Celebrity

27. února 2023 13:42

Josef Šťastna

Dcera narkomanky Katky promluvila. Tereza tvrdí, že na heroinovou cestu se nevydá

Film dokumentaristky Heleny Třeštíkové (73) učinil z Kateřiny Bradáčové (46) nejznámější narkomanku Česka. Katka v drogové spirále, kdy střídá lepší měsíce s úplnou beznadějí, stihla na svět přivést dceru Terezu. Dívce je dnes 15 let a žije u své babičky. O kontakt s matkou nestojí.

Katka Bradáčová se ovšem v minulosti nechala slyšet, že by Terezku ráda občas vídala. Ztrátu dcery totiž bere jako to nejhorší, co ji během nekončícího drogového pekla potkalo. „Jednou vás tam vezmu, pojedeme tam spolu, ale až budu úplně zdravá. Teď je u mé mámy a má se dobře,“ vysvětlila Katka redaktorovi webu Prima Ženy před rokem, kdy měla lepší období a věřila, že by ji mohla čekat společná budoucnost s dcerou. Sama si uvědomovala, že je lepší, když se o Terezku stará babička.

Tereza si chce od matky držet odstup

Patnáctiletá dívka má před sebou řadu snů a jednu velkou jistotu – nikdy nechce dopadnout jako její matka. „Mrzí mě, jakou mám biologickou matku, ale já nejsem ona a ani nikdy nebudu,“ uvedla pro web expres.cz s tím, že se chystá na střední školu a pomáhá babičce, které ubývají fyzické síly. O matce pronesla, že neví, kde nyní je, a ani zda žena, která ji přivedla na svět, vůbec žije...

Mohlo by vás zajímat: Mišík vzal dceru Kubelkové na film o drogách

Tereza je zároveň velmi tvůrčí na sociální síti TikTok, kde vystupuje jako Tereza B. a točí hlavně hudební a taneční videa. „Pořád studuji, půjdu na střední, mám svoje koníčky a starám se o babičku, zvířata a blízké. Co se týče TikToku, mám už jiný účet, točím videa, protože mě to baví, a chci do světa posílat lásku a sílu těm, kteří to mají podobné jako já, nebo těm, co to potřebují,“ dodala talentovaná dívka, která je své biologické matce velmi podobná.

Podívejte se na reportáž o nákupu drog:

Pervitin a metadon

Jak dnes žije Katka Brádáčová? Tvrdí, že heroinu se dlouhé měsíce nedotkla. Snaží se chodit na metadonovou léčbu, ale nepopírá, že občas si dá pervitin. Helena Třeštíková začala s tehdy devatenáctiletou Katkou natáčet v roce 1996. Objevila ji v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích. Dívka ji zaujala zejména tím, že si díky vysoké inteligenci uvědomovala, jakou zátěž drogová závislost představuje pro její blízké.

Mohlo by vás zajímat: Yvetta Kornová popsala boj s démony. Kvůli drogám jí sebrali děti, bratra Jiřího nenáviděla

Na Katku občas narazí také syn věhlasné dokumentaristky Tomáš Třeštík (44). „Katka vypadá překvapivě dobře, až mě to samotného zarazilo. Ono to samozřejmě vždycky dost záleží na tom, na čem zrovna je, jestli je to ‚dobrej matroš‘ a tak, ale tentokrát vypadala líp než v několika posledních letech. Čistě oblečená, méně kulhala, udržela myšlenku, vlastně jsme si hezky popovídali. Chystá se (jako obvykle) na subutexovou léčbu, žádné konkrétní další plány nemá. O abstinenci nemluvila a poprvé mi přišlo, že už o ní asi ani mluvit nechce, že to po těch asi pětadvaceti letech přijala, jak to je,“ napsal fotograf Třeštík k fotografii, kterou v minulosti uveřejnil na svém instagramovém účtu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.