Celebrity

24. listopadu 2022 13:33

Tomáš Durčák

Kornová popsala boj s démony. Kvůli drogám jí sebrali děti, bratra Jirku nenáviděla

Zpěvák Jiří Korn (73) platí za legendu české hudební scény a také vždy galantně působícího gentlemana. V osobním životě to však neměl vždy lehké. Kromě starosti o vážně postiženého syna mu mnoho vrásek přidala i jeho sestra Yvetta, která dlouho bojovala s alkoholem a drogami.

Že se Jiří Korn o své nejbližší vždy snažil postarat a pomoci jim, potvrdila i jeho bývalá manželka Kateřina. „Vždycky jsme se dovedli domluvit. I když už jsme nebyli spolu, měla jsem v něm s dětmi vždycky oporu. Rozhodně si na něj nemůžu stěžovat, řekla před pár lety pro Blesk. „Jirku považuji za nejlepšího muže, jakého jsem ve svém životě potkala,“ dodala Kornová.

Závislost sestry vyvolaly pomluvy o protekci

Už od mládí svůj sklon pomáhat druhým směřoval především na svou sestru Yvettu. Ta se už v dětství stala hereckou hvězdou, avšak příval pozornosti a úspěchu s sebou přinesl i jedovaté poznámky z okolí. Někteří lidé jí prý naznačovali, že se k filmu dostala jen díky protekci bratra, tehdy známého hudebníka kapely Olympic. Mladá Yvetta nakonec tento tlak nevydržela a začala už v devatenácti letech řešit své psychické problémy alkoholem.

V pořadu 13. komnata Yvetta o svých alkoholických začátcích řekla: „Když jsem začala hrát ve filmech, tak tam se pije, co si budeme povídat. Takže tam jsem vlastně začala. Uzavřela jsem se do sebe a pila s přemírou. A pak jsem se začala zavírat, když jsem netočila, doma. Jenom jsem pletla svetry, dívala se na televizi a chlastala. To mi bylo devatenáct.“

Jiří Korn Yvettu poprvé dostal do léčebny

Její alkoholismus nakonec jako první nevydržel sledovat právě bratr Jiří, který ji již ve třiadvaceti letech odvezl do protialkoholní léčebny. „Alkohol pro mě znamenal otupění, abych ten den nějak přežila. A to mi vlastně zůstalo dodneška,“ přiznala o svých problémech Yvetta Kornová. V léčebně nakonec skončila ještě mnohokrát, avšak bezvýsledně.

Na rok a půl dokonce propadla závislosti na drogách, kvůli čemuž s ní nakonec přerušily kontakt dvě ze tří dětí. První dávku jí prý dal její bývalý manžel. „Drogy začaly být i doma, dobrovolně jsem si je nechala píchnout. Brala jsem je rok a půl. Po půlroce fetování mi vzaly úřady všechny tři děti,“ svěřila se Kornová o pravděpodobně nejtěžším období svého života.

Kvůli pomluvám starostlivého bratra nenáviděla

Není pochyb, že i v těchto chvílích, kdy okusila úplné životní dno, se jí bratr pokoušel pomoci postavit se zpět na nohy. Místo vděku se však z její strany dočkal jen nenávisti a naschválů. „Já jsem bráchu začala vlastně i nenávidět,“ překvapila svou upřímností v pořadu a odhalila, že se jí poznámky o protekci opravdu dostaly pod kůži.

„Najednou jsem měla pocit, jako by mi ubližoval. Ale on za to samozřejmě nemohl. Tak jsem dělala věci, které byly na škodu. Chodila jsem špinavá, nosila jsem roztrhaný kalhoty, abych mu dělala ostudu, protože mi všichni předkládali, že za to, kde jsem, vděčím jemu,“ přiznala Yvetta, jak devastující efekt na její nadějně rozjetou kariéru měly pomluvy o protekci.

Po 30 letech zpět před kamerou

Z jejích rolí zejména v 70. letech minulého století (My z konce světa, Přijela k nám pouť, Šest medvědů s Cibulkou, Můj brácha má prima bráchu) je přitom jasné, že herecký i umělecký talent Yvetta stejně jako její bratr má.

Léta komplikací, problémů a sporů, za nimiž zpravidla stál právě alkohol, však pravděpodobně vztah sourozenců Kornových nesmazatelně poznamenal. Yvetta Kornová se nyní po dlouhé době opět objevila ve společnosti, po třiceti letech se vrátila zpět k herectví před kamerou a dle svých slov už divoká období nechala za sebou.

Až čas však nakonec ukáže, jestli už problémy se závislostí opravdu nadobro zvládla. A zda k sobě s Jiřím dokážou opět najít cestu

Sdílejte článek
Štítky drogy alkohol vztah závislost léčebna děti herectví Kateřina Kornová Jiří Korn Yvetta Kornová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.