Celebrity

17. září 2022 14:40

David Laštovka

Po Markétě Muchové toužili vojáci i František Ringo Čech. Co hvězda 80. let dělá dnes?

Zpívat sice moc neuměla, díky svému šarmu ale v 80. letech pobláznila řadu mužů. Profesionální manekýna a fotomodelka Markéta Krbušková (64), známá pod uměleckým jménem Markéta Muchová, se proslavila ve skupině Kroky Františka Janečka. Písně, které nazpívala, svého času bodovaly v televizních i rádiových hitparádách. Neskončila ale jen u nich.

Pro showbyznys půvabnou manekýnu Markétu objevil František Ringo Čech (79). Do oka mu padla ve chvíli, kdy hledal krásnou dívku, která by mu namluvila part do skladby Dobrý den. Bylo veřejným tajemstvím, že se do ní zamiloval. City z její strany nebyly opětovány, což Ringo Čech velmi těžce nesl. A tak se jí s radostí ujal hudební producent František Janeček (78).

Jak podle Františka Ringo Čecha vypadá ideál krásy?

Když se svou kapelou Kroky jezdíval pravidelně hrát vojákům do kasáren, ohlas byl v podstatě nulový. Proto potřeboval do souboru angažovat nádhernou ženu, která by se pro muže v zelených uniformách stala lákadlem. A přesně toto kritérium Markéta splňovala. Že nikdy nestála za mikrofonem a její zpívání nebylo moc valné úrovně, pro něj bylo druhořadé. Rozhodl se, že pro ni napíše hity a udělá z ní hvězdu. Nejprve ale začal tím, že jí určil umělecké jméno. Ona sama navrhovala, že by mohla zpívat jako Markéta Lazarová, on však vsadil na monogram MM a vymyslel jí příjmení Muchová.

Úspěch se dostavil téměř okamžitě. Její zpěv nikdo moc neřešil, když ovšem vešla na pódium, šíleli po ní kluci i starší pánové. „Franta měl na to prostě čich. Okatá plavovláska s dlouhýma nohama a štíhlounkou postavou dokonale působila hlavně na osamělá chlapecká srdce citově strádající za zdmi kasáren. Když jsme tam s ní přijeli, byl to neskutečný nářez. Šíleli po ní. A nejen tam. Pamatuji na svůj první koncert v kasárnách v roce 1980, když jsem jako zpěvák začínal. Přišli na mě dva vojáci. Jakmile nastoupila Markéta, měli jsme tam vždycky narváno, chlapi z ní byli hotoví,“ prozradil redakci webu Prima Ženy Michal David (62), který v té době v souboru Kroky Františka Janečka rovněž působil.

Po rozvodu uvažovala o comebacku

Pěvecká kariéra Markéty Muchové trvala celkem tři roky. Během koncertů se zamilovala do kytaristy z kapely Jiřího Nepomuckého, za kterého se provdala a měla s ním dva syny. V roce 1988 se narodil Jiří a o dva roky později Jan. Přednost tak dala rodinnému životu, manželství ovšem po několika letech skončilo rozvodem.

Poté, co pověsila zpívání na hřebík, začala pracovat jako asistentka v jedné zahraniční firmě. Podle Michala Davida ale jeden čas přemýšlela i o návratu na koncertní pódia. „S Markétou jsem se viděl před rokem. Zavolala mi, že by chtěla lístky do O2 areny na můj koncert, tak jsme se sešli a chvíli si povídali. Říkala, že je spokojená, že má celkem dobrou práci. Dělá ve firmě sekretářku, ale měla tendenci, že by zase zkusila začít zpívat. Tak jsem jí řekl, ať to raději nedělá,“ uvedl Michal David v knize Hvězdy popu, které jsme milovali. Markéta Muchová v říjnu oslaví 65. narozeniny.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.