Eva Burešová vybrala synovi netradiční jméno. Jaký význam skrývá Tristan?

Eva Burešová porodila. Na svět přivedla zdravého chlapečka

Zpěvačka a herečka Eva Burešová (29) přivedla na svět zdravého chlapečka. Společně s partnerem a otcem novorozence Přemkem Forejtem (35) dali synovi netradiční jméno podle francouzského eposu a keltských legend.

O radostnou novinu se zamilovaná dvojice Burešová a Forejt podělila na svých sociálních sítích. „Tak drobná, přitom tak silná a statečná. Jsem na tebe tak pyšný, jak jsi to celé zvládla. Jsem šťastný za to, co společně máme. Trojka už je na světě a už se nemůžeme dočkat, až budeme všichni spolu. Miluji vás, rodinko moje,“ napsal na Instagram dojatý otec, který vzdal své partnerce a matce dítěte tímto příspěvkem hold.

Známý kuchař zároveň prozradil světu i jméno novorozeného chlapečka, které je v České republice velmi netradiční. Burešová a Forejt pojmenovali svého syna Tristan William Forejt.

Inspirace ve francouzském eposu

Není pochyb o tom, že se dvojice nechala inspirovat v zahraničí, kde se jedná o vcelku běžné jméno. První část, tedy Tristan, vychází z keltských legend, přičemž nejznámější nositel tohoto jména je pravděpodobně hrdina francouzského rytířského eposu s milostnou tematikou Tristan a Isolda. Obdobně jako v klipu k rockově pojatému duetu Žena z oceli, kde Burešová vystupovala jako princezna a Forejt coby statečný rytíř, se i v eposu odehrává obdobná dějová linka.

Význam honosného jména se dá vyložit jako „smutný“, dle jedné legendy, kdy matka rodila syna Tristana ve velkém smutku.

Slavní Williamové

U druhé části jména, tedy William, se můžeme jen dohadovat, kde se rodiče nechali inspirovat. Jako první přichází na mysl hned několik slavných jmenovců, jako anglický básník William Shakespeare, člen královské rodiny princ William, vévoda z Cambridge, či americký prozaik a laureát Nobelovy ceny za literaturu William Faulkner.

Původ jména je germánský (Willhelm) a jeho význam je spojen z výrazů will – „vůle“ a helm – „ochrana“, „helma“.

Stále zamilovaní

Zamilovaná dvojice je spolu od roku 2020 a pořád jsou do sebe zaláskovaní až po uši. „Jedna z vlastností, kterou neskutečně obdivuji na Přemkovi, je, že rád zkouší nové věci. Obdivuji, jak jde do věcí po hlavě, beze strachu, beze studu. To je něco, co se od něj ráda učím,“ rozplývala se v rozhovoru pro FTV Prima nad svým partnerem hvězda seriálu Slunečná a ZOO. Už nyní je jasné, že jejich silné pouto se s příchodem vysněného potomka dál prohloubí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.