Celebrity

25. března 2023 05:55

David Laštovka

Osudové ženy skromného herce Lukáše Vaculíka. První lásku mu vzala nemoc

Poslední oběť (1) - upoutávka

Herec Lukáš Vaculík (60) stárne s grácií. Stále si uchová charisma, kterým v 80. letech okouzlil řadu dívek či žen a díky němuž se stal hvězdou. Jak se mu podařilo prorazit ve filmovém světě a jaké ženy prošly jeho životem?

Lukáš Vaculík o sobě dal poprvé vědět ve filmu režiséra Karla Kachyni (†79) Láska mezi kapkami deště. Tehdy mu bylo 16 let. První hlavní roli získal až o tři roky později díky režisérovi Jaroslavu Soukupovi (76), který ho obsadil do snímku Vítr v kapse. „Pozval jsem ho na herecké zkoušky a hned při prvním osobním setkání na mě zapůsobil. Milý, příjemný kluk. Bylo mi jasné, že z něj za pár let bude česká filmová hvězda,“ prozradil webu Prima Ženy Soukup. Jak se ukázalo, ve svém úsudku se nemýlil.

Vaculíka následně obsadil i do dalších filmů: Láska z pasáže, Kamarád do deště a Kamarád do deště II. – Příběh z Brooklynu, které z mladého talentovaného herce udělaly skutečnou hvězdu. Stal se idolem dívek a žen a další nabídky se mu jen hrnuly. Sláva mu ale do hlavy nestoupla. „Byl to pořád příjemný, skromný, spolehlivý kluk. Nevzpomínám si, že bych měl s Lukym někdy jediný problém,“ zavzpomínal režisér Soukup.

Zamiloval se do zpěvačky

První velkou láskou Lukáše Vaculíka byla zpěvačka Marta Stravová. Poprvé se potkali v roce 1987 v zájezdovém pořadu, se kterým objížděli celou republiku. Sympatická brunetka byla tehdy na vrcholu slávy, stejně jako on. Jak to tak u hvězdných párů bývá, vztah jim nakonec nevydržel.

Čtěte také: Šárka Vaculíková je na jméno slavného strýce Lukáše Vaculíka je alergická

Zatímco Marta, která pocházela z velké rodiny a měla pět sester, se toužila usadit a mít děti, Lukáš se tehdy na otcovství ještě necítil. Přání se jí nakonec splnilo o pár let později, ale s jiným mužem. Přivedla na svět dva krásné syny a užívala si rodinnou idylku. Ta však netrvala dlouho. V pouhých 40 letech zemřela na rakovinu.

Dcera se mu narodila na Slovensku

Během vojenské služby na Slovensku se Lukáš Vaculík zamiloval do místní dívky. Z jejich románku se narodila holčička. Přestože byl Lukáš mezi prvními, kdo se v porodnici objevil s pugétem růží, s matkou dítěte se nakonec dohodl na tom, že spolu žít nebudou. S dcerou ale zůstal v kontaktu.

Čtěte také: Dana Bartůňková, princezna Angelína. Toužil po ní Vaculík i Tofi. Komu dala srdce?

V roce 2003 se Vaculíkovi narodil syn Lukáš, kterého přivedla na svět jeho tehdejší partnerka Petra. O tři roky později si ji vzal za manželku, v roce 2014 se ale rozvedli. Lukáše Vaculíka můžete sledovat v nové detektivní minisérii Poslední oběť každou středu ve 20:15 na Primě nebo již nyní na streamovací službě prima+. Na rozdíl od krimiseriálu Temný kraj, kde zločin potíral, tentokrát musí navzdory obviněním dokázat svou nevinu a čisté úmysly.

Sdílejte článek
Štítky Lukáš Vaculík láska rodina FTV Prima herec děti Jaroslav Soukup vojna prima+ Poslední oběť

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.