Dojemná dohra speciálu Prostřeno! Zdeněk Mahdal věnoval výhru nemocné holčičce

Prostřeno! XXVII (35) - Kaše jako lepidlo

Ve speciálním vysílání pořadu Prostřeno! vyhrál herec a dabér Zdeněk Mahdal 30 000 korun. Ty si ale nenechal a věnoval je do dobrých rukou. Těšit se z nich bude malá Amálka, která trpí osteogenezí – zvýšenou lámavostí kostí.

Výhra ve speciálním VIP Prostřeno! pomůže malé Amálce, která trpí nemocí osteogenesis imperfekta. Je to metabolická porucha, jež se bohužel zatím nedá vyléčit. Výhra v podobě 30 000 korun od herce Zdeňka Mahdala, který se v seriálu ZOO objevuje jako exekutor, tak přispěje na nezbytné pomůcky. „Celé natáčení jsem se bavil, pro mě to nebylo náročné. Vaření je můj koníček, i když vařím jen jednou za čas,“ přiznává herec, který si peníze pro nejlepšího hostitele nenechal a dal je tam, kde jsou třeba.

„Výhru dostane malinkatá Amálka, která má takovou nešťastnou nemoc, že když se ťukne do ručičky, má trojnásobnou zlomeninu. Věřím, že v Klimkovicích, kam jezdí na rehabilitace, jí ty peníze pomůžou a zažije normální život jako my všichni,“ svěřil se Mahdal. Za pomoc byly malá Amálka a hlavně její maminka moc vděčné. „Všichni jsou moc milí a laskaví. Jsem za to opravdu ráda. Amálka má osteogenezi, je to zvýšená lomivost kostí, jmenuje se to odborně osteogenesis imperfecta a je to metabolická porucha, která se bohužel zatím nedá vyléčit,“ upřesňuje diagnózu své dcery a přiznává, že jakákoliv částka je pro ni dar.

„Mám radost, protože nám kterákoli finanční pomoc pomůže. Ráda bych peníze použila na nějaké rehabilitační pomůcky, které umožní Amálce lepší pohyb v přírodě, abychom si spolu mohly užívat normální dny – tak jako ostatní děti,“ prozradila. Zdeňka na akci přišli podpořit i jeho soupeři z Prostřeno! – herečka Tereza Bílková a PR specialista Josef Ducký.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.