Zagorová, Morávková či Heřmánek. Komu to v hvězdném manželství dlouhodobě klape?

Univerzální recept na šťastné manželství sice neexistuje, ale důkazy o tom, že pravá láska není mýtus, ano. I mezi celebritami jsou páry, kterým se podařilo najít životního partnera a jsou spolu už několik desítek let. Komu z českých a zahraničních osobností to v manželství klape dlouhodobě?

V průběhu vztahu zažijí všechny páry krize, ale pouze některé je společnými silami dokáží překonat. Ve světě showbyznysu je občas společenský tlak ještě těžší, i zde však najdeme osobnosti, které spolu bok po boku dokázali ustát veškeré překážky. Které to jsou? Podívejte se na šest manželských dvojic, které jsou stále zamilované jako na začátku.

Podívejte se, komu naopak manželství vydrželo jen pár měsíců:

1. Dana Morávková (50) a Petr Malásek (57)

Herečka Dana Morávková a skladatel Petr Malásek jsou svoji už více než pětadvacet let a přivedli na svět jednoho syna – Petra (24). A jak se seznámili? Spojila je práce v divadle, kterou chtěl Malásek původně odmítnout. „Po natáčení hudby k představení jsme šli celý soubor do takové čtyřky hospody, jmenovala se Pohádka. Zůstali jsme sami dva u stolu a povídali si. To povídání skončilo až v půl druhé ráno před domem mojí mámy. A druhý den, když jsme se potkali v divadle, mě Petr požádal o ruku,“ vzpomínala na téměř pohádkové začátky Morávková v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

2.  Hana Zagorová (75) a Štefan Margita (65)

Manželství Hany Zagorové a Štefana Margity patří k nejvíce stabilním v českém showbyznysu. Ani začátky této dvojice se však neobešly bez překážek. V době, kdy se seznámili, byla totiž Zagorová vdaná za baletního mistra Vlastimila Harapese. Zpěvák Margita o své ženě vyprávěl v knize Naprosto nezbytná Hana Zagorová, ve které vzpomínal na jejich začátky.

„Seděli jsme s Hankou v autě, ona řídila a před Státní operou se pokazil semafor. A rovnou ze Státní opery vyjížděl autobus, ve kterém jel baletní sbor Národního divadla jel na zájezd. Vlastík seděl u okna v tom autobuse, začal na nás mávat a my jsme dělali, že ho nevidíme,“ píše v publikaci. „Po tomhle řekla, že mu druhý den zavolá, že mu to řekne. Já jsem pak Hance oznámil termín svatby a ona řekla: Nevadí ti, že jsem vdaná? Ne, já už jsem svolal lidi na svatbu, takže to už je tvoje věc,“ připomněl Margita rok 1992, kdy se brali.

3. Marek Eben (64) a Markéta Fišerová (62)

Moderátor Marek Eben a herečka Markéta Fišerová jsou spolu přes 40 let. Jejich manželství však muselo překonat obrovskou zkoušku. Fišerovou v pouhých 26 letech postihla cévní mozková příhoda, v důsledku které zůstala upoutaná na invalidním vozíku. „Nejhorší byl začátek, oba nás to zastihlo absolutně nepřipravené, bez varování, vůbec nás nenapadlo, že by nás něco takového mohlo potkat,“ popisoval před lety situaci Marek Eben v rozhovoru pro iDNES.cz.

„Nejhorší to bylo samozřejmě pro Markétu, ona je ovšem extrémně, opravdu extrémně statečný člověk, dokázala se přes to dostat,“ obdivoval Eben manželku. „Situace je taková, jaká je. Musíte to přijmout. Je to kříž, ale každý má v životě nějaký kříž,“ prohlásil statečně herec.

4. Karel Heřmánek (74) a Hana Heřmánková (59)

Herec Karel Heřmánek a bývalá televizní hlasatelka Hana Heřmánková patří mezi další stabilní pár českého showbyznysu. Pro Karla to je jeho druhé manželství, poprvé byl ženatý se zubařkou. Až po boku o patnáct let mladší moderátorky ale našel skutečné štěstí. Od jejich svatby uplynulo už přes 30 let a dvojice má spolu tři syny.

A jak Hana vzpomíná na jejich první setkání? „Připadal mi tehdy takový smutný,“ popsala pro web Prima Ženy. A jaký je podle ní recept na šťastný vztah? „Musíte se oba respektovat, neusnout na vavřínech a o vztah pečovat, jako by byl stále na začátku. Prostě tomu druhému dokazovat lásku co nejvíce a ukazovat, že si ho stále vážíte,“ prozradila.

5. Tom Hanks (65) a Rita Wilson (65)

Hollywoodský pár Tom Hanks a Rita Wilson jsou spolu už 33 let. V době, kdy se seznámili, byl Hanks ženatý, jeho manželství však neklapalo a mezi ním a Ritou přeskočila jiskra. Jejich svazek si také prošel těžkou zkouškou, když Ritě diagnostikovali rakovinu prsu. V roce 2015 podstoupila oboustrannou masektomii a poté rekonstrukci prsou. V manželovi však měla vždy oporu a vše zvládli překonat. Zplodili spolu dva syny, Chestera Marlona a Trumana Theodora, a kdykoliv společně vyrazí do společnosti, září štěstím.

6. Meryl Streep (72) a Don Gummer (75)

Seznámení Meryl Streep a sochaře Dona Gummera neproběhlo zrovna za šťastných okolností. Herečka totiž přišla o manžela, herce Johna Cazalema, který podlehl rakovině. Ona neměla kde bydlet a vystěhovat se z domu jí pomáhal její bratr s kamarádem Donem. Ten jí nabídl svůj byt. Dvojice se do sebe po čase zamilovala a nakonec se vzali. Z dosud 44 let trvajícího manželství vzešly celkem čtyři děti – tři dcery a jeden syn.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.