Lunární kalendář na 14. a 15. dubna: Potrápit vás mohou křečové žíly, doplňte hořčík

Měsíc ubývá a v následujících dvou dnech bude procházet znamením Vodnáře, což znamená, že tempo dnů bude hodně rychlé, ale je také skvělý čas pro přátelská a rodinná setkání. Na co dalšího bude mít vliv?

Měsíc ve znamení Vodnáře působí na lýtka, kotníky, bérce a křečové žíly. Všechno, co v následujících dnech uděláte pro tyto části těla dobrého, působí příznivěji. A vše, co nadměrně zatěžuje, škodí více než v jiné dny. Vyhýbejte se, pokud je to možné, lékařským zákrokům v těchto oblastech.

Potrápit vás mohou bolavé nohy i křečové žíly

Máte-li problémy s křečovými žílami, rozhodně se ve dnech Vodnáře vyvarujte dlouhého stání, jednostranného zatížení i vysokohorských výšlapů. Ani záněty žil nejsou v těchto dnech žádnou zvláštností. Co můžete udělat? Doplňte vitamíny skupiny B, které brání usazování cholesterolu v cévách, a účinně tak předcházejí vzniku křečových žil a napomáhají s jejich léčbou. Pokud vás čeká operace žil, pak se vyhněte nejen dnům Vodnáře, ale také Ryb. Vybírejte dny v ubývajícím měsíci.

Doplňte hořčík a zacvičte si

Ulevujte nohám, kdykoliv v průběhu dne můžete, dejte je do výšky a potírejte kostivalovou mastí, případně kaštanovým extraktem. Přikládejte obklady na bolavé klouby a pravidelně sprchujte nohy od pat až po kolena, střídejte studenou a teplou vodu, rozproudíte tak krevní oběh. Příjemně bude působit bylinková koupel chodidel. Přidejte do svého jídelníčku potraviny bohaté na hořčík, abyste předešli křečím v lýtkách.

Vyzkoušet můžete také jednoduchý cvik, při kterém se postavte s nohama na šíři ramen a pohupujte se ze špiček na paty a zase zpátky. Nebo zavzpomínejte na hodiny tělocviku, lehněte si na záda a oběma nohama jeďte ve vzduchu na kole. Potom si nohy na chvilku opřete o zeď. Ulevíte si tak od bolesti. Máte-li problém s rozšířenými žilkami, aplikujte krémy a masky, budou účinkovat mnohem lépe než v jiné dny.

Uklízejte, ale na zahradě nepracujte

Dnes je vhodný čas na větrání celého domu a nezapomínejte ani na sklep, dařit se vám bude mytí oken a úklid půjde skvěle od ruky. Pustit se můžete také do malování a natírání, barva bude dobře schnout. Dny Vodnáře nejsou příliš vhodné pro práci na zahradě, ale můžete vyvětrat skleník a pařeniště. Vhodný čas je na prořez stromů a zastřihnutí keřů, ale nic nesázejte ani nepřesazujte, rostlinám by se nedařilo. Dny přejí setkávání s přáteli, tak se vydejte do společnosti. A nezapomínejte ani na své blízké a zajděte na návštěvu k rodičům.

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – Síla Měsíce


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.