Prima maminka

17. března 2017 14:00

Anna Kopečková

5 příznaků, že je čas začít hledat novou práci

Někdy je to jasné – práce vás hodně rozčiluje, dochází k velkým firemním otřesům nebo je tu třeba věčně nespokojený a protivný šéf, který vám hází klacky pod nohy. Ale někdy jsou třeba náznaky jen mírné. Poznáte je včas a budete tak na případné změny připraveni?

Hrozí vám srdeční onemocnění

Každý z nás by občas měl zajít k lékaři na kontrolu. Lékař vyšetří i srdce, a pokud vás upozorní, že se u vás objevilo zvýšené riziko ischemické choroby srdeční, měli byste se zamyslet nejen nad svým jídelníčkem a denním režimem, ale zvažte i své zaměstnání. Podle vědců z univerzity v Tel Avivu může takzvaný burnout, tedy vyhoření, právě za vznik podobného onemocnění. Takže pokud se cítíte neustále emocionálně vyčerpaní, fyzicky i psychicky unavení, přemýšlejte o tom, zda vám vaše současná pozice stojí za zdravotní komplikace.

Nemůžete se zbavit deprese

Pokud už dlouho trpíte podivným smutkem, či dokonce depresemi, a prostě se z toho nedokážete dostat, možná za to, alespoň částečně, může vaše práce. Tvrdí to vědci z univerzity v New Yorku, kteří zkoumali duševní stav více než 5500 učitelů. Ti mají velmi náročné povolání. Vědci přišli na to, že monstrózních 90 procent z nich trpí příznaky klinické deprese. Což ukazuje na spojitost mezi syndromem vyhoření a psychickými problémy.

Jste impulzivní

Máte v poslední době problém s impulzivním chováním? Házíte opatrnost za hlavu a podléháte svým praštěným nápadům, i když byste to normálně neudělali? Podle vědců z Britské psychologické společnosti, kteří prezentovali výsledky své práce na konferenci v roce 2015, si může přemíra práce vybrat daň na vašem psychickém zdraví právě v podobě větší míry spontánnosti, riskantního a iracionálního chování.

Je vám těsné oblečení

Pokud přibíráte, přestože cvičíte a jíte pořád stejně, možná za to zase může vaše práce. Vědci z Harvardu provedli studii na 1355 mužích a ženách a přišli na to, že přibývání na váze má souvislost se spokojeností v práci a se schopností zvládat pracovní zatížení.

Dojíždění se stalo neúnosným

Možná trávíte dojížděním do práce hodně času. V tom případě se jej pokuste produktivně využít, ať už studiem, četbou, nebo třeba dokonce prací. Pokud už vás ale dojíždění zmáhá, měli byste zvážit hledání zaměstnání blíž k domovu. Protože podle vědců i pouhé dvacetiminutové dojíždění může být pro lidi stresující, pokud jsou podmínky neúnosné – třeba každý den stojí v kolonách nebo se tlačí v přeplněné tramvaji. Stres z dojíždění pak vede ke snadnějšímu pracovnímu vyhoření.

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.