Leoš Mareš slaví 45: Vždy měl slabost pro modelky. Jednu přebral exmanželovi Madonny

Jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých moderátorů Leoš Mareš není žádný svatoušek. Jeho životem prošlo hned několik žen, ovšem jen dvě byly osudové. A obě nosí jméno Monika. Pojďme si připomenout všechny Leošovy ženy a jeho milostné eskapády. Známý moderátor dnes slaví 45. narozeniny.

První velkou láskou jednoho z nejlépe placených moderátorů v ČR byla o rok starší Monika Poslušná. Seznámili se v roce 1998 v rádiu, kde Leoš začínal jako moderátor a ona pracovala v propagaci. Sblížili se po třech měsících a pak už vše nabralo rychlý spád.

Mareš tehdy ještě nebyl moc známý, svou kariéru teprve rozjížděl a Monika ho v ní maximálně podporovala. „Už tehdy trávil víkendy mimo domov. Moderoval diskotéky. První tři roky jsem jezdila s ním, pak mě to už tolik nebavilo a měla jsem svou práci. Vztah jsme měli založen na důvěře a toleranci,“ zavzpomínala Monika.

Žádost o ruku jako z Hollywoodu a skandál před svatbou

Leoš se postupně vypracoval ve velkou hvězdu, ale jejich vztah tím nijak neutrpěl. Naopak byl veřejností brán jako harmonický. V listopadu 2005 se jim narodil syn Jakub a o dva roky později moderátor romanticky požádal Moniku o ruku. Nejdříve ji pozval do restaurace na večeři při svíčkách, po ní vyrazili do kina, kde byli pouze oni dva. Po úvodních titulcích se na plátně místo plánovaného hollywoodského filmu objevil video příběh o jejich seznámení, které Mareš natočil se svými kamarády. Následně před ní poklekl s diamantovým prstenem v hodnotě jednoho milionu korun a dojatá Monika řekla „ANO“.

Svatba byla do roka. Předcházel ji však obrovský skandál, o kterém tehdy mluvilo celé Česko. Dva měsíce před sňatkem se v bulvárním deníku objevily fotky nahého, spícího Mareše s prostitutkou. „Jsem z toho úplně špatnej. Nevím, co se bude dít. Netrpím na stavy, které se dají charakterizovat jako okno, ale je fakt, že z toho večera si nepamatuju vůbec nic. Byli jsme v baru s kamarádem a pak už nevím nic. Říkal mi, že tam za mnou přišli lidi s drinky a nevím, jestli mi třeba dal někdo něco dopití,“ zněla Marešova první reakce.

Velkolepá veselka, druhý syn a Leošovy nevěry

Monika jeho verzi uvěřila. Tedy alespoň ve vyjádření pro média. „Já mu věřím. Ať si každý myslí, co chce, Leoš takový není. Potvrdilo se mi to už několikrát. A jestli by to mělo být jinak, nechci o tom vědět. Máme opravdu hezký vztah, posílený navíc malým Kubou.“

Svatba byla velkolepá. Konala se na zámku Jemniště a Mareše vyšla na zhruba čtyři miliony korun. Speciální dekorace si nechal dovézt až z Thajska, snubní prstýnky z Anglie, promyšlen měl každý detail. Objednal rogalo, které nad celým areálem rozházelo kvítky růže, nechyběl monstrózní ohňostroj. Veselka se opravdu vydařila a všichni si ji užili.

O rok později se jejich rodina rozrostla. Monika přivedla na svět syna Matěje a zdálo se, že je štěstí dokonáno a jejich vztah už nikdo a nic nerozdělí. Opak byl ovšem pravdou. Pouhé dva roky nato Leoš od manželky a synů odešel. Údajně potřeboval volnost. Jeho oznámení ovšem předcházely nevěry, které tajil.

Období milostných eskapád a střídání modelek

Jako první se ozvala finalistka Miss ČR 2007 Lucie Petrišková, která přiznala, že s Marešem udržovala milostný poměr téměř rok. Jednalo se o nezávazný vztah, od kterého modelka nic neočekávala. Románek skončil v okamžiku, kdy si našla přítele. „Ze začátku jsem se snažila všechno popírat, ale ve chvíli, kdy novináři přišli s konkrétními a velice podrobnými informacemi, se to už popřít nedalo. Výčitky nemám, ženatý byl Leoš, já vdaná ani zadána nebyla,“ prohlásila Petrišková.

Pro moderátora nastalo období, kdy střídal ženy jako ponožky a se žádnou dlouho nevydržel. Vybíral si zásadně modelky. Další v pořadí byla Gabriela Dvořáková. Jejich vztah trval několik měsíců a v té době třiadvacetiletá atraktivní černovláska na něm podle svých slov velmi vydělala. Její honoráře šly rázem nahoru.

Po ní si Leoš začal s bývalou první vicemiss Hanou Svobodovou, se kterou randil zhruba rok. „V poslední době jsme se viděli hrozně málo, tak jsme usoudili, že bude lepší, když to ukončíme,“ uvedl k rozchodu Mareš.

Exmilenka Guye Ritchieho a další osudová Monika

Následovala slovenská topmodelka Michaela Kociánová, která předtím chodila s bývalým manželem Madonny Guyem Ritchiem. Ani s tou to ovšem nevyšlo.

Osudová žena do jeho života vstoupila až v červnu 2015. Jmenovala se Monika Koblížková a pracovala jako stylistka a módní redaktorka. „Potkali jsme se na svatbě našeho společného kamaráda Filipa Vaňka. Oba jsme byli po rozchodu v takovém tom útlumu, kdy nikoho nehledáte a lížete si rány. A vnímáte jen věci, které vám dělají dobře a ostatním se moc nezabýváte,“ zavzpomínala na první setkání Monika, která Mareše ohromila svoji upřímností. Řekla mu, co si o něm myslí a servítky si přitom nebrala. Dokonce ho označila za floutka. „Naše seznámení přišlo v pravý čas. Nic jsem neplánovala a on si nic neplánoval se mnou. Když o někoho usilujete, máte sklon přehrávat a dělat se lepší. A to jsme nedělali. Já na to neměla ani energii. Všechno bylo přirozené a to nám určitě hodně pomohlo,“ dodala.

Se svoji první manželkou se Leoš rozvedl až v roce 2017. Moniku pojal za ženu 20. února 2018, pouhý den po narozeninách své exmanželky. Na rozdíl od první svatby, která byla honosná a utratil za ni miliony korun, ta druhá probíhala v komorním duchu. Veselka se uskutečnila v kostele v Litomyšli, svatební noc strávili novomanželé v hotelu a další den odletěli na líbánky do Dubaje. Díky své druhé manželce se Mareš zklidnil a vypadá to, že bouřlivému období v jeho životě definitivně odzvonilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.