Prima kondice s inSPORTline

15. ledna 2024 08:58

Komerční sdělení

Prima kondice s inSPORTline: 3. trénink a rady, jak se zbavit chutí na sladké

Prima kondice s inSPORTline, 3. trénink

Vítáme vás u série domácích tréninků s inSPORTline a zkušenými odborníky. Zacvičte si s trenérem Josefem a nutriční koučkou Týnou. A kromě tréninku pro vás máme i cenné tipy, jak se zbavit chutí na sladké nebo večerního nutkání sníst vše, co vám přijde pod ruku.

Co vás dnes čeká? Kondiční trenér Josef Toman a nutriční koučka Týna Skalická vás provedou intervalovým tréninkem, který si můžete upravit dle svých možností.

Budete potřebovat:

Tip: Veškeré cvičební pomůcky seženete na inSPORTline.cz

3. trénink

Po rozcvičce bude následovat 7 cviků, které můžete zopakovat v několika sériích. Každý cvik zabere jednu minutu – Josef a Týna budou cvičit vždy 30 vteřin, dalších 30 vteřin bude čas k odpočinku. Vy si můžete trénink upravit podle svých možností, například cvičit 20 vteřin a 40 vteřin odpočívat, nebo naopak 40 či 50 vteřin cvičit a zbývající čas do minuty si dát pauzu.

Rozcvička:

  1. Jumping Jacks / skákací panák s rozpažením
  2. Vysoká kolena s plácnutím

To vše si dáme dvakrát.

Hlavní trénink:

  1. Tlaky na ramena vsedě
  2. Sprint na místě s činkami
  3. Šikmé břišní svaly s medicinbalem
  4. Zapažování s činkami na tricepsy
  5. Skoky snožmo do strany
  6. Bird Dog / natahování protilehlých končetin ve vzporu klečmo
  7. Předpažování s činkami

A nakonec přijde lehké protažení.

Jak se zbavit chutí na sladké?

„Chutě na sladké jsou buď dlouho naučeným zvykem, anebo plynou z nevyváženého jdelníčku. Pokud Vás trápí často, možná je čas se zamyslet nad skladbou jídla. Často za to může nedostatek komplexních sacharidů v jídelníčku a přílišné omezování, někdy nesprávná kombinace jednotlivých potravin, nepravidelnost a nedostatek bílkovin v jednotlivých jídlech,“ radí nutriční terapeutka Sandra Figalová.

Podívejte se tedy na skladbu vaší stravy, můžete si třeba několik dnů zapisovat vše, co sníte. Snadněji tak poznáte, jestli vám v jídelníčku nechybí například bílkoviny, zdravé tuky nebo komplexní sacharidy.

Konec se „sním, co spatřím“

Taky vás někdy přepadne nepřekonatelný hlad nebo chutě na vše možné, co je v dosahu? „Ideální je mít doma zásoby toho, z čeho budeme připravovat zdravá jídla, a proto vše začíná promyšleným nákupem. Poté si můžeme některé potraviny připravit dopředu a mít hotové ingredience, které budeme používat. Doporučuji si dělat týdenní plány, tedy např. v neděli si udělat chvíli čas na to, abychom si zhruba sepsali, z čeho budeme vařit a přípravovat pokrmy, kde se budeme pohybovat a jak se budeme stravovat mimo domov,“ radí Sandra.

Sdílejte článek
Štítky výživa hubnutí cvičení trénink Komerční sdělení inSPORTline zdravý životní styl Prima kondice s inSPORTline

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.