Pohlreich dává svými hláškami soutěžícím lekci: Bordel na stole je bordel v hlavě

Tohle se šéfovi Pohlreichovi nelíbí - Česko na grilu (2)

V druhém díle nejrozpálenější show v Česku si Zdeněk Pohlreich obhájí pozici přísného porotce. Zatímco se soutěžící pachtí nad zadaným úkolem, šéfkuchaři neunikne sebemenší chybička. A vše umí s gustem okomentovat.

Soutěžní grilovací klání v druhém díle opět okoření hlášky porotce Zdeňka Pohlreicha. Ten spolu s Martinem Svatkem hodnotí nejen výsledný produkt, ale tentokrát si posvítí i na úklid a zacházení se surovinami. Svým osobitým způsobem deseti soutěžním párům vysvětlí, proč je třeba mít na stole při práci pořádek. A kritika se neposlouchá nejlépe.

Celý díl začne soubojem o naporcovaná kuřata. Jak Zdeněk podotkne: „Slyšel jsem něco o sdílení, tohle ale asi nebude ten případ.“ A dodá: „Nikdo nemá zapálený gril, ale všichni mají dvanáct kilo kuřete. Co s tím budou dělat?“ Všimne si i zápolení jedné z dvojic s grilem: „Je vidět, že se zapojují všichni. Jen Lucka a Priky asi nepochopili, že když gril nehoří, nedá se na něm vařit.“

Nestihli jste premiérový díl reality show Česko na grilu sledovat v televizi? Přehrajte si ho celý online na prima+:

Grilovat budou soutěžící tentokrát pro skauty. „Holky se chystají připravit kuře šmrncnuté orientem, tak to nevím, jestli pro český skauty je to jednoznačně dobrá volba. Jestli bude česká exotika chutnat českejm skautům, to se uvidí,“ pronese u stolu Denisy a Dominiky – a dost je tím znejistí.

Podívejte se na zadání úkolu. Soutěžící to nebudou mít snadné:

Naštěstí není šéf jen přísným kritikem, ale umí i poradit. „Když to takhle podliješ, bude to silné jak noha u pr*ele,“ poradí Zdeněk Jeaně s přípravou. Zní to logicky, že? Soutěžícím chvílemi nestačí pracovní plocha, a tak si odkládají suroviny všude možně.  „Taky jsem si všimnul, že se nám tu po zemi povalují svazky bylinek, a jen bych podotkl, že žádnej dobrej kuchař nevaří na zemi,“ zkritizuje Ritu a Jeanu.

„Oceňuju vaše úsilí, ale ze srdce nenávidím m*dník, kterej máte na tom stole.“ Jak si s takovou kritikou poradí Don a Michal? „Tohle je scheisse extra union, rozumíme si,“ dovysvětlí ještě Zdeněk oběma soutěžícím, co si o jejich stole myslí.

U stolu Jany a Romana to není jiné. „Bordel na stole je bordel v hlavě, Jano. A bordel v hlavě jen málokdy dopadne jako nezapomenutelné jídlo,“ vysvětluje, proč na pořádku trvá. Nelíbí se mu ani hygienické návyky soutěžících. „To je super – ochutnat, a lžičku vrátit zpátky, to se mi nelíbí tohle…“ zpraží ještě Janu.

„Víš, co říkal hostinskej Palivec ve Švejkovi?“ zeptá se Davida. „Host jako host, třebas Turek, a kuchař se nikdy nesmí nechat unést k tomu, aby si svoje osobní problémy řešil prostřednictvím svého jídla.“ Proč se tak rozohnil a vzpomněl na klasiku? „Pesto dělejte tak, aby to nebyli pejsek – kočička, ale Radek – Nikola,“ doporučí u dalšího stolu.

Čtěte také: Otestujte svoje znalosti grilování v zábavném kvízu

Nejsme sice v restauraci, servírování pokrmů je však také důležité. „Když už se rozhodneš dělat dvě omáčky, neměly by být nalité takhle vedle sebe. Pak to končí syndromem zahraničního zájezdu, kdy ty lidi si naberou z bufetu na talíř všechno, a pak se divěj, že to každej den stejně chutná,“ ohodnotí šéf plating Dona a Michala. „My jsme chtěli dvě ty omáčky, a vy jste se nějak rozjeli, je tu ještě někdo od Hujerů?“ optá se u porce Lucky a Prikyho.

„Vidíš to samý, co já, vy jste tu roládu vysušili do bezvědomí,“ ohodnotí Zdeněk Pohlreich jídlo Jirky a Martina. Jak to ponesou? „No, hele, že by to bylo dobře a bezpečně propečené, se nedá úplně říct,“ prohlásí nad talířem Rity a Jeany. „Kdybyste tohle naservírovaly v restauraci v Americe, vyhrávali by právníci.“

„Sriracha je pro malý děti jak dělaná. Maminko, mě pálí p*del,“ zamyslí se nad křidélky Dannyho a Daniely. „Ale jo, teď to hraje hezky a myslím, že zítra ráno si to zahraje ještě jednou,“ pochválí dvojici.

Čtěte více: Česko na grilu představuje deset dvojic, které se utkají o titul Grilmastera roku

„Z dojezdové vzdálenosti na téhle prezentaci nevidím stopy po grilu,“ je nespokojen u talíře Rada a Heleny.

„Když mi tohle přinesete, mám pocit, že jdu do fabriky na noční, kde budu dřít jako blbec. Je toho hodně.“ Tohle Jana s Romanem asi slyšet nechtěli…

Dojde taky na jednu pochvalu. Kdo se jí dočká? Druhý díl reality show Česko na grilu sledujte v sobotu ve 20:15 na Primě nebo již nyní na prima+.

Stáhněte si aplikaci Česko na grilu

Buďte v neustálém spojení se soutěžícími a hrou, která vás baví. Objevte skvělé recepty, sledujte bonusová videa. Nepřetržitý přísun exkluzivních informací, fotek a dalších materiálů, které na televizní obrazovce neuvidíte.

Kromě receptů ke grilu najdete v aplikaci i exkluzivní recepty přímo od soutěžících. Nesouhlasíte s názorem porotců? Účastníky soutěže můžete hodnotit i vy sami! Hlasujte pro svou oblíbenou dvojici a soutěžte o skvělé ceny. S aplikací Česko na grilu budete pořád u grilu!

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima Zdeněk Pohlreich hlášky prima+ Česko na grilu Martin Svatek Premiéra Česko na grilu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.