Celebrity

24. prosince 2021 06:05

Anna Kopečková

Vánoce a silvestr u českých hereček a zpěvaček. Kdo si svátky užívá a kdo je naopak nesnáší?

Jak nadcházející vánoční svátky a příchod nového roku prožijí známé tváře z televizních obrazovek? Ne každý je bere jako období klidu a pohody. Kdo stromeček zdobí černými ozdobami, poslouchá u toho depresivní hudbu a Štědrý den bere jako smuteční záležitost?

Lucie Benešová potřebuje velkou chalupu

Velkolepě oslaví vánoční svátky hvězda seriálu Slunečná, která s manželem, hercem Tomášem Matonohou, společně vychovává čtyři děti, z nichž dvě už jsou dospělé. U stolu se jich sejde kolem patnácti. Syn Lucián, kterého má Lucie z manželství s hercem Filipem Blažkem, přijede s manželkou a dcera Sára se svým partnerem. Nebudou chybět ani babičky. Nebylo tak jvůbec jednoduché sehnat místo, kde by se mohla celá rodina sejít pohromadě.

„Většinou to řešíme tak, že si pronajmeme nějakou chalupu. Hledáme nová místa, aby se nám neokoukala. Doma jsme byli za celou dobu snad jenom dvakrát. Letos po letech jsme se rozhodli pro naši vlastní chalupu, kterou máme u Mníšku pod Brdy, kde jsme na Vánoce nebyli asi patnáct let. V kuchyni na všechno sama nebudu. Máme skvělé babičky, obě pomáhají. Na Štědrý den děláme všechny tři salát, každá podle svého receptu, a pak porovnáme chutě,“ prozradila herečka.

Silvestr se ponese v duchu oslav. Je totiž co zapíjet, protože její dvaadvacetiletá dcera Sára čeká miminko. „Strašně moc se na to všichni těšíme,“ rozzářila se představitelka servírky Rózy ze seriálu Slunečná.

Petra Černocká má Vánoce perfektně nacvičené

Herečka a zpěvačka říká, že Vánoce už v jejich rodině mají perfektně secvičené. „Vyzkoušeli jsme už model svátky na chalupě, štědrovečerní večeře u mě doma –⁠ a nakonec vyhrála varianta, že sbalíme kapra, dárky a cukroví a pojedeme k mojí dceři na Letnou. Letos musíme přivézt i našeho nového jezevčíka, protože vnučka Coco na tom trvá. Některý další den si návštěvu domácnostní prohodíme,“ uvedla Petra.

Silvestr bývá pro zpěvačku často dnem pracovním, stejně tak by tomu mělo být i letos. „Ale upřímně, čekáme na telefonát, že se akce ruší. Já silvestry v Praze nemám ráda, protože šílenci už od samého rána bouchají petardami a můj kocour a pes to špatně snáší. Stejně jako já,“ prohlásila Černocká.

Zatímco na svátky se v jídle nebude nijak omezovat, příchodem Nového roku prý najede na přísný režim. „To je pro mě signál na zahájení diety, abych shodila ta dvě kila, která jsem o svátcích nabrala. Letos to bude prostě povinnost, protože v lednu mě čeká pár představení v divadle Studio DVA, kde bych se asi do Saxaniných šatů nevešla,“ uzavřela s úsměvem.

Heidi Janků je zvědavá na nové vánoční tradice

Zpěvačka, která je čtyři roky vdovou, na Vánoce sama nebude. „Jelikož jsem dělala velkou rekonstrukci spodního patra, říkala jsem si, že bych si to ráda i užila. Má blízká rodina, která bydlí v Praze, mě pozvala na Vánoce, ale mají panelový byt, tak jsme to otočili a oni přijdou ke mně. Bude nás šest, včetně malého dítěte, tak si myslím, že to bude veselé a opravdu vánoční,“ prozradila Heidi.

„Co se týče zvyků, jsem konzerva. Takže salát, kapr, rybí polévka, šupiny, peníze pod talířem. To vše proběhne. Uvidím také, s čím přijdou oni. My se samozřejmě známe, ale nikdy jsme spolu Vánoce netrávili, takže netuším, jaké tradice udržují. Nechám se překvapit,“ pokrčila rameny.

Silvestr by měla prožít v zahraničí. „S Yvettou Blanarovičovou a ještě dvěma kamarádkami máme vystupovat v jednom hotelu v Rakousku, poblíž Kaprunu, který provozuje Čech. Měla bych tam strávit čtyři dny. Možná dojde i na lyžování. Ale když jsem na lyžích stála naposledy, trochu jsem si pochroumala koleno, takže z toho mám trochu blok,“ dodala Heidi Janků.

Jana Boušková má speciální silvestrovský rituál

Manželka herce Václava Vydry stráví vánoční svátky jak v kruhu rodinném, tak i pracovně. „Na Štědrý den pojedeme dát mrkve a chleba koním, pak si uděláme sváteční odpoledne, jen my dva. Sníme rybí polévku, dáme si kapra se salátem a „překvapíme se dárky“. Poté pojedeme za synem a jeho rodinou,“ přiblížila Jana Boušková.

Až do konce roku už si s manželem příliš volna neužijí. „Na Boží hod, 25. prosince, oba hrajeme v Divadle Bez zábradlí Blbce k večeři. Mě pak 26. a 27. čeká generálka představení Kráska a zvíře, jehož premiéra byla kvůli nemoci kolegů z divadla odložena. A Vašek hraje na silvestra dvakrát,“ uvedla herečka.

Jednu tradici herecký manželský pár na Nový rok udržuje pravidelně. „Než se Vašek z divadla vrátí domů, připravím náš dlouholetý zvyk, který pochází ze Španělska. Na každý talířek dám dvanáct kuliček hroznového vína, každá kulička představuje jeden měsíc v roce. Až začne odbíjet půlnoc, při každém úderu hodin si dáme jednu kuličku a něco si u toho budeme přát,“ přiblížila Jana Boušková.

Iva Frühlingová není vánoční typ

Zpěvačka v minulosti mívala k Vánocům odpor, letos ale bude všechno jinak. „Tento rok prožijeme Vánoce asi jako každý –⁠ v rodinném kruhu. Máme nový domeček, už máme ozdobený veliký stromek, takže se na to docela těšíme, tedy těší se ostatní, protože já nejsem moc vánoční typ. Bývaly doby, kdy jsem stromeček zdobila černými ozdobami a u toho poslouchala The Cure a Depeche Mode. Je to pro mě většinou smuteční záležitost, protože Vánoce mi připadají hrozně stresové. Letos jsem se rozhodla to trochu změnit a brát to pozitivněji. Tentokrát tedy máme barevné ozdoby a všechno vypadá normálněji,“ uvedla Iva. Plány na silvestra ještě nemá.

Lucie Vondráčková bude mít doma kluky

Zpěvačka a herečka má se svým bývalým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem, syny Adama a Matyáše ve střídavé péči. Zatímco v loni Štědrý den trávili u něj, nyní nejkrásnější den v roce prožijí s ní. O dárcích už je jasno. „U nás se nepíše dopis Ježíškovi, ale kreslí se. Oba kluci fantasticky kreslí a vždycky udělají takovou knížku, kam nakreslí všechno, co by si přáli. S klukama jsme napekli i cukroví a já štrúdly,“ nechala se slyšet Lucie. Na štědrovečerní večeři chce pozvat i své rodiče, otce Jiřího Vondráčka a matku Hanu Sorrosovou.

Barbora Mottlová se o Vánocích nehoní

Herečka a zpěvačka prožije Vánoce s maminkou, jejím přítelem a mladšími bratry. „Pro mě jsou vánoční svátky symbolem klidu a pohody, za ničím se nehoním. S maminkou se vždycky hezky prostřídáme. Když k ní na Štědrý den ráno přijedu, už má napečeno báječné cukroví. Pak už je to na mně. Peču štrúdly a večer smažím řízky na štědrovečerní večeři,“ popsala Barbora. Přestože dbá o svoji figuru, během svátků se v jídle omezovat nehodlá. „Na Vánoce mám omluvenku a sním, na co přijdu,“ dodala s úsměvem.

Olgy Lounové bude letos veselo

Vánoce v rodině zpěvačky letos budou veselejší než kdykoliv předtím. „Miluju Vánoce a těším se na ně hrozně moc. Letos budou o to víc krásnější, protože se nám narodila malá neteřinka Vědunka, která teď slaví rok. Utíká to jako voda. Dodržujeme rádi tradice, jako je rozkrajování jablek anebo zpívání koled. To prostě musí být,“ prozradila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.