Celebrity

4. března 2023 05:30

David Laštovka

Největší skandály na Českých lvech. Tajné klobásy, vulgární Landovský a ukřivděný Troška

Originální seriály právě online na prima+

Předávání hereckých cen Českých lev se téměř každoročně neobejde bez trapasů a skandálů. Kdo se postaral o ten největší? Připomeňme si momenty, o kterých se ještě hodně dlouho mluvilo.

Falešný Jim Carrey

V roce 2015 se o pořádné pozdvižení postaral vyhlášený recesista Kazma. Na předávání cen vyslal muže jménem Hari Zinhasovic, který se vydával za kanadského herce a komika Jima Carreyho. Řada hostů se skutečně domnívala, že na akci dorazila světová hvězda. „Ten idiot Svěrák (Jan, pozn. red) se se mnou dokonce chtěl fotit,“ prozradil novinářům po odhalení své skutečné identity Hari. Samotná událost neunikla ani pozornosti světových médiích a donesla se až k samotnému herci do Kanady. „Koukejte, jsem zajímavější než Oscaři, zatímco se válím na gauči a cpu se chipsy,“ okomentoval to tehdy Jim Carrey na své sociální síti.

Propašované klobásy

Raut na Českých lvech bývá obvykle ryze vegetariánský, což některé herecké hvězdy těžce nesou. Na jednom z minulých ročníků se odbojně zachoval například režisér a producent Ondřej Trojan, který svým přátelům nechal přinést opečené klobásy z Václavského náměstí. Výsledek? Jen se po nich zaprášilo.

Vulgární Landovský

V roce 2013 se o pořádný poprask postaral herec Pavel Landovský. Měl košili od krve a kdokoliv na něj promluvil, každému sprostě nadával. Čtyři roky předtím se zase pokoušel vetřít do společnosti svého kamaráda, prezidenta Václava Havla. Tomu však zabránila Havlova manželka Dagmar, která svého muže od rozjetého Lanďáka raději držela stranou.

Mohlo by vás zajímat: Pavel Landovský si ženy střídal s Václavem Havlem. Jak to měl s Libuší Šafránkovou?

Kolaps Bartoškovy manželky

Na večírku po vyhlášení cen se udělalo nevolno manželce herce Jiřího Bartošky. Zkolabovala a musela pro ni přijet záchranka. Tou ale odmítla jet. Záchranáři ji proto odvedli bočním vchodem a odvezli civilním vozem do nemocnice. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a brzy byla propuštěna do domácího léčení. Všechny přítomné tato událost ale vemi vyděsila.

Zhrzený Klíma

Reportér Josef Klíma v roce 2017 nebyl pozván na slavnostní vyhlášení, což považoval za největší urážku v životě. Vymstilo se mu, že se jako dlouholetý člen české filmové a televizní akademie opozdil s placením ročního příspěvku, který činil 200 Kč. „Cítím se tak trochu jako v dávných dobách, kdy někdo jednou nezaplatil ROH, a proto nedostal na Vánoce kolekci,“ glosoval to tehdy Klíma.

Troška proti Českým lvům

Režisér Zdeněk Troška své členství v České filmové a televizní akademii zrušil v roce 2002. Byl znechucen tím, jak se při udělování Českých lvů postupuje, což označil za nespravedlivé. Od té doby zastává názor, že Český lev rozdává ceny jen svým kamarádíčkům. „Za objektivní nepovažuji ani nominace do jednotlivých kategorií. Nechápu, proč akademie navrhla za nejlepší kostýmy Tmavomodrý svět nebo Otesánka na rozdíl od mé pohádky Z pekla štěstí 2. V Tmavomodrém světě jsou kostýmy dané, dobové, zatímco výtvarník pohádky pracoval s fantazií, a to je rozdíl,“ postěžoval si tehdy. Od té doby žádnou cenu nevyhrál, byť některé jeho filmy měly v kinech z českých snímků nejvyšší sledovanost.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.