Celebrity

15. srpna 2022 12:25

Josef Šťastna

Erika Stárková obhajuje domácí porod. Dceru Almu má s jihoamerickým indiánem

Vynikající česká herečka Erika Stárková (38) si momentálně plnými doušky užívá mateřství a do práce se nehrne. Radost v životě jí dělá maličká dcera Alma, jejímž tatínkem je jihoamerický indián Cesar Chunk.

V roce 2020 získala Erika Stárková Thálii a cenu divadelní kritiky za výkon v muzikálu Lazarus, většina fanoušků si ji ale spojuje s rolí transsexuálky Dáši ze seriálu, který se odehrává ve městě Most.

Nyní se herečka z divadelních prken stáhla, protože si užívá roli maminky. Říká, že se nikam nehrne, že profesního vrcholu už dosáhla a nyní energii věnuje rodině a projektům, které rozjela se svým partnerem. Ten je DJ a také vyrábí peruánské šperky a šaty. Právě setkání s mužem, jenž patří do zcela jiné kultury, jí změnilo život.

„V Peru se všechno odehrává na ulici, všichni jsou pospolu, přejí si, nezávidí. Jsou neobyčejně otevření, nemají mezi sebou bloky. Když tam přijedete, klidně vás vezmou k sobě domů. Chtějí slyšet, odkud jste, jaké to tam je. Na žádné hranice tam nehrají. Indiáni ani nemívali dveře, kdokoli u nich mohl přespat. My jsme oproti nim mnohem uzavřenější. A mnohdy xenofobní,“ vysvětila Stárková svůj vztah k vlasti partnera v rozhovoru pro web Novinky.cz.

Právě osudové setkání s Cesarem Chunkem ji v její duchovní cestě posunulo o pořádný krok dopředu. Už tak silný vztah ještě více prohloubilo narození dcery, která dostala jméno Alma, což ve španělštině znamená „duše“.

„Mám pocit, že děti si dopředu vybírají rodiče, vědí přesně, koho potřebují. Alma si vybrala, že bude napůl indiánka a napůl Moravanka. Alma byla počata naprosto vědomě. Těhotenství jsem si moc přála, byla jsem šťastná. Léta jsem hlídala děti, měla jsem je vždycky ráda. Mateřství mi přišlo naprosto přirozené,“ dodala v otevřeném rozhovoru, v němž popsala, proč se rozhodla, že svou dceru nepřivede na svět v porodnici. Podle výrazné herečky, která diváky umí zaujmout nejen zjevem, ale i vynikajícím zpěvem a expresivním výrazem, dokáže zkušená porodní asistentka nahradit i odborná vyšetření.

Podívejte se na rozhovor s porodníkem:

Domácí porod je zcela běžný, myslí si Stárková

„V mnoha zemích to je naprosto běžné, pokud je žena fyzicky zdravá. Stejně běžné jsou porodní domy. Všechno tam probíhá pokud možno přirozenou cestou. Nastávající maminky nechodí na ultrazvuky a běžné gynekologické prohlídky. Mají své porodní asistentky a duly, což jsou zkušené porodní báby, které jsou hmatem, sluchem a napojením se na ženu schopné nahradit běžná gynekologická vyšetření,“ dodala pro web Novinky.cz s tím, že při svém porodu byla připravená i na to, že mohou nastat komplikace a nakonec nemocnici bude potřebovat.

„Všechno proběhlo díkybohu přirozeně a Alma byla za pár hodin na světě. Je důležité mít v sobě ohledně porodu pokoru a dobře se informovat o všech možnostech. Sbírala jsem zkušenosti a připravovala se na všechny varianty. Uvědomuji si, že jsem měla štěstí, a rozhodně porody v nemocnicích nezatracuju,“ doplnila s pokorou v hlase žena, která je známá tím, že si velmi střeží soukromí a nemá potřebu fanoušky na svých sociálních sítích informovat o každém kroku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.