Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s kýlou?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.
Vydáno: 26.05.2017
Kýla může pramenit i z psychických problémů
Autor: iStock Kýla může pramenit i z psychických problémů

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Kýla je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny. Do této dutiny se přesunula část břišních orgánů. Kýla většinou vznikne na místě snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny. Kýla se vyskytuje povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. Kýla se rozlišuje na kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s kýlou?

Kýla v rovině duševní znamená roztržky a hádky v oblasti vztahů. Neseme tak tíhu a odpovědnost a vše směřujeme nesprávným směrem. Kýla je nezvládnutí určitého přetlaku, který se v našem životě objevuje. Naznačuje nám, že se snažíme z něčeho uniknout, zbavit se nějaké zátěže. Máme touhu ze svého života vystrčit určité situace, problémy, starosti, bolesti.

U dětí se může kýla projevovat jako reakce na hádky v rodině. Ve zralém věku výskyt kýly může signalizovat únavu a přetížení. Tíha může také signalizovat snahu vymanit se ze stereotypu. U mužů se může kýla objevovat i jako následek silně dominantní ženy, kterou nedokážou opustit. Bolestivé vzpomínky zasahují energetický štít těla.

Položte si následující otázky:

Nosíte s sebou stále bolestné vzpomínky z minulosti? Táhnete si vak plný neštěstí? Máte sami sebe dostatečně rádi? Nezapomínáte na sebe? Máte často stres? Trpíte strachem?

Jak k nám problémy s kýlou promlouvají?

Kýla tříselná, skrotální, pupeční, v jizvě.

Jak si vyléčit problémy s kýlou?

Chovejte se k sobě vždy hezky. Všechny své bolestivé vzpomínky odešlete mimo vaši mysl. Zbavte se tíhy a všeho, co si nesete z minulosti. Nechte si pouze ty krásné zážitky a vzpomínky. To, co vás naplňuje radostí a krásnou vzpomínkou.

Před dítětem neřešte hádky a nepříjemnosti, aby s sebou neneslo vaši tíhu.

Na fyzické úrovni jsou možnosti prevence vzniku kýly omezené. Hlavním ukazatelem je doporučení zdravé životosprávy, být nekuřák, léčit dlouhotrvající kašel, pečovat o pravidelnou stolici, udržet volné močení, zachovat si odpovídající tělesnou hmotnost bez větších výkyvů, také je doporučena přiměřená fyzická aktivita s posilováním břišních svalů, vhodná je například rychlá chůze, rekreační běh, jízda na kole.

Afirmace pro léčbu: „V mé mysli je jen harmonie, něha, krása, lehkost. Pěstuji sebelásku a lehkost bytí.“

 

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

 

Břicho je epicentrem našich emocí

Břicho je epicentrem našich emocí a zdraví. Staráte se o něj dobře?

7 zdánlivě nepodstatných bolestí, které byste neměli podceňovat

Lidi jsou většinou buď hypochondři, kteří obtěžují lékaře snad i zlomeným nehtem, nebo mají naopak vysoký práh bolesti. To je sice obdivuhodné, ale zase na druhou stranu je to může ohrozit na životě.

Co byste tedy rozhodně neměli podcenit?

 

„Zábleskovitá“ bolest v hlavě

bolesti hlava

Možná příčina: Aneurysma, tedy rozšíření (výduť) dutého orgánu, nejčastěji tepny

 

Co dělat: Pokud vás postihne bolest hlavy, která přichází náhle a je opravdu nesnesitelně nepříjemná, zavolejte si raději záchranku. Mohou se k tomu přidat i závratě a rozmazané vidění. Krvácení do mozku kvůli prasklé výduti není zas tak běžné, ale když se to stane, klíčová je rychlost zásahu.

 

Příčinou bolesti nemusí být jen menstruace

Bolesti v podbřišku: Typický ženský problém. Proč nás tak trápí?

Článek je zařazen v: psychosomatika, řeč těla, kýla