Celebrity

8. září 2023 08:00

Michaela Vlčková

Jordan Haj přiznal boj s úzkostí, způsobila ji alopecie. Musel sáhnout po antidepresivech

Jordan Haj v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Hudebník a herec Jordan Haj zažil před nedávnem období, kdy musel sáhnout k antidepresivům. To kvůli onemocnění, které ho provází už od jeho dvaceti let. Poslední vlny alopecie byly horší než ty předešlé, jak přiznal moderátorce Radce Červinkové v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Jordan Haj se narodil do lékařské rodiny. Maminka je Češka, tatínek byl arabský Palestinec žijící v Izraeli. On sám vystudoval střední školu v Izraeli. Vysokou školu pak v Čechách v Praze, konkrétně činohru na DAMU. S diplomem sice neabsolvoval, to ale neznamená, že se herectvím neživí, ještě lépe pak i muzikou. Je vyhledávaným textařem, skladatelem, producentem a režisérem hudebních klipů. Žije v Praze s partnerkou Emmou Smetana, která také pochází z umělecké branže. Mají spolu dvě dcery.

Haj se musel ve svých dvaceti vyrovnat s onemocněním, které ho bude provázet už celý život. „Ve dvaceti mě skolila alopecie. Vypadaly mi vlasy, táhne se to se mnou doteď. Teď poprvé téměř v pětatřiceti mám zarostlé všechny vlasy díky xté léčbě,“ řekl Haj v pořadu Povídej, jehož premiérový díl poběží v sobotu 9. září ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Přečtěte si také: Tahle jedna vteřina. Křehký duet Emmy Smetana a Richarda Müllera znělkou seriálu Eliška a Damián

V ten moment, kdy onemocněl, šlo jeho sebevědomí rapidně dolu. „Je to autoimunitní onemocnění, které se objevuje a mizí. Netrápí mě to, když to nemám. Je to nešťastné v tom, že se nedá predikovat, jak se to bude vyvíjet a jestli zabere léčba. To je hlavní stres toho všeho. Člověk žije v neustálém otazníku,“ uvedl partner Emmy Smetana.

V první moment vůbec netušil, proč mu na hlavě chybí kolečko vlasů. Rozhodně nepředpokládal, že by se mohlo jednat o alopecii. „Když se to stalo poprvé, myslel jsem si, že je to nehoda. Pár dní před tím jsem měl totiž focení, kde mi žehlili vlasy. Tak jsem si říkal, že mi možná kus spálili. Netušil jsem to,“ vzpomínal hudebník. „Pak se to postupně rozjelo. Ze začátku jsem se nevyděsil, to až záhy, když jsem zjistil, co to je,“ doplnil.

Antidepresiva

Jordan Haj si prošel před nedávnem náročným obdobím, kdy musel sáhnout po antidepresivech. „Poslední vlny alopecie byly horší, proto jsem nasadil antidepresiva. Poprvé v životě mi to způsobilo táhlou úzkost,“ řekl a vysvětlil, co zrovna v ty momenty cítil. „I když vím, že všechno je skvělý, tak mám problém se nadechnout. Ráno vstávám s úzkostí, ráno ji polykám a žiji s ní. Skrývám před světem, že žiji s úzkostí, protože je mi blbé přiznat, že nejsem spokojený. Není to leukémie ani rakovina,“ říkal si v temných časech Haj.

Nebylo to ale poprvé, co se uchýlil k antidepresivům. „Když mi bylo asi dvacet, zkoušel jsem nějaká antidepresiva a vůbec mi to nezabíralo. Hodně jsem se hádal s mámou, do toho jsem měl tátu v Izraeli na přístrojích v kómatu, vypadávaly mi vlasy, s Emmou jsme to měli hodně bouřlivé, vyhazovali jsme si navzájem věci z okna a tak. Tehdy jsem je začal brát. Nedlouho nato jsem se na ně ale vyprdl,“ zavzpomínal. Muzikant a herec Jordan Haj v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou promluvil také o svém dětství, které zčásti prožil v Izraeli.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.