zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaroslav Drbohlav z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Dožil se 38 let, umíral slepý

Herec Jaroslav Drbohlav by oslavil 75. narozeniny.
Autor: CTK Herec Jaroslav Drbohlav by oslavil 75. narozeniny.
David Laštovka, foto ČTK , Vydáno: 13.01.2022
Herec Jaroslav Drbohlav, který patřil k idolům dívčích srdcí, zemřel na vrcholu své slávy. Smrt byla nemilosrdná a obzvláště krutá. To, že se blíží poslední dny dobře věděl, svůj osud ale nesl velmi statečně. Umělec, kterého nejvíce proslavila postava princova pobočníka Vítka v pohádce Tři oříšky pro Popelku, by právě oslavil 75. narozeniny.

reklama

Život měl před sebou, ale bohužel vyhasl předčasně. Jaroslav Drbohlav patřil k nejhezčím českým hercům. Fanynky mu ležely u nohou, byl jedním z nejobsazovanějších, přesto se mu z toho hlava nikdy nezamotala. Stále zůstával skromným člověkem, který miloval svoji práci a u kolegů se těšil dobré pověsti. Když se v sedmadvaceti letech oženil a krátce nato se stal otcem dcery Evičky, začal žít spokojený rodinný život. Pak ale přišel strašlivý šok.

Ve třiceti letech onemocněl těžkou cukrovkou, která nebyla úspěšně léčena. Herec dokonce začal přicházet o zrak. I přesto všechno, co ho postihlo, neztrácel naději a o svůj život se rval velmi statečně. V divadle se snažil hrát, dokud to jen bylo možné. O tom, že téměř nevidí, diváci neměli ponětí. Na prknech, která znamenají svět pokaždé ožil a přicházel na jiné myšlenky.

Herec Jaroslav Drbohlav by oslavil 75. narozeniny.
Autor: CTK Herec Jaroslav Drbohlav by oslavil 75. narozeniny.

Jaroslav Drbohlav zemřel na náhlé selhání jater

Bohužel, jeho zdravotní stav se začal prudce zhoršovat, Jaroslav oslepl a musel se rozloučit i s divadlem. A to pro něj byla další velká rána. Divadlo pro něj bylo vším, nemohl bez něj žít. Poslední představení odehrál na jaře roku 1983, o dva roky později umírá. Příčinou bylo náhlé selhání jater. Bylo mu pouhých osmatřicet let. 

To, že se stane hercem, bylo u Jaroslava Drbohlava jasné odmalička. Už jako dítě hrál divadlo v Domě pionýrů v Karlíně, byl členem Dismanova dětského rozhlasového souboru a na plátně debutoval v šesti letech ve filmu Jaroslava Papouška Buďme připraveni. A nezůstalo jen u toho. Když se objevil ve snímku Jurášek, nebylo mu ani deset, v patnácti ve filmu Kuřata na cestách už nikoho nenechal na pochybách, že v něm dřímá velký talent. 

Během své krátké, ale za to bohaté kariéry, stihl natočit téměř čtyřicet filmů. Představoval sympatické milovníky, šaramantní grázly i romantické hrdiny. Když vystudoval DAMU, stal se velkým oblíbencem režiséra Václav Vorlíčka, který ho obsazoval snad do všech svých filmů. „Jeho smrt zasáhla všechny. Ten konec byl opravdu velmi smutnej a krutej. Byl to talentovaný herec, který toho mohl ještě hodně dokázat. Měl toho hodně před sebou. Velká škoda, že odešel tak brzy. Byl to bezvadný kluk, rád jsem s ním točil. A hrozně na něj letěly ženský,“ vzpomínal na něj během života Vorlíček. 

Tři oříšky pro Popelku

6 zajímavostí o legendární české pohádce Tři oříšky pro Popelku. Znáte je všechny?

Libuše Šafránková

Libuše Šafránková a její nejslavnější pohádky: Kdo měl hrát Popelku? A proč si vážila Večernice?

 

Na snímku uprostřed s knírkem norská Popelka v podání Astrid S.

Polibek dvou mužů v norské Popelce? Chci, aby zmizely předsudky, říká režisérka

reklama

Související témata: Jaroslav Drbohlav , Tři oříšky pro Popelku , smrt , výročí , cukrovka , játra

reklama

Přečtěte si také

reklama