Celebrity

31. října 2022 12:55

Anna Fedorov

Myslel jsem, že mám infarkt i mrtvici, říká o panických atakách hudebník Kuba Ryba

POVÍDEJ (43)

Frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba (38) v pořadu Povídej přiznal, že se potýkal s panickými atakami. Zbavit se těchto psychických problémů mu nakonec pomohla nejen západní medicína, ale také meditace.

Známý hudebník věří, že si zdravotní problémy způsobil sám. „Regulérně jsem si to odpálil drogami a chlastem. Protože od nějakých 18 až do 32 let jsem jel na plný plyn,“ svěřil se moderátorce Radce Červinkové Ryba.

„Začalo to úplně nenápadně a pomalinku. Když jsem třeba vstával, zavrávoral jsem a myslel si, že mám nízký nebo vysoký tlak. Takhle se mi začala lehounce projevovat panická ataka. Jenže když se do toho dál chlastá a šňupe koks, zdraví to vůbec nepomáhá. Do toho hulení. Asi to tam bylo někde schované a já to vydloubnul ven. Bylo to nepříjemné,“ přiznal hudebník.

Postupně se tyto problémy začaly zhoršovat. „Po propařeném víkendu, který trval asi pět dní, mi najednou spadl koutek. Chtěl jsem něco říct manželce, ale vůbec to nešlo. Nebyl jsem schopen mluvit. Myslel jsem, že mám mrtvičku. Nakonec jsme zavolali kamarádovi, co dělá medika, a když jsme mu vylíčili, co všechno jsem měl, řekl, že je to následkem toho,“ popsal Ryba.

Tělo se dokáže vyléčit samo

Podobné stavy se mu ovšem časem začaly vracet i v době, kdy byl střízlivý. „Byl jsem na procházce se psem a najednou jsem měl pocit, že mám infarkt. Lehl jsem si na zem a držel se za srdce. Doktor mi poté říkal, že lidé s panickou atakou mají pocit infarktu daleko silnější než ti, kteří ho skutečně mají,“ doplnil frontman kapely Rybičky 48 s tím, že je také hypochondr, a spoustu věcí si tak dokáže sám vsugerovat. Řešit zdravotní problémy však začal pořádně až poté, co ho v sanitce po koncertě odvezli do nemocnice. „Tam přišli na to, že mám panické ataky,“ doplnil.

Ryba se tedy začal léčit. Pomohli mu doktoři i medikamenty. To ale nebylo všechno. Zakladatel slavné kapely se začal věnovat také meditaci. „Západní medicína je naprosto úžasná a zaplať pánbůh, že ji máme. Nevylučuje se ale podle mě s tím, že by se člověk mohl zajímat o to, že se tělo dokáže na nějaké úrovni vyléčit samo. Samozřejmě záleží, v jaké je člověk životní fázi a jak se cítí ve své hlavě. Spoustu věcí si dneska umím vyléčit sám. Jsem zastáncem toho, že si tělo každého dokáže vyléčit úplně všechno a zároveň že si všechny nemoci přivádíme sami stresem i tím, co jíme,“ uvedl Ryba.

Na celý rozhovor se můžete podívat v úvodu článku nebo si ho můžete poslechnout jako podcast:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.