Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Pozor na řeč těla aneb Co všechno prozradí

Řeč těla odhalí víc, než si myslíte. Mnohdy i víc než slova, protože těmi se právě někdy lidé snaží skrýt myšlenky a své okolí zmást. Zato takzvaná řeč těla, to znamená gesta, mimika, postoj či držení ramenou často prozradí, co si myslíme doopravdy.
Vydáno: 02.10.2018
Pozor na řeč těla aneb Co všechno prozradí
Pozor na řeč těla aneb Co všechno prozradí Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle psychologů slovy sdělujeme pouhých sedm procent informací, dalších pětadvacet procent patří tónu a intenzitě hlasu a zbytek náleží řeči těla.

Odhalí vaši nejistotu

Jdete-li na důležitý pracovní pohovor, pak hlavní samozřejmě jsou vaše znalosti dané profesní problematiky a v neposlední řadě rovněž to, jak se obléknete (elegantně) a nalíčíte (decentně). Ale ani to není stále ještě všechno. Pokud jsou všichni uchazeči o práci výborně připraveni a chrlí ze sebe vědomosti jako na běžícím pásu, skutečně může rozhodnout právě řeč těla. Nervozita nedělá dobrý dojem. Pokud budete během debaty s personalistou neustále zírat někam nad jeho hlavu, hrát si s prsty nebo s tužkou, či si dokonce okusovat nehty, prozradíte na sebe, že jste jen uzlíček nervů.

Prozradí, že jste příliš dominantní

Pozor si dávejte také na přehnané pohyby a divoká teatrální gesta. Řeknete tím na sebe, že jste nevyrovnaná dominantní osobnost, která špatně vychází se svým okolím. Budete-li šermovat propiskou budoucímu nadřízenému před obličejem tak, že bude muset uhýbat, dobrý dojem určitě neuděláte. Doporučuje se dívat se dotyčnému do očí, ale ne pořád. Nepřetržité zírání však působí rovněž agresivně, je vhodné čas od času odvrátit zrak. Lepší je v takových chvílích hledět do země než do stran. Kdo se dívá vlevo nahoru, přemýšlí, pohled vpravo nahoru vypovídá o lži.

Zastaví hádku či zbytečné hovory

Však to znáte: někdo vás tlačí do sporu a vy se s ním za žádnou cenu nechcete hádat, případně delší dobu posloucháte úplně zbytečné tlachání a už nemáte sílu ani čas poslouchat to dál. Co uděláte? Nacvičte si pohled netečné sfingy. Dívejte se druhému do očí a nepatrně se usmívejte. Podlehne každý, odmlčí se. V tu chvíli ukončete debatu.

Odhalí, kdo je sebevědomý

Stojící žena obvykle přenáší váhu na jednu nohu, což působí nejistě, málo sebevědomě. Úspěšná žena stojí nejen obrazně, ale i doslova oběma nohama na zemi. V takových chvílích je lepší obout si boty s nízkým podpatkem, protože na tom vysokém můžeme působit vratce. Důležitý je také oční kontakt, díváte-li se druhému do očí, děláte dojem sebevědomé osobnosti. Naopak bezradné těkání očima sem a tam vyjadřuje nízkou sebedůvěru a bezradnost.

Ukáže na spřízněnou duši

Lidé, kteří jsou si sympatičtí, přátelí se spolu či spolu už celé roky žijí, se stylem vyjadřování, mimikou, gesty a artikulací k sobě postupně přibližují. Kdo se tedy chce druhému přiblížit, zrcadlí jeho pohyby, samozřejmě pokud možno nenásilně. Zkrátka příznivě reagujte na jeho řeč těla. Pro zajímavost, přesně to dělají zkušení policisté, kteří potřebují, aby se obviněný doznal.

-EM-

Článek je zařazen v: řeč těla, temperament, charakter, psychologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama