Celebrity

22. října 2022 07:30

Tomáš Durčák

Snažit se za každou cenu vypadat mladě je nesmysl, říká sedmdesátník Jeff Goldblum

Americká herecká ikona Jeff Goldblum už si na ty věčné dotazy, které ho rok co rok v říjnu zaplavují, asi zvykl. Ale ani tento rok, kdy slaví 70. narozeniny, nelze než nevěřícně kroutit hlavou. Jak to tenhle muž dělá, že stále vypadá jako mladík a ženy se za ním stále otáčejí?

Herec si na stará kolena pořídil první potomky

Goldbluma si nejen čeští diváci, ale i zbytek světa pamatuje z jeho dnes již kultovní role v prvním Jurském parku v roce 1993. Ve filmech se však objevuje již od roku 1974 a zatím se zdá, že herecký kabát rozhodně na hřebík věšet nebude.

Navzdory svému věku ostatně Jeff ani příliš zpomalovat nemůže. Od roku 2014 je totiž ženatý s o 31 let mladší bývalou olympijskou gymnastkou Emilií Livingston. S tou má rovněž dva syny, Charlieho (7) a Rivera (5), kteří vzhledem ke svému věku chtě nechtě potřebují tátu na plný úvazek. I přes to všechno však americký herec nejen svým vzhledem, ale i chováním vytváří iluzi, že je mu tak o 20 let méně.

Jeff Goldblum se letos v novém Jurském světě opět objevil v roli Iana Malcolma:

Jeho hlavní mantra pro nestárnoucí vzhled vás však zřejmě nepotěší. Je totiž přesným opakem intenzivní, každodenní a nikdy nekončící péče o pokožku a zevnějšek. „Když se snažíte vypadat mladě, ve skutečnosti vás to nakonec udělá starším,“ řekl Goldblum pro magazín Gentlemen’s Quarterly (GQ).

Goldblum se před stárnutím nesnaží schovávat

„Klíčem k důstojnému stárnutí je pochopit, že dříve či později zvadnete. Myslím si, že když příroda začne měnit vaši tvář – zejména pokud jste žili čistý život – vaše tělo je navrženo tak, aby vše jako celek vypadalo dobře,“ pokračuje herec, který se rovněž svěřil, že odmítá jakékoli barvení vlasů, vlasové implantáty nebo nedej bože plastické operace.

Místo toho Jeff sází na možná vcelku obyčejné a jednoduché, ale účinné triky, které popravdě všichni známe. Na jeho jídelníčku nikdy nechybí ovoce bohaté na antioxidanty, zelenina, libové maso a celozrnné potraviny, zatímco se vyhýbá tučným, smaženým a příliš sladkým jídlům. Plus striktně nekouří a nepije.

Nedodržuje však žádné speciální diety ani se nedrží konkrétních návodů. Místo toho se opět drží stejné filozofie jako u přístupu ke stárnutí. „Jestli mám v životě nějakou mantru, pak je to učit se od přírody a být její součástí,“ říká Goldblum a dodává: „Tak to mám třeba s jídlem. Vždy sleduji, jak se po čemkoli cítím, co mi dělá dobře, a toho se držím. Protože co dělá dobře mému nitru, bude pravděpodobně prospěšné i pro můj zevnějšek.“

Tajná zbraň pro věčnou vitalitu? Rodina!

Máte-li z takového výhledu pocit, že si chudák v životě neužije žádnou radost, hluboce se mýlíte. Jeho opravdovou tajnou zbraní na vitalitu jsou totiž jeho malí synové. „Zjistil jsem, že narození dítěte z vás rázem udělá mladšího člověka. Zatímco bez něj už jenom tak posedáváte a vlastně nemáte nic na práci, s dítětem se najednou musíte pořádně otáčet a starat se o něj,“ svěřil se otec dvou malých synů.

Goldblum si zároveň vůbec nemyslí, že se otcem stal příliš pozdě. „Myslím si, že kdybych je měl mladší, rozhodně bych si je neužíval tak jako nyní. Kdepak, podle mě to přišlo přesně v tu pravou chvíli,“ řekl Jeff pro GQ. Pro Radio Times ostatně přiznal, že jej myšlenka otcovství nikdy dřív příliš nelákala a myslel si, že děti nikdy mít nebude.

Jako druhý klíčový důvod pro svou vitalitu pak považuje svou manželku. „Moje žena má stále to nejkrásnější tělo, jaké jsem kdy v životě viděl. Její nohy jsou podle mě od přírody zcela dokonale vytesané,“ svěřil se zase v pořadu First We Feast v tom smyslu, že stále není žádný starý děda a vášeň mu v životě rozhodně nechybí.

Sdílejte článek
Štítky strava otcovství stárnutí herec děti Jeff Goldblum Emilie Livingston

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.