kterou zpěvačka Ewa Farna (29) vydala na jaře roku 2021, se stala hitem nejen díky textu, ale i emotivnímu videoklipu. V něm si zahrála řada silných žen, které se nebály hrdě ukázat svou fyzickou schránku a přiznat, že už ledacos vydržely. Jednou z hvězd klipu byla i Klára Justinová, která v únoru zemřela ve věku 26 let. Dokud mohla, o své cestě otevřeně a veřejně hovořila na Instagramu.

O smrti Justinové informovala Farna na svém Instagramu. „Dnes jsem se dozvěděla, že Klára, silná žena z mého klipu Tělo, navždy odešla. Važme si zdravého těla. Je mi to strašně líto, Kláro,“ vzkázala své přítelkyni zpěvačka. Teprve šestadvacetiletá Klára z tohoto světa odešla po dlouhém boji, narodila se s vadou jícnu a byla chronickou pacientkou.

Čtěte také: Ewa Farna promluvila o soukromí. Není to tak růžové, doma máme brajgl

„Jsem po 22 narkózách, po třech umělých spáncích. Přišla jsem téměř o žaludek a část tenkého střeva. Mám jizvy, strie, povadlou kůži, zmizel mi pupík, mám i velké jizvy po opakovaných břišních operacích a malé kolem dokola po různých drénech,“ řekla Klára podle citace deníku Blesk.

Poslední Klářina slova

Zpěvačka Ewa Farna se za píseň Tělo a s ní související videoklip dočkala velké chvály. Ženy se v něm nestyděly za své nedokonalosti a naopak je statečně ukázaly. Vyslaly tím do světa zprávu, že jim síly nedocházejí, a podpořily další ženy, aby neztrácely naději a nadále kráčely životem s hlavou vztyčenou. V podobném duchu povzbuzení se nesl i poslední příspěvek Kláry na Instagramu.

Čtěte také: Táta podpořil dceru po operaci srdce. Udělal neuvěřitelné gesto na celý život

„Ležím od 29. 1. 2023 opět v nemocnici. Jsem za tu dobu po dvou náročných operacích střev. Píchali mi X katetrů. Navštívila jsem JIP i ARO. Mám trombózu… a tak dále,“ napsala otevřeně žena, která až do svých posledních chvil byla velkou bojovnicí. Rozepsala se také o tom, že když člověk něco nezvládne, nutně to neznamená, že se za sebe musí stydět a myslet si, že pláč je ostuda.

„Dneska se mi měl akutně přepichovat můj dlouhodobý katétr v hrudníku. Tenhle typ jsem ještě neměla a... Bylo to strašné. Strašně to bolelo, nevydržela jsem. Rozbrečela jsem se a nakonec mi museli výkon provést v narkóze. Jsem moc vděčná, že se na mě nikdo nezlobil a na sále byli opět moc hodní. Nevím proč, ale tak nějak automaticky jsem si připadala špatně. Že jsem to nezvládla... Ale proč vlastně? Nezvládnout něco přece není ostuda. A je úplně jedno, kolik vám je a jestli se bavíme o zápočtu ve škole nebo píchání katétru,“ dodala.

Pyšná na své tělo

Klára Justinová na sociálních sítích bez ostychu sdílela tělo, které prošlo řadou náročných operací a jež se za pomoci lékařů snažila v posledních letech uzdravit tak, aby na tomto světě mohla být co nejdéle. Zcela pochopitelně proto byla jednou z hrdinek v klipu oblíbené zpěvačky. Nestyděla se za to, na co neměla vliv.

Fotografie Ewy Farné z klipu Tělo se objevila i na Times Square:

„Jde o oslavu těla z hlediska jeho fungování, nejen estetiky, ke které nás svět silně tlačí. Poté, co mé tělo přineslo na svět nový život, jsem k němu získala ještě větší úctu, jsem plná obdivu k tomu, co dokáže. Tělo se bude měnit po celý život. Myslím, že je ke zdravému sebevědomí nezbytné dokázat mít rád, nebo alespoň přijmout to, na co vliv nemáme,“ řekla k písni Tělo samotná Ewa Farna podle webu Musicserver.cz.

Sdílejte článek
Štítky smrt bolest videoklip tělo chronická onemocnění Ewa Farna Klára Justinová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.