zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

5 příznaků, že je čas začít hledat novou práci

Rozčilují vás kolegové?
Autor: iStock Rozčilují vás kolegové?
anna kopečková , Vydáno: 17.03.2017
Někdy je to jasné – práce vás hodně rozčiluje, dochází k velkým firemním otřesům nebo je tu třeba věčně nespokojený a protivný šéf, který vám hází klacky pod nohy. Ale někdy jsou třeba náznaky jen mírné. Poznáte je včas a budete tak na případné změny připraveni?

reklama

Hrozí vám srdeční onemocnění

Každý z nás by občas měl zajít k lékaři na kontrolu. Lékař vyšetří i srdce, a pokud vás upozorní, že se u vás objevilo zvýšené riziko ischemické choroby srdeční, měli byste se zamyslet nejen nad svým jídelníčkem a denním režimem, ale zvažte i své zaměstnání. Podle vědců z univerzity v Tel Avivu může takzvaný burnout, tedy vyhoření, právě za vznik podobného onemocnění. Takže pokud se cítíte neustále emocionálně vyčerpaní, fyzicky i psychicky unavení, přemýšlejte o tom, zda vám vaše současná pozice stojí za zdravotní komplikace.

Nemůžete se zbavit deprese

Pokud už dlouho trpíte podivným smutkem, či dokonce depresemi, a prostě se z toho nedokážete dostat, možná za to, alespoň částečně, může vaše práce. Tvrdí to vědci z univerzity v New Yorku, kteří zkoumali duševní stav více než 5500 učitelů. Ti mají velmi náročné povolání. Vědci přišli na to, že monstrózních 90 procent z nich trpí příznaky klinické deprese. Což ukazuje na spojitost mezi syndromem vyhoření a psychickými problémy.

stres Foto:

 

Jste impulzivní

Máte v poslední době problém s impulzivním chováním? Házíte opatrnost za hlavu a podléháte svým praštěným nápadům, i když byste to normálně neudělali? Podle vědců z Britské psychologické společnosti, kteří prezentovali výsledky své práce na konferenci v roce 2015, si může přemíra práce vybrat daň na vašem psychickém zdraví právě v podobě větší míry spontánnosti, riskantního a iracionálního chování.

Je vám těsné oblečení

Pokud přibíráte, přestože cvičíte a jíte pořád stejně, možná za to zase může vaše práce. Vědci z Harvardu provedli studii na 1355 mužích a ženách a přišli na to, že přibývání na váze má souvislost se spokojeností v práci a se schopností zvládat pracovní zatížení.

Dojíždění se stalo neúnosným

Možná trávíte dojížděním do práce hodně času. V tom případě se jej pokuste produktivně využít, ať už studiem, četbou, nebo třeba dokonce prací. Pokud už vás ale dojíždění zmáhá, měli byste zvážit hledání zaměstnání blíž k domovu. Protože podle vědců i pouhé dvacetiminutové dojíždění může být pro lidi stresující, pokud jsou podmínky neúnosné – třeba každý den stojí v kolonách nebo se tlačí v přeplněné tramvaji. Stres z dojíždění pak vede ke snadnějšímu pracovnímu vyhoření.

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Šťastný život: 8 věcí, které byste rozhodně měla zažít

Abychom měli v důchodu nač vzpomínat, je nutné si života užívat plnými doušky a neokrádat se o dobrodružství ani zážitky, které nám vyplní dny. Nečekejte na „někdy" nebo „později". Nikdy nevíte, co přinese zítřek. Pojďte se spolu s námi bavit životem hned, protože právě to má opravdu smysl.

Promilujte celou dlouhou noc

Promilujte celou dlouhou noc

Vůbec nevadí, že vám už dávno není sladkých náct. Odjeďte jenom vy dva do útulného penzionu nebo utečte do dřevěného srubu v horách a houpejte se na vlně rozkoše celou noc. Po aktu se mazlete, povídejte si, plánujte a těšte se na to, co vás společně čeká. Když náhodou přece jen usnete, nevadí. Ráno přece můžete pokračovat v tom, co jste nestihli:)

Není to lehké, ale vy to zvládnete!

7 triků, které vám po mateřské usnadní návrat do práce

 


reklama

Související témata: deprese , zaměstnání , práce , stres , podnikání , infarkt , mrtvice , krize , tloustnutí , přibírání na váze

reklama

Přečtěte si také

reklama