Marek Lambora hraje na varhany a zpovídá hříšníky. Fanynky to ocení, myslí si

Marek Lambora (27) patří k nejznámějším tvářím své generace. Diváci si herce oblíbili už v mnoha filmech a seriálech. Tentokrát se rozhodl trochu vyjít ze své komfortní zóny a ztvárnit postavu, která by mu podle leckoho nemusela vůbec sedět. Opak je ale pravdou a lidé se tak mohou v jeho podání těšit na velmi sympatického kněze Alberta.

Marek Lambora coby Albert v chystané televizní novince řeší dilema, jestli kráčet cestou vědy, anebo se držet své víry, zatímco jeho sestra Stela pomáhá řešit vztahy a problémy klientů své terapeutické praxe. Život sourozenců významně ovlivní vdovec archeolog Tomáš Hruban (Lukáš Vaculík), který se snaží vyrovnat s autonehodou své ženy Táni (Adéla Gondíková) a pochopit důvody, proč musela zemřít, zatímco on sám je pro policii hlavním podezřelým z její vraždy.

Pro Marka Lamboru byla role duchovního otce výzvou, kterou s radostí přijal. Více o ní prozradil v našem rozhovoru.

Jaká byla vaše reakce, když vám Kateřina a Jitka Bártů zavolaly s tím, že by vás rády viděly jako kněze?

Představil jsem si to a přišlo mi to jak dobrý vtip a pak jsem jim řekl, ať mi o tom řeknou něco víc. Nakonec z toho povídání vyšlo, že to na mě sedí. Je to mladý kluk, velmi inteligentní. Přečetl jsem si scénář a ihned jsem na to kývl.

Albert ale není typický kněz?

Ne, je velmi netradiční. Má svého koníčka i temnější stránky života. Je to jiný kněz, takového byste asi na první dobrou nečekali.

Sestru Stelu vám hraje Markéta Plánková, se kterou se Albert dlouho nebavil, ale nakonec si k sobě najdou cestu?

Ano, sedm let se spolu nebavili, a pak se nejednou objeví jednu noc před Albertovými dveřmi. Chová se, jako by se nic nestalo, což Albert nemůže překousnout. Trvá to celý příběh, než nějakým způsobem v sobě najde odpuštění. Hledají si k sobě cestu a myslím, že ji najdou.

Zajímalo vás před natáčením, jak ten kněz bude vypadat? Co s vámi udělají za změny?

Tato otázka padla hned na začátku. Měl jsem mít dlouhé vousy, ale jelikož jsem do toho točil jiný projekt, tak to nešlo. Mám ztmavené vlasy, chtěli jsme Alberta zestaršit, a zároveň ho udělat takového temnějšího. Myslím, že se to povedlo.

Přineslo vám toto natáčení nějaké netradiční scény?

Plno, třeba rvačku. Představte si to – kněz a rvačka, to je docela netradiční, ne? Moc jsem se těšil na natáčení v kostele, na ten chod, hrál jsem na varhany. Vedu zpovědi, to mě moc lákalo. Protože to jsou věci, ke kterým se běžně nedostanu.

Co si myslíte, že na vaši novou postavu kněze řeknou fanynky?

Jsem herec, tak jsem rád, že se mi ty role krásně střídají. Naposledy to byla na Primě Slunečná a Janek, od kterého má Albert hodně daleko. Jsem tu od toho, abych hrál různé škály, charaktery, a to mě velmi lákalo. Proto jsem na Poslední oběť a Půlnoční zpověď kývl. Myslím, že to fanynky ocení.

Podívejte se na exkluzivní ukázku z nového detektivního seriálu, v němž Marek Lambora hraje kněze:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.