Celebrity

27. dubna 2022 12:45

David Laštovka

Vrcholy a pády Ivany Gottové: Jak zdravotní sestřička získala srdce božského Karla

Podařilo se jí to, co žádné jiné ženě před ní. Jako jediná dovedla Mistra Karla Gotta před oltář, o čemž snilo tisíce dam a slečen. Až Ivana se dokázala stát jeho osudovou láskou. Životní cesta Ivany Gottové však zdaleka nebyla procházkou růžovou zahradou, ale občas připomínala horskou dráhu.

Ivana Gottová (rozená Macháčková) pochází z Opavy. Když se narodila, měla o dva roky staršího bratra Přemysla, kterého v pouhých sedmi letech cestou ze školy srazilo auto. Přemysl bohužel zranění podlehl. Jeho přáním údajně bylo mít za otce Karla Gotta, na což mimo jiné po letech upozornil deník Blesk.

Ve čtyřech letech se Ivaniny rodiče rozvedli a matka si našla novou známost. Narodil se Pavel, který se stal jejím mladším bratrem. V Opavě, kde stále žije, pracuje jako ortopéd.

Milostný románek s Michaelem Douglasem

Také Ivana měla nakročeno pracovat ve zdravotnictví. Vystudovala střední zdravotnickou školu, ale brzy zjistila, že toto povolání pro ni není ideální. Odcestovala do USA, kde tři roky pracovala jako pečovatelka o děti. Tato zkušenost byla k nezaplacení. Nejenže se osamostatnila, postavila na vlastní nohy, ale také se zdokonalila v anglickém jazyce, což se jí po návratu do Česka velmi hodilo. Uplatnění totiž našla jako osobní asistentka zahraničních herců, kteří v Česku natáčeli filmy. Jedním z nich byl i legendární Michael Douglas, s nímž údajně prožila milostný románek.

Životní lásku a osudového muže poznala ve svých dvaadvaceti letech, kdy se na předávání cen TýTý seznámila s Karlem Gottem. Představila je misska Monika Žídková. Zatímco Ivana několikanásobného českého slavíka zaujala okamžitě, ona dělala nějaký čas drahoty. Dokonce mu na sebe dala špatné telefonní číslo.

Když se uviděli podruhé, při soutěži Miss, byl předán správný kontakt. Začali se postupně seznamovat, chodit na večeře a trávit spolu volný čas. Zpočátku nevinný vztah se posléze přeměnil v oboustrannou zamilovanost a oběma došlo, že bez sebe nemohou být.

Karel si Ivanu nastěhoval do své vily na Bertramce, čímž dal jasně najevo, že tentokrát to myslí opravdu vážně. Ivaně se tím totálně změnil život. Najednou se stala nejsledovanější ženou v Česku. S mediálním tlakem se však vyrovnávala velmi statečně a brzy si získala sympatie široké veřejnosti.

Dne 30. dubna 2006 se z jejich velké lásky narodila dcera Charlotte Ella. Rok a půl nato, kdy už Ivana čekala jejich druhou holčičku, se v Las Vegas vzali. Stalo se tak po sedmi letech od zahájení společného bydlení.

Ivana Gottová se stala moderátorkou v televizi

Přestože se po svatbě stala finančně zajištěnou a do smrti by už nemusela pracovat, chtěla něčeho dosáhnout jen po vlastní ose. I proto přijala nabídku televize Prima a stala se moderátorkou pořadu o celebritách. V té době byla na mateřské. Charlotte Elle byly čtyři roky, Nelly Sofii jen dva roky.

„Trávili jsme zrovna doma klidné rodinné odpoledne, já se učil nové texty, má žena si hrála s dětmi, když zazvonil telefon. Pozorovat Ivanin výraz bylo zábavné. Nejprve si myslela, že si z ní někdo vystřelil, když pochopila, že to není fór, úplně zkameněla. Naskytla se jí pracovní nabídka, jaká by ji ani ve snu nenapadla. Já jsem jí to moc přál, protože jsem věděl, že to býval její dřívější sen ještě z dob, kdy se občas setkávala s hlasatelkou Annou Wetlinskou. Ve dvaceti letech se viděla jako televizní hlasatelka. Pak ji ale osud zavedl na jinou cestu,“ vzpomínal Karel Gott v knize Má cesta za štěstím.

Ivana pořadem VIP zprávy provázela téměř pět let a její slavný manžel byl stálým a pozorným divákem. „Snažil jsem se ji obzvláště v začátcích podpořit, protože jsem věděl, že ji čeká spousta práce – naučit se správně artikulovat, umět dobře reagovat na kameru. Co si budeme povídat, od začátku jsem tušil, že se bude muset umět vypořádat i se spoustou kritických hlasů, které ji budou hodnotit přísně a nemilosrdně – od účesu přes výraz v obličeji po zbytky moravského přízvuku... Vrhla se do práce s obrovským odhodláním. Díval jsem se na ni s chutí a rád. Navíc se mi domů pokaždé vracela jiná žena. Jiný účes, jiný make-up, to jsem si pochvaloval. Nechala mě, abych si ji v rychlosti prohlédl, ale hned se běžela odlíčit, ta silná televizní vrstva make-upu jí vadila. Já sám ji měl taky vždycky nejraději přirozenou,“ přiblížil ve své knize Gott.

Gott se modlil, aby se nerozhodla ještě pro magisterský titul

Následně se Ivana rozhodla vystudovat vysokou školu. Po rodinné poradě si vybrala dálkové studium bakaláře na Univerzitě Jana Amose Komenského. Přihlásila se ke studiu mediální komunikace.

„Z mé zdravotní sestry z Opavy, jak si ji rádi a často dobírali někteří redaktoři (a anonymy), se stala bakalářka, která své studium úspěšně zakončila promocí v Betlémské kapli. Což jsme si s holčičkami samozřejmě nenechali ujít. Koupil jsem velký pugét červených růží a byl na ni náležitě pyšný. Ale v duchu i nahlas jsem se modlil, aby se nerozhodla ještě pro magisterský titul,“ popsal v knize Gott.

Kvůli jeho nemoci však Ivana veškeré své pracovní aktivity zastavila. „Škoda jen, že v oboru mediální komunikace pak už zůstala jen necelé dva roky. Začínal jsem mít zdravotní problémy, a tak udělala zásadní rozhodnutí. Muselo to být pro ni velmi těžké, protože ji práce moderátorky hodně bavila, zvykla si na adrenalin živých přenosů, třebaže mi tvrdila, že ne: „Odejdu z televize a budu s tebou!“ napsal v knize zpěvák.

Jak se ukázalo, vybral si skutečně tu pravou ženu, což se naplno projevilo, když vážně onemocněl. Ivana se o něj obětavě a s láskou starala až do poslední chvíle a byla mu po celou dobu obrovskou oporou.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott láska manželství studium Ivana Gottová Česko Opava TV Prima Michael Douglas Monika Žídková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 12. 2023

V průběhu dne se situace bude vyvíjet ve váš prospěch. Atmosféru ovládne lehkovážná a citlivá energie. Bude pro vás snazší být sami sebou. Zvýrazní se vaše milující a pečující vlastnosti. Možná budete mít chuť nakoupit potraviny a uvařit sobě i ostatním skvělé jídlo. Rádi otevřete svůj domov a nabídnete svou pohostinnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.