Prima Ženy

9. března 2023 10:20

Kisa Císařová

Boxerka Fabiana Bytyqi o drastickém hubnutí: Před zápasem musí dolů i přes deset kilo

Denisa za kormidlem s Fabianou Bytyqi

Zhubnout deset kilogramů je pro mnoho žen nerealistickým přáním a klidně i celoživotní snahou. Pro boxerku Fabianu Bytyqi (27) je to ovšem dobře známá realita, kterou před důležitým zápasem absolvovala nejednou v životě. Jak to zvládla?

Fabiana Bytyqi je drobná blondýnka s přátelským úsměvem. Nenechte se ale zmást! Když na to přijde, umí tahle rodačka z Ústí nad Labem rozdávat pořádně tvrdé rány pěstí. Taky si díky nim vybojovala v roce 2016 titul juniorské mistryně světa v boxu. O dva roky později pak odhodlaná Fabiana získala titul mistryně světa, který obhájila v letech 2019 i 2022.

Cesta do boxerského ringu je ale pro zápasnici s přezdívkou Andělská pěst náročná nejen kvůli vyčerpávajícím tréninkům. „Zápasím v atomové váze, která je ještě pod mini muší a je do 46,27 kilogramů,“ svěřila boxerka měřící metr šedesát moderátorce Denise Gudelj společně s tím, že nejednou musela před zápasem shazovat i z váhy sedmapadesáti kilo.

„Ví se o mně, že jsem profesionální sportovkyně, moc profesionálně se ale nestravuji. Cokoli mi přijde pod ruku, ať už je to pizza, hamburger, nebo cokoli jiného, nemám problém si to dát,“ zpytovala před kamerami svědomí boxerská hvězda. O to tvrdší pak ale na sebe musí být, když se blíží zápas a s ním spojený předzápasový režim. „Když pak přijde na tvrdou přípravu a vím dva až tři měsíce dopředu, že budu mít zápas, všechno tohle z jídelníčku vyházím. Zbavím se svých čokoládek a váha začne sama klesat. Poslední kila jsou, jako u každého zápasníka, masakr, ale nějak to dodělám,“ prozradila na sebe Fabiana Bytyqi v pořadu Denisa za kormidlem.

Dokonce i se zvídavou otázkou, kolik váží aktuálně, se Fabiana poprala stejně statečně jako se soupeřkami v ringu a moderátorce Denise na ni odpověděla. Jaký vztah má Fabiana Bytyqi ke Kosovu, ze kterého pochází její otec? A jak se jednou provždy správně vyslovuje boxerčino příjemní? To všechno a mnohem víc Fabiana prozradila v pořadu Denisa za kormidlem, který se natáčí na jachtě Prezident na Vltavě. Jelikož je moderátorka Denisa Gudelj majitelkou kapitánských zkoušek, své hosty si zve na luxusní plavidlo a povídá si s nimi s výhledem na vodní hladinu. Mimochodem, Fabiana Bytyqi vás jistě i pobaví nejrůznějšími zkomoleninami svého příjemní, které si za sedmadvacet let svého života vyslechla nejčastěji.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.