Zdraví a nemoci

18. listopadu 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jste na nervy z dlouhých večerů? Zkuste lampu s denním světlem!

Listopad není zrovna populární měsíc. Venku je sychravo a večery čím dál delší. Na nejednoho z nás padají splíny a deprese, o únavě nemluvě. Ale fungovat se musí. Třeba vám pomůže lampa s denním světlem!

Sluníčko je sluníčko, a naše tělo to ví. Dodává nám nezbytný vitamín D a spolehlivě zvedá náladu směrem vzhůru. Máte-li pocit, že méně denního světla už nesnesete a nejraději chcete spát až do jara, máte celkem dvě možnosti. Buď tady všechno hodit za hlavu a frnknout do teplých krajin, anebo (což je praktičtější varianta) zkusit dodat svému tělu denní svit umělou cestou. Žijeme v době vynálezů, tak je zkusme využít ve vlastní prospěch!

Denní skvětlo i za tmy

Pomoci by vám mohla speciální lampa vydávající světlo podobné dennímu. Toto světlo je ale zdravé a lampa ho poskytuje celém spektru vlnových délek. Běžná domácí světla produkují pouze část světelného spektra, většinou zbarveného do žluta. To se může negativně odrážet na ostrosti vidění, únavě očí a také na naší náladě.

Plnospektrální osvětlení má skvělé účinky na oči i celkový psychický stav.Navíc se nemusíte bát nebezpečných UV paprsků, ani se mazat opalovacím krémem, aby se vám nespálil nos! Můžete si vybírat z variant jako je lampa na noční stolek nebo i stropní svítidla nebo pokojové stojací lampy pro celou rodinu.

Konec depresivním náladám!

A jak vám bude? Bude se vám zaručeně lépe číst i fungovat, než je při obyčejném žlutém světle. Pro potlačení zimní deprese si dokonce můžete pořídit bezpečné plnospektrální simulátory slunce! Skvělá je i malá osobní lampička, kterou ráno na deset minut namíříte na svůj obličej a než se nasnídáte, napumpuje do vás pěknou dávku energie.

Je to sice šibalské řešení, ale pomůže vám přestát zimní ”depku”, zmírnit únavu i nechutenství, zvýšit koncentraci a energii a celkově přežít čas, než se slunce zase vyhoupne na oblohu a bude svítit o něco déle.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.