Detektivní sérii Pod hladinou sledujte od 30. srpna na Primě. Co díl, to velký případ

Postavy nové detektivní série Pod hladinou

Sandra Nováková, Matěj Hádek, Šárka Krausová či Marek Adamczyk se již ve středu 30. srpna představí v televizní premiéře českého detektivního seriálu Pod hladinou. V něm stateční a silní profesionálové pracují v podmínkách, které se můžou změnit v noční můru.

Osmidílný seriál Pod hladinou z prostředí policejních potápěčů se natáčel v poutavých exteriérech u Slapské přehrady v okolí Štěchovic a Častoboře s chatovým kempem. V každém díle můžeme sledovat jeden velký případ, jenž přináší napínavou akci spojenou s potápěčskou, záchranářskou a policejní prací.

První díl seriálu Pod hladinou nepropásněte ve středu 30. srpna ve 20.15 na Primě.

 • Počet dílů: 8
 • V hlavních rolích: Matěj HádekSandra Nováková a Marek Adamzcyk.
 • Dále hrají: Šárka Krausová, Václav Vydra, Igor Chmela, Petr Lněnička, Martin Sobotka, Jana Stryková, Filip Tomsa, Petr Buchta, Cyril Dobrý, Mikuláš Moravec a další.
 • Scénář: Lucie Paulová
 • Střih: Jan Mattlach
 • Žánr: Detektivní
 • Režie: Vojtěch Moravec
 • Titulní píseň: nazpíval Václav Noid Bárta, text napsala Lucie Paulová
 • Hudba: Petr Malásek.
 • Producent First Unit: Jana Boušková
 • Výkonný producent: Klára Bukovská
 • Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
 • Šéfproducenti FTV Prima: Lenka Hornová, Lucia Kršáková

Děj minisérie Pod hladinou

Ději seriálu Pod hladinou dominuje postava poručíka Jana Zacha, uznávaného profíka z brněnské základny a držitele potápěčské licence P4. Zach přijíždí na dočasné doplnění stavu poříční policie. Čeká tu na něj i jeho přítelkyně Alice (Sandra Nováková), vyšetřovatelka z krajského policejního ředitelství na Zbraslavi. Zach se vrací i proto, že chce jejich vztah zachránit a přetavit ze vztahu na dálku ve vztah na blízko.

Voda je živlem i povoláním hlavních postav

V průběhu akcí, které naši hrdinové provádějí na suchu, ve vodě i pod ní, se ukazuje, že se Zachem není vše v pořádku. Vždycky si najde důvod, proč se nepotápět. První si toho všimne Alice. Zach má zlé sny, špatně spí a je uzavřený, jiný… Přesto tvrdí, že je vše v pořádku, a přitom je čím dál víc uzavřený. To žene Alici ke kamarádovi a kolegovi Zdeňkovi (Marek Adamzcyk), který pro ni má čas vždy. Zachových podivností si všimne i velitel Vopěnka (Václav Vydra) a chce Zacha přimět, aby se přiznal, proč se bojí potápět. Ten neustále zapírá, ale pod vodu se navzdory všemu vypraví.

Herci a postavy seriálu Pod hladinou

Sandra Nováková jako Alice Jirásková

Vyšetřovatelka a přítelkyně Jana Zacha, která pracuje pro Středočeský kraj. Je komisařka a není tedy primárně u poříční policie. Křehce a žensky vyhlížející žena je velmi chytrá. Se Zachem má komplikovaný vztah, který se již odehrával jen na dálku. Alice už delší dobu pochybuje, že je pro Zacha něčím víc než jen jistotou. Zdá se, že na dálku už ji to nebaví, tím spíš, že má nablízku kolegu Zdeňka. Alice jako první zjistí, že má Zach problém, a rozhodne se, že ho podpoří.

Matěj Hádek jako Jan Zach

Zkušený a poněkud uzavřený profesionál. Je nekompromisní, obětavý a velmi schopný. Voda je jeho živel. Začínal u obvodního oddělení poříční policie Slapy, tady pracoval, má tu přátele a zázemí. Zvyšoval si kvalifikaci v Brně, je potápěčem P4, což je nejvyšší možná dosažitelná způsobilost. Má oprávnění na hloubkové ponory, ponory pod ledem, může vést vlastní skupinu a ohledávat místo činu. Zdánlivě osobní důvody ho přimějí vrátit se k poříční policii na Slapech. Skutečnost je ale jiná.

Představitel Jana Zacha, Matěj Hádek, si z natáčení odvezl zranění s vleklými následky. Více o úrazu si poslechněte na videu:

„Od jedenácti metrů pod vodou už není vidět téměř nic, viditelnost je tak půl metru,“ podělil se herec o vlastní potápěčskou zkušenost, za niž vděčí právě natáčení seriálu Pod hladinou. S každým dalším ponorem se podle Hádka člověk cítí jistější.

Více zajímavostí ze zákulisí natáčení série Pod hladinou: Drama na place. Při potápění došel herci Markovi Adamczykovi kyslík

„Dokážu pochopit, že tomu někdo propadne. Přestože zkušeností s potápěním mám zatím jen pár, už jsem pod hladinou na chvíli zažil výjimečný pocit štěstí a euforie,“ řekl dále pro magazín Prima Ženy. Další disciplínou, kterou si herci hlavních mužských rolí museli osahat, bylo řízení motorové lodi. „Učit se něco takového je pro klukovskou duši radost,“ dodal k této vodní disciplíně Hádek.

Pokud se vám mini série Pod hladinou líbí, ohodnoťte ji na Kinoboxu

Marek Adamczyk jako Zdeněk Říha

Policista, potápěč a srdcař. Je rozvedený, dceru vídá sporadicky, protože mu ji bývalá partnerka nechce dávat. Alici by na rukou nosil, kdyby mu to dovolila a kdyby nectil to, že patří k Zachovi. Navíc ví, že dobré vztahy v týmu jsou pro jejich povolání zásadní, takže jde Zachovi z cesty. Ale i jemu jednou může dojít trpělivost. Přesto má odvahu potopit se na jeden zásadní ponor, i když není jisté, jak dopadne.

Pusťte si na dalším bonusovém videu z natáčení seriálu Pod hladinou, co Marek Adamczyk našel pod hladinou:

Mohlo by vás k tématu potápění také zajímat: Podívejte se na krásu hluboko pod hladinou Orlické přehrady.

Václav Vydra jako Ota Vopěnka

Velitel skupiny policejních potápěčů a velký profesionál. Je vdovec, žije na Slapské přehradě v rybářské chatě, v blízkosti základny poříční policie. Jeho koníčkem je lov ryb a četba Jacka Londona. Těší se na svého syna, který studuje policejní akademii. Zach je jeho velký přítel a Vopěnka doufá, že by mohl být jednou i jeho nástupcem. Rychle pochopí, že se Zach změnil a že s ním není všechno tak úplně v pořádku, jak tvrdí.

Seznamte se s novou postavou Václava Vydry:

Šárka Krausová jako René Krejčí

Praporčice s drsným humorem a energií. Je spolehlivá a v týmu se stará o obsluhu a řízení lodí. Je fanda do lodí, motorů, umí opravit všechno, co se na lodi pokazí. Nezávislá, soběstačná a jediné, co ji trápí, je, že nemůže vykonávat takovou službu, jakou by chtěla. Ženy, byť sebelépe fyzicky zdatné a vycvičené, do zásahových jednotek ani mezi policejní potápěče neberou. René se s tím smířila, a tak se zaměřila na lodě. Nikdo v týmu není lepší než ona, ať už v řízení, schopnosti manévrování, nebo údržbě. Stará se o Pavlíka, syna své sestry. Bydlí na hausbótu přímo u Slapské přehrady.

Filip Tomsa jako Jakub Rydlo

Tvrďák, trochu cynik, který nic neřeší. Strachem ani empatií neoplývá. Holkař, který se postaví proti Zachovi, protože ho štve, že se neumí přiznat. Má problém s autoritami, kromě Vopěnky, kterého uznává. Pro René by udělal všechno, ale nedává to najevo. Nicméně je tu pro ni vždy, když je třeba.

Jana Stryková jako Dita Krejčová

Mladá lékařka všeobecné medicíny. Na Slapech už od studií tráví každé léto jako záchranářka vodní služby a pomáhá při záchranných výjezdech. Ve Štěchovicích má rodiče, kteří jí o prázdninách hlídají děti. Toto léto má děti na táboře u Slap, což se ukáže jako fatální.

Čtěte také: Čtyřicítka vůbec nebolí, říká Jana Stryková. Úplně cítím, jak duchovním


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.