Celebrity

12. září 2023 05:45

David Laštovka

Manželství Brzobohatého a Bohdalové ovlivnila žárlivost. Usmířili se až po letech

Style - Brzobohatý hrob

Od smrti nezapomenutelného herce Radka Brzobohatého uplynulo 11 let. Zemřel přitom pouhý jeden den před oslavou svých osmdesátin. Jeho velkou láskou byla herečka Jiřina Bohdalová. Vzali se a jejich manželství trvalo 12 let, bylo však velmi bouřlivé.

Jiskra mezi Radkem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou přeskočila v roce 1964 na natáčení historického filmu Hvězda zvaná Pelyněk. Ještě v témže roce spolu začali bydlet. Přestože v té době měla Bohdalová už devítiletou dceru Simonu Stašovou, Radek do rodiny zapadl bez problémů.

Čtěte také: Nečekaná zpráva o úmrtí. Herečce Simoně Stašové zemřel milovaný tatínek

„Byl to čestný chlap. Vychovával mě velmi dobře, naučil mě číst dobré knížky a skvěle si rozuměl i s mým tátou. Padli si do noty. Jednou když táta letěl do Austrálie a odlet byl brzy ráno, přespal u nás. Máma nebyla doma, tak spolu s Radkem seděli, popíjeli vínečko a povídali si až do rána. Málem pak prošvihl letadlo. Takhle spolu můžou vycházet dva rivalové, kteří nemají mindrák,“ popsala rodinné poměry v rozhovoru pro Magazín MF DNES Simona Stašová.

Chalupa lehla popelem

Po šesti letech se Brzobohatý s Bohdalovou vzali a v dobách největší lásky si pořídili chalupu v Jizerských horách. Ta ovšem po čase lehla popelem. Brzobohatý zatopil v kamnech a odešel se k sousedům dívat na televizi, v níž zrovna vysílali seriál F. L. Věk, v němž Bohdalová hrála. Když se vrátil, chalupa už byla v plamenech.

Mohlo by vás zajímat: Jiřina Bohdalová zná recept na dlouhověkost. Nebuďte přešlechtění, radí

Jejich manželství bylo velmi bouřlivé a divoké. Oba byli temperamentních povah a hádky u nich byly na denním pořádku. Herečka na něj až chorobně žárlila, což Radka dohánělo k šílenství. Když se v roce 1980 při natáčení filmu Noční jezdec seznámil s o 20 let mladší herečkou Hanou Gregorovou, pokušení neodolal.

Také temperamentní černovlasá Slovenka přitom byla zadaná. Jejím manželem byl jordánský lékař Gassan, s nímž měla tehdy dvouletou dceru Rolu. „Nikdy jsem během natáčení nevyhledávala flirty, věděla jsem, že to bývají takové lásky maximálně na dvě tři noci. Ale tohle bylo něco jiného, bylo to šílené omámení. Když natáčení skončilo, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace,“ zavzpomínala pro slovenský deník Nový čas na osudové setkání Gregorová.

Usmíření před smrtí

Půl roku se stýkali tajně. Radek za Hanou jezdil do Bratislavy na otočku. Oběma brzy došlo, že bez sebe nemohou být, a podali žádost o rozvod. Zatímco Haniččin manžel Gassan zprávu přijal s pochopením, Bohdalová to Brzobohatému dlouho nemohla odpustit. Když bylo jejich manželství po necelých 12 letech rozvedeno, herec se u soudu zachoval velkoryse a přenechal exmanželce velkou část majetku.

Přečtěte si: Hana Gregorová slaví jubileum. Radek Brzobahatý jí stále chybí, zvlášť při usínání

K usmíření mezi nimi došlo až po 30 letech, kdy se nechali přemluvit k natočení společného filmu, který nesl název Vrásky z lásky. Premiéra byla v dubnu 2012, o pět měsíců později, den před svými 80. narozeninami, Radek náhle zemřel. „Byl to nejdůležitější muž v mém životě,“ prohlásila o něm Jiřina Bohdalová.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.