Sympaťák Adamczyk přiznal závist. Chtěl by být vůdce jako kolegyně Šárka Krausová

Pod hladinou - Marek Adamczyk popsal, co našel pod hladinou

Marek Adamczyk se představí televizní divákům jako profi potápěč praporčík Zdeněk Říha. Během natáčení premiérové detektivní série se herec nejen pořádně vykoupal, často se musel ponořit také pod hladinu. Kdy ho museli vystřídat kaskadéři, co ho připravilo o romantické iluze a jak si na place vedl v porovnání s kolegy?

Na dočasné doplnění stavu poříční policie přijíždí poručík Jan Zach (Matěj Hádek). Je to profík z brněnské základny a všichni se na něj těší, včetně Zdeňka Říhy (Marek Adamzcyk), který Zacha obdivuje pro jeho práci. Jenže taky obdivuje jeho přítelkyni Alici v podání Sandry Novákové, která trávila čas natáčení s rodinou v náročných podmínkách.

Říha je policista, potápěč a za všech okolností hodný kluk. Alici by na rukou nosil, kdyby mu to dovolila a kdyby nectil to, že patří k Zachovi. Navíc ví, že dobré vztahy v týmu jsou pro jejich povolání zásadní, takže jde Zachovi z cesty. „Natáčení bylo náročné v několika směrech. Museli jsme se naučit trochu potápět, překonávat své limity a objevovat nové cesty. Potápění mě moc bavilo a bylo zajímavé sledovat ty profíky, jak si počínají, na co kladou důraz, aby pro ně bylo všechno bezpečné,“ prozrazuje detaily natáčení detektivní série Pod hladinou Marek Adamczyk. Kvůli práci na seriálu,, který má televizní premiéru ve středu 30. srpna na Primě, tak absolvoval několik kurzů mezi profesionálními potápěči.

„Potápěli jsem se nejprve v bazénu a pak na Slapech, kde jsme točili. V bazénu se naučíte získávat cit pro vodu. Co dělat, když vám nateče voda do masky, když ztratíte automatiku, abyste nepanikařili. Profíci se to  učí léta, my měli pár lekcí, a tak jsme vždy měli vedle sebe profíky, kteří se o nás postarali,“ vysvětluje Adamczyk, jak se seriál natáčel, a prozrazuje i to, že byl lehce zklamaný.

Ponory na Slapech herce připravily o romantické představy

„Nejvíc mě překvapilo to, že jsem si představoval, že pod tou vodou něco uvidím, bude to zážitek, ale je to spíš jako ze strašidelného světa. Svítíte baterkou, vidíte nejrůznější kořeny a podivné skulptury, které vypadají strašidelně. Tu romantickou představu mi ponory na Slapech rychle rozbily.“

Čtěte také: Marek Adamczyk popsal pocity pod hladinou: Je to jak v hororu

Dokonce mu během natáčení došel i dech. „Ponoříte se a docela rychle ztratíte pojem o tom, jak jste hluboko, kde je břeh, a to může být malinko nepříjemné. Dokonce se mi stalo, že mi pod vodou došel vzduch, tak jsem zažil takovou malinkou krizovou situaci, ale všechno to dobře dopadlo. Měl jsem vedle sebe Máru, profesionálního potápěče, který mi rychle pomohl. Není to žádná sranda.“

Podívejte se na exkluzivní ukázku z nového seriálu:

Tým seriálových potápěčů tak měl vždy po boku tým těch profesionálních, kteří se o ně starali a na složitější filmové akce je zastupovali. „Hodně pod vodou točili kaskadéři. My se jen objevovali v kouscích, kde jsou detaily na tváře, vynořování, ale co se týče těch složitějších věcí pod vodou, tak to byli kaskadéři. Na první pohled není poznat, kdo v tom mundúru je, a navíc, i kdybychom to zvládli, tak by nám to trvalo o padesát procent času déle. Kluci mají ty věci krásně najeté a myslím, že to bylo tak správně. Tu rutinu snadno nezahrajete.“

Co Marek Adamczyk naopak miloval a užíval si, pokud to jen šlo, bylo řízení člunu. „Moc mě bavilo řídit člun. Jediné, co mě mrzí, je to, že kolegyně Šárka Vaculíková (provdaná Krausová) si stihla udělat vůdce malého plavidla. Já oproti ní tu loď neřídil tak často, tak jsem neměl důvod, což mě malinko mrzí,“ uzavírá Adamczyk, který za několik dní oslaví rok v manželství se slavnou snowboardistkou Evou Samkovou Adamczykovou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.