První rozhovor Karla Gotta: Oblíbený sport? Jezdit v pražských tramvajích. Počet dětí? Neznám!

Svůj první rozhovor poskytl Karel Gott ve svých třiadvaceti letech, v roce 1962 pro Mladý svět. Probíhal formou dotazníku. Co v něm Mistr o sobě prozradil? Z jeho odpovědí je patrné, že už tehdy mu humor nechyběl. Interview zveřejnil v autobiografické knize Má cesta za štěstím, která vyšla po jeho smrti.

Věk: 23 let

Zaměstnání, zaměstnavatel: Vděčné obecenstvo.

Stav, děti (jejich stáří a jméno): Svobodný, počet dětí - neznám.

Kdy a co vás přivedlo ke zpívání? Když jsem zpozoroval, že se k ničemu jinému nehodím.

Kdy, kde a s jakou písní jste poprvé vystupoval? Píseň „Sama královna cedulička psala“ na brigádě v pohraničí.

Kdo nejvíce ovlivnil váš pěvecký vývoj? Již jako malé dítě jsem poslouchal se zájmem stylové americké jazzové a populární zpěváky, což mělo na mě značný vliv (například Paul Anka, Tony Williams, Johny Mathis).

Co považujete za svůj největší úspěch, případně neúspěch? V loňské anketě v časopisu Mladého světa jsem se dočetl, že zpěvákem číslo jedna je Waldemar Matuška (zcela zaslouženě), zatímco já zaplaven množstvím odporu a nenávisti posluchačů jsem získal pouze dva hlasy. Rozhodl jsem se okamžitě probít se za rok z této katastrofální situace přímo na první místo, což se uskutečnilo při letošní anketě. Pokládám to za začátek úspěchu. Nezbývá než poděkovat příznivcům.

Zpíval jste v zahraničí? Kde? SSSR (Moskva, Leningrad, Tbilisi, Jerevan a Baku). Německo (východní i západní Berlín, Lipsko a Drážďany). Polsko (Varšava, Poznaň, Sopoty).

Umístil jste se v nějaké soutěži? Nikdy.

Kolik jste už asi zpíval písníček? Nevím.

Kolik jste jich nahrál? a) na desky b) cizí? V rozhlase asi 12 a na desky díky hbitému podniku SHV jen tři.

Vaše nejoblíbenější píseň, a) česká? b) cizí? Všechny, které zpívám, neboť kdyby se mně něco nelíbilo, tak to nebudu zpívat (ty doby pominuly).

Který zpěvák se vám nejvíce líbí, a) náš? b) zahraniční? Z našich zpěváků si velmi vážím Karla Hály a Waldemara Matušky. Zahraničních je nesmírné množství.

Která zpěvačka se vám nejvíce líbí, a) naše? b) zahraniční? Z našich Eva Pilarová a Eva Olmerová. Zahraničních totéž.

Hrajete na nějaký nástroj? Kdyby se mi líbil nějaký jiný nástroj než lidský hlas, ujišťuji vás, že již dávno bych na něj hrál.

Pěstujete nějaký sport? Jezdím denně v pražských tramvajích.

Jaký je váš koníček? Nemám čas na žádného pomýšlet.

Vaše nejoblíbenější rozhlasová stanice? To nikomu neprozradím.

Vaše největší přání? Vidět na vlastní oči koncert Raye Charlese, prostě prožít atmosféru jeho vystoupení. Druhé přání je naučit se lépe zpívat.

Co se vám nelíbí a líbí na Mladém světě? Nemohu říct, neboť jej nečtu. Jen jednou jsem v elektrice nahlédl přes rameno dívky do tohoto časopisu a zahlédl jsem dvoustránkový článek o rokenrolu, jen jsem se příjemně podivil.

Všechny články o Karlu Gottovi najdete tady


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.