zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Slavíte v květnu narozeniny? A tušíte, jak to ovlivňuje váš život?

Slavíte v květnu narozeniny? A tušíte, jako to ovlivňuje váš život?
Autor: iStock Slavíte v květnu narozeniny? A tušíte, jako to ovlivňuje váš život?
Den narození si člověk nevybere. A přitom nás dokáže v lecčems předurčit. Pokud jste se narodili v máji, máte skutečně důvod připít si na své zdraví. Podle vědců jsou prý lidé narození v květnu v životě šťastnější a také zdravější. A to není zdaleka všechno...

reklama

Květen, nebo spíše máj je pojmenován podle řecké bohyně s krásným jménem Maia. Římský ekvivalent je Bona Dea. Maia byla považována za symbol jara a plodnosti. K čemu vás tedy narození v květnu předurčilo? Co všechno se k tomuto měsíci váže?

Pravděpodobně jste méně náchylní k alergiím

Kdo se narodil na podzim nebo v zimě, nejspíše se teď potýká s nepříjemnými projevy alergie nebo astmatu. Pokud slavíte narozeniny v květnu, měli byste na tom být o něco lépe. Podle studie realizované v roce 2016 na University of South Hampton vyplynulo, že alergiemi, astmatem, sennou rýmou a ekzémy jsou nejméně ohroženi lidé narození během jarních měsíců, tedy i května.

Jaký je váš kámen a květina?

Pokud slavíte narozeniny v květnu, jedním z vhodných kamenů právě pro vás je smaragd. Z květin je to pak konvalinka, která symbolizuje sladkost, nevinnost a čistotu, smaragd zase lásku a bohatství. Tento minerál by měl odvracet negativní energii a naopak přitahovat hojnost, harmonii a lásku.

Smaragd míváme proto, abychom získali více inspirace a aby nám kamínek poskytl ve vztazích uzdravení, trpělivost, pravdu a moudrost. Pokud se nosí v kombinaci s diamantem, může být jeho síla ještě znásobena. Zastánci alternativní léčby tvrdí, že by měl smaragd pomoci v případě problémů se srdcem a krevním oběhem, během porodu a také detoxikace. Je to kámen, který milovaly starověké kultury po tisíce let.

Co říká astrologie?

Jestliže jste přišli na svět v květnu, musí být vaším slunečním znamením Býk (21. dubna – 21. května) nebo Blíženci (22. května - 21. června).

Býk

Jste zemským znamením, díky čemuž sdílíte její stabilitu. Můžete být velmi konzervativní. Pozitivem této vlastnosti je ovšem věrnost a stálost, což ocení především vaši přátelé. Ve vyhrocených situacích si zachováváte poměrně chladnou hlavu, ale jestliže kalich přeteče, můžete doslova explodovat. Nejspíše jste neměli problémy ve škole a daří se vám i v práci. Zejména tehdy, máte-li kolem sebe stabilní prostředí, které odpovídá vašemu typu osobnosti.

Blíženci

Blíženci mají element vzduch a v mnoha ohledech jsou opakem stabilního Býka. Pokud se řadíte do tohoto slunečního znamení, můžete být energičtí, rychlí a velmi učenliví se zájmem o všechno nové. Dokážete být velmi komunikativní, okouzlující a zábavní. Máte ale sklon nedokončit úkoly, které vás úplně neosloví, nebo vás nudí. Raději upřednostníte nové, vzrušující situace. Kvůli tomu můžete narážet na problémy nejen v práci, ale i ve vztazích.

Osobnostní rysy ověřené vědou

Nevěřte v astrologii? Možná vás budou zajímat vědecké argumenty. Časopis Time zveřejnil výsledky vybraných vědeckých studií, které zkoumaly vzorce osobnostních rysů u lidí narozených v různých ročních obdobích. Následující poznatky se týkají „květňátek“. Jenom jim nepřikládejte až příliš velkou váhu. Osobnostní rysy jsou ovlivněny mnoha dalšími faktory.

Optimismus

U lidí narozených v květnu existuje vyšší předpoklad (než u ostatních měsíců), že budou optimističtí a budou mít pozitivní náhled na život. Tento stav se vyznačuje pojmem hypertymie a vyskytuje se ve zvýšené míře i u těch, co přišli na svět v březnu a v dubnu. Tvrdí to studie realizovaná v roce 2012, která zahrnovala 58 000 respondentů.

Deprese

Na druhou stranu výše zmiňovaný výzkum uvádí, že jsou květnoví jedinci zároveň více ohroženi stavy deprese a temnými a ponurými náladami než lidé narození v jiných měsících.

V květnu se slaví hodně svátků

Narozeninový den může být leckdy poměrně náročný. Zvláště proto, že je člověk podle biorytmu v totální krizi. Přežít všechno ve zdraví vám mohou ale pomoci další svátky, které na květen připadají. A to především tehdy, když vyjdou zrovna na všední den a vy si tak můžete užít zaslouženého volna.

Slavné osobnosti narozené v květnu:

V květnu se narodila spousta slavných osobností, včetně panovníků, politiků, vědců, hudebních skladatelů nebo umělců. Zde jsou někteří z nich:

Audrey Hepburn: 4. května 1929

Chris Brown: 5. května 1989

George Clooney: 6. května 1961

Sigmund Freud: 6. května 1856

Enrique Iglesias: 8. května 1975

Salvador Dalí: 11. května 1904

Marie Terezie: 13. května 1717

Karel IV.: 14. května 1316

Henry Fonda: 16. května 1905

Jean Gabin: 17. května 1904

Jan Pavel II.: 18. května 1920

Honoré de Balzac: 20. května 1799

Bob Dylan: 24. května 1941

Lenny Kravitz: 26. května 1964

John F. Kennedy: 29. května 1917

Clint Eastwood: 31. května 1930

-šp-

reklama

Související témata: datum narození , květen , máj , narozeniny , znamení zvěrokruhu

reklama

Přečtěte si také

reklama