Životní styl

19. března 2021 06:00

Petra Kloidová

7 věcí, které možná děláte špatně. Česání vlasů, mytí oken nebo ohřívání jídla

Zvyk je železná košile. Dost často opakujeme to, co nás o práci v domácnosti naučili naši rodiče. Znalosti se ale postupem času prohlubují a některé věci, které děláme často automaticky, vůbec nedávají smysl. Co v našich domovech děláme špatně?

  • Jídlo v mikrovlnné troubě ohříváte v plastové krabičce

Mikrovlnka tak trochu zabila kulturu ve stolování. Lidé si často chtějí ohřívání jídla ještě zkrátit, a tak ho ani nenandávají na talíř. Kromě toho, že se tak jídlo správně nikdy neprohřeje, riskují i to, že se během ohřívání z plastu uvolní ftaláty a ty mohou poškodit naše zdraví.

  • Používáte špatné pilníky a ještě k tomu nevhodným způsobem

Během pilování nehtů nikdy nezačínejte od hrotu nehtu uprostřed, vždy se pilníkem dotkněte nejdřív jednoho rohu nehtu, poté středu nehtu a následně druhého rohu. Kromě nevhodného způsobu pilování nehtů, používáme i špatné typy pilníků. Podle profesionální manikérky jsou většinou příliš hrubé. „Největší problém v domácím ošetřování nehtů je nesprávně vybraný pilník, klientky používají příliš tvrdé, takže si nehtová lůžka rozdělují, nemají je vyhlazená. Na přírodní nehty se používá jemnější granuláž a na gelové ta drsnější,“ vysvětluje Tamara Molnar z Institut Orlane Praha.

  • Myjete okna papírovou utěrkou

Většina hospodyněk používá speciální hadr nebo takzvanou švédskou utěrku, jsou ale případy, kdy na vysušení čerstvě umytého okna vezmete papírovou utěrku. Nezapomeňte ale na to, že papír není měkký materiál a může sklo nešetrným utíráním i poškrábat.

  • Česání vlasů začínáte od vrcholu hlavy

Vezmete kartáč a česat se začínáte přímo od vrcholu hlavy? Pozor na to, pro vaše vlasy to může být medvědí služba. Takto si můžete vlasy polámat a zničit, kadeřníci upozorňují na to, že se musí vlasy rozčesat nejdříve přibližně v půlce jejich délky, kde mohou být zacuchané. Nejprve tedy rozčešte „dredy“ a konečky, následně můžete začít česat od kořínků vlasů.

  • Solíte si jídlo před ohřátím v mikrovlnné troubě

Když se voda potká se solí, má tendenci se rozpadat. Při ohřevu jídla v mikrovlnné troubě vznikají páry, tedy voda, která dokáže sůl odbourat, proto je vždycky lepší, když si jídlo osolíte až po ohřevu. Jak omezit sůl a přitom si pochutnat? Přečtěte si článek na Prima ŽENY

  • Prkénko na krájení umýváte jen jarem

Speciálně dřevěné prkénko má rýhy od nože, do kterých se mohou dostávat a dlouhodobě přežívat různé bakterie. Proto je nutné ho pravidelně dezinfikovat. Pokud nechcete používat klasické přípravky, stačí prkénko posypat solí a potřít ukrojeným citronem.

  • Na bublavý hrnec nepokládáte dřevěnou vařečku

Pokud chcete mít jistotu, že vám nepřeteče hrnec, když u něj zrovna nemůžete během vaření být, položte na něj dřevěnou vařečku. To je jistota všech kuchařů a kuchařek, voda z hrnce zkrátka nepřeteče, což vám potvrdí i fyzikové. Když se bublinky vařící vody dotknou dřeva, samy se ochladí, a zase se vrátí tam, kam mají.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.