Lunární kalendář na 14. a 15. dubna: Potrápit vás mohou křečové žíly, doplňte hořčík

Měsíc ubývá a v následujících dvou dnech bude procházet znamením Vodnáře, což znamená, že tempo dnů bude hodně rychlé, ale je také skvělý čas pro přátelská a rodinná setkání. Na co dalšího bude mít vliv?

Měsíc ve znamení Vodnáře působí na lýtka, kotníky, bérce a křečové žíly. Všechno, co v následujících dnech uděláte pro tyto části těla dobrého, působí příznivěji. A vše, co nadměrně zatěžuje, škodí více než v jiné dny. Vyhýbejte se, pokud je to možné, lékařským zákrokům v těchto oblastech.

Potrápit vás mohou bolavé nohy i křečové žíly

Máte-li problémy s křečovými žílami, rozhodně se ve dnech Vodnáře vyvarujte dlouhého stání, jednostranného zatížení i vysokohorských výšlapů. Ani záněty žil nejsou v těchto dnech žádnou zvláštností. Co můžete udělat? Doplňte vitamíny skupiny B, které brání usazování cholesterolu v cévách, a účinně tak předcházejí vzniku křečových žil a napomáhají s jejich léčbou. Pokud vás čeká operace žil, pak se vyhněte nejen dnům Vodnáře, ale také Ryb. Vybírejte dny v ubývajícím měsíci.

Doplňte hořčík a zacvičte si

Ulevujte nohám, kdykoliv v průběhu dne můžete, dejte je do výšky a potírejte kostivalovou mastí, případně kaštanovým extraktem. Přikládejte obklady na bolavé klouby a pravidelně sprchujte nohy od pat až po kolena, střídejte studenou a teplou vodu, rozproudíte tak krevní oběh. Příjemně bude působit bylinková koupel chodidel. Přidejte do svého jídelníčku potraviny bohaté na hořčík, abyste předešli křečím v lýtkách.

Vyzkoušet můžete také jednoduchý cvik, při kterém se postavte s nohama na šíři ramen a pohupujte se ze špiček na paty a zase zpátky. Nebo zavzpomínejte na hodiny tělocviku, lehněte si na záda a oběma nohama jeďte ve vzduchu na kole. Potom si nohy na chvilku opřete o zeď. Ulevíte si tak od bolesti. Máte-li problém s rozšířenými žilkami, aplikujte krémy a masky, budou účinkovat mnohem lépe než v jiné dny.

Uklízejte, ale na zahradě nepracujte

Dnes je vhodný čas na větrání celého domu a nezapomínejte ani na sklep, dařit se vám bude mytí oken a úklid půjde skvěle od ruky. Pustit se můžete také do malování a natírání, barva bude dobře schnout. Dny Vodnáře nejsou příliš vhodné pro práci na zahradě, ale můžete vyvětrat skleník a pařeniště. Vhodný čas je na prořez stromů a zastřihnutí keřů, ale nic nesázejte ani nepřesazujte, rostlinám by se nedařilo. Dny přejí setkávání s přáteli, tak se vydejte do společnosti. A nezapomínejte ani na své blízké a zajděte na návštěvu k rodičům.

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – Síla Měsíce


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.