Turecko líhní supermužů. Po svůdném Yamanovi přichází uhrančivý modrooký Çelik

Dobré geny a tvrdá dřina - Souboj s láskou

Znáte Buraka Çelika (31)? Pyšní se tituly nejlepší model Turecka a nejlepší model světa, touží se však proslavit především jako kvalitní herec. S výškou 190 centimetrů, pronikavě modrýma očima a dokonalou postavou si už hvězda tureckých seriálů podmanila nejedno ženské srdce. Jen na krásu ale v kariéře nesází.

Velkých hvězd tureckých seriálů a telenovel jsou v zemi jejich výroby desítky. Těch známějších u nás ale napočítáme spíše pouhé jednotky. Obrovské oblibě se i v Česku bezesporu dál těší krasavec Can Yaman (33). S uvedením nového seriálu mu však pomalu, ale jistě začíná pomyslně dýchat na paty jeho o fous mladší kolega Burak Çelik.

Čtěte také: Z nevinného chlapce hvězda se šrámy na zádech. Jaké bylo mládí Cana Yamana?

Za své vzory označuje tento talentovaný Turek Marlona Branda a Al Pacina. Çelik se sice narodil v Istanbulu, otcova rodina však pochází z tureckého přístavního města Ord na břehu Černého moře. Rodina matky přišla do Turecka z Balkánu. Právě mix genů stojí za Çelikovou, pro Turky netypickou vizáží. Především jeho pronikavě modré oči jsou nepřehlédnutelné. Stejně výrazný pohled zdědili po rodičích i jeho bratr a sestra.

Do světa showbyznysu vstoupil po střední škole, když se v roce 2013 objevil v soutěži Nejlepší model Turecka a Nejlepší model světa, které se zúčastnilo 56 modelů ze 42 zemí. A obě vyhrál! Následně účinkoval v několika hudebních videích a zároveň absolvoval kurz herectví na the Sadri Alisik Cultural Center. První role na sebe nenechaly dlouho čekat.

Nejprve se Burak Çelik představil v seriálu Karagül a zakrátko následovaly tituly Hayat Sevince Güzel, Söz nebo Sevgili Geçmiş. Pozornost médií, diváků i kritiků upoutal svým výkonem v roli Kongara v historickém seriálu Kuruluş: Osman. Mezi natáčením seriálů pilně navštěvoval další soukromé hodiny u známých tureckých herců. „Neustále na sobě pracuji – sleduji filmy, seriály a novinky z branže. Myslím, že herecký um může člověk zlepšovat, když má talent a je pro hraní nadšený,“ prohlásil herec v rozhovoru pro magazín tureckého deníku Milliyet.

Talent je více než být jen krásný

Sám by si přál, aby byl v budoucnosti oceňován především pro talent spíše než pro vzhled. Jeho prozatím poslední role je ve vášnivém romantickém seriálu Souboj s láskou (Sendel Daha Güzel), který právě můžete sledovat na Prima LOVE nebo na prima+. Podívejte se na extra ukázku ze seriálu Souboj s láskou, kde coby vyhlášený plastický chirurg Emir dává zabrat krásné Efsun:

„Hraní není něco, co můžete dělat náhodou a spontánně. Nemůžete ho zredukovat jen na krásu herce. Vyžaduje tvrdou práci, oběti a velkou míru soustředění. Pouhé maskování se za pěkným obličejem podle mne nemůže dlouho vydržet. Doufám, že dnes už všichni vědí, že hraní není jen o vzhledu,“ vysvětlil deníku Milliyet.

Turecký herec sní o rodině

V soukromém životě se Çelik hodně soustředí na rodinu – na svých sociálních sítích často přidává fotky se sourozenci nebo synovcem. „Máma s tátou doma vždycky vytvářeli pohodovou rodinnou atmosféru. Jsme skutečně rodina, která se navzájem podporuje v každém slova smyslu. Měl jsem skvělé dětství – od rána do noci jsem si hrál venku. Byl jsem jedno z těch dětí, co ráno odejde z domu a vrátí se až s večerní modlitbou,“ prozradil webu Seriesturkish.com o svém dětství a rodině.

V roce 2013 se oženil s vítězkou Best Model of Turkey, o dva roky později se pár rozvedl. Od té doby chodil s několika známými tureckými modelkami a herečkami. Žádný ze vztahů mu ale dlouho nevydržel. „Láska je pro mne něco, co se nedá naplánovat. Prostě ji najdete a pak ji žijete. Za sebe mohu říct, že sním o šťastné rodině. Zároveň si myslím, že základem vztahu je vzájemná důvěra. Pro některé lidi láska znamená, že se o toho druhého nechtějí s nikým dělit. Ale já myslím, že vyváženost je ve vztahu důležitá. Ano, také jsem žárlivý, ale nemyslím si, že by to byl problém, dokud je všechno ve vztahu v pořádku,“ řekl dál herec v rozhovoru a ještě popsal představy o ideální ženě: „Atraktivní jsou pro mne inteligentní a sebevědomé ženy.“

Čtěte také: Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k žárlivosti?

Svůj domov nyní sdílí se dvěma psy. Ve volném čase rád čte, sleduje filmy a seriály a samozřejmě sportuje. Kromě pravidelného času v posilovně se věnuje trialovému běhu v lese, jízdě na koních nebo surfování. Ovládá také hru na kytaru a velmi dobře zpívá.

Zdroj: Seriesturkish.com, Milliyet.com.tr

Sdílejte článek
Štítky model FTV Prima Turecko Prima Love Can Yaman turecké seriály Souboj s láskou Burak Çelik Nejlepší model světa

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.