Celebrity

18. ledna 2022 06:10

Anna Kopečková

Expert na královskou rodinu: Budoucnost monarchie je v rukou jediné ženy. Alžběta II. jí ale není!

Princ Andrew míří před soud

Není žádným tajemstvím, že britská královská rodina kvůli skandálům některých svých členů momentálně prochází krizí. A člověkem, který může zachránit její dobrou pověst i budoucnost celé monarchie, je podle expertů jediná žena – manželka prince Williama Kate Middleton.

Budoucnost monarchie je v rukou Kate Middleton, říká expert na královskou rodinu Patrick Jephson. To je samozřejmě velká chvála, ale pro manželku prince Williama a matku tří dětí také velká odpovědnost. Ale Patrick Jephson dobře ví, o čem mluví. Vzhledem k tomu, že byl i členem týmu, který pracoval pro princeznu Dianu, dobře si uvědomuje, jak zásadní roli mohou hrát lidé, kteří se přivdají do britské královské rodiny. Už loni okomentoval vzorové chování vévodkyně z Cambridge jiný odborník na královskou rodinu Brian Hoey: „Díky bohu za Kate – je skálou, o kterou se monarchie může opřít.“

Podle magazínu Page Six Jephson vybral Kate jako doslova klíčovou postavu při utváření další kapitoly historie královské rodiny. „Jak ukazuje skandál prince Andrewa, Kate je přesně to, co tyto neklidné královské časy potřebují. Bez přehánění, budoucnost Windsorů leží v jejích rukou,“ tvrdí Jephson.

Jedenašedesátiletý Andrew, královnin druhorozený syn, se zapletl do kauzy amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, s nímž se přátelil. Epstein byl v roce 2019 nalezen mrtvý v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces v případu sexuálního vykořisťování desítek mladých dívek. Virginie Giuffreová, jedna z tehdejších obětí, nyní viní vévodu z Yorku ze sexuálního napadení, když byla ještě nezletilá. Přestože Andrew všechna obvinění popřel, královna Alžběta II. ho zbavila jeho oficiálních funkcí, tedy titulu Jeho královská Výsost a všech vojenských titulů.

Klidu královské rodině nepřidává ani stále trvající napětí mezi princem Harrym, jeho ženou Meghan Markle a zbytkem rodiny.

Narozeninové snímky jako vzpomínka na Dianu

Jephson ocenil především zodpovědný přístup Kate k životu uvnitř královské rodiny a upozornil na důležitost portrétů, které nechala pořídit ke svým 40. narozeninám. Tři snímky, na nichž se ukázala jako možná budoucí královna, obsahují několik velmi záměrně umístěných odkazů do minulosti.

Na fotografiích od Paola Roversiho má Kate ikonický safírový a diamantový zásnubní prsten, který patřil zesnulé matce jejího manžela Dianě, a také náušnice Collingwood Pearl bývalé princezny z Walesu, které Kate nosí při významných příležitostech. „Je to velmi promyšlené rozhodnutí Kate a Williama zahrnout Dianu do čehokoli, co se týká založení nové královské kapitoly,“ řekla The Post Bethan Holt, ředitelka módní rubriky britského Daily Telegraph. „Od Kate je velmi chytré, že udržuje památku Diany živou,“ dodala.

„Monarchie je běh na dlouhou trať. Na rozdíl od byznysu, politiky nebo mediální popularity je královská rodina na celý život,“ upozornil Jephson. „Kate tento běh zvládá – a to je obrovský úspěch.“

Populární královská dvojice

Monarchie potřebuje Kate více než kdy jindy a důvodem nejsou jen skandály členů královské rodiny. Faktem je, že Kate s Williamem jsou mnohem populárnější než budoucí král a otec Williama Charles a jeho druhá manželka Camilla, pro něž jsou jejich osobní potřeby a štěstí na prvním místě.

„Zdá se, že Charles a Camilla nemají globální přitažlivost. A také patrně existuje kampaň, která má z Williama a Kate udělat světové hvězdy,“ tvrdí Bethan Holt ve své knize Vévodkyně z Cambridge: Dekáda moderního královského stylu. Cílem kampaně je bezesporu i poukázat na rozdíly mezi Kate a její švagrovou Meghan Markle.

Kate oficiálně vstoupila do královského života, když se 29. dubna 2011 provdala za Williama. Od té doby ušla dlouhou cestu. Je nejen skvělou matkou tří dětí – osmiletého prince George, šestileté princezny Charlotte a tříletého prince Louise, ale velmi zodpovědně plní i své povinnosti. Je sebevědomější a velmi pečlivě si vybírá to, co pak prosazuje. A také se drží pravidla, že méně je více.

Má kolem sebe jen malý tým, který pomáhá utvářet její mediální obraz, do něhož patří kromě prince Williama i její dlouholetá stylistka Natasha Archer, která s vévodkyní spolupracuje od roku 2014, a její soukromá sekretářka Hannah Cockburn-Logie. A na její cestě vpřed se samozřejmě podílí i sama královna Alžběta II., s níž má Kate skvělý vztah. „Kate, stejně jako Diana, má onu nedefinovatelnou, ale zásadní královskou vlastnost: působivé vystupování. To ji jako budoucí královnu odlišuje od ostatních,“ je přesvědčen Jephson.

Oficiální fotografie Kate mnohé překvapily

Pro ty, kteří Kate znají osobně, jsou její oficiální narozeninové portréty velkým překvapením, na hony vzdáleným od obyčejné maminky, na kterou jsou zvyklí. „Upřímně řečeno, myslel jsem, že na fotkách bude Kate na poli v džínách a kolem ní budou šmejdit psi. To je opravdu ona,“ řekl zdroj blízký rodině Middletonů.

Fotografie překvapily i Bethan Holt, nicméně podle ní nelze ignorovat jejich dokonalé načasování a pečlivou přípravu, podle nichž lze soudit, že Kate i její okolí si dobře uvědomují, jak důležité její snímky v současné době jsou. „Kate má za sebou roky výchovy dětí na venkově, teď jí začíná královská funkce. Bylo to provedeno velmi záměrně,“ uzavřela.

Sdílejte článek
Štítky Princezna Diana Alžběta II. Meghan Markle královská rodina skandál princ Andrew Karel III. Jeffrey Epstein Britská královská rodina William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Ondřej, vévoda z Yorku

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.