Astročlánky

13. července 2022 05:55

Jiřina Köppelová

Oblohu rozzáří druhý letošní superúplněk – nejkrásnější úplněk tohoto roku

Před námi je druhý letošní superúplněk, který proběhne v zodpovědném a vážném znamení Kozoroha. Krásnou podívanou nabídne Měsíc 13. července ve večerních hodinách, přesně ve 20 hodin a 37 minut. Půjde o největší a zároveň nejkrásnější úplněk tohoto roku.

Červencový superúplněk rozzáří oblohu ve večerních hodinách 13. července 2022, přesně ve 20 hodin a 37 minut. Jeho vliv můžeme ale pociťovat už přibližně tři dny předtím a tři dny poté. Krásnou podívanou na obloze, pokud bude jasno, nabídne Měsíc nejen v noci z 13. na 14. července, ale i během té následující. Bude se zdát o trochu větší než obvykle (Měsíc bude Zemi úplně nejblíže za celý rok) a zároveň ho uvidíme nízko nad obzorem.

Tento úplněk proběhne na 21° Kozoroha, tedy ve 3. dekanu tohoto znamení, a bude o praktických záležitostech, o promyšlených krocích, které nás mohou přivést k úspěchu. Energie Kozoroha je vážná a zodpovědná – bude po nás vyžadovat, abychom přemýšleli o tom, co považujeme za nejlepší způsob, jak kreativním způsobem dosáhnout svého cíle.

Hlavní úkol superúplňku:

Jaké praktické a zodpovědné kroky nás přivedou na vlastní cestu k úspěchu?

Červencový úplněk je ovlivněný trpělivým, zodpovědným, systematickým a pracovitým znamením Kozoroha. Tomuto znamení vládne živel země, je tedy hodně orientované na hmotu, práci a kariéru, potřebuje řád, pořádek, disciplínu. Pod vlivem tohoto úplňku můžeme být odhodlanější, sebejistější, můžeme cítit větší touhu jít za svým vysněným cílem, a také dát věci do pořádku, dokončit a dořešit nedokončené nebo rozpracované úkoly a resty z minulosti.

Která znamení ovlivní superúplněk nejvíce?

Superúplněk nastane na 21° Kozoroha, tedy ve 3. dekanu tohoto znamení, a svým vlivem nejvíce ovlivní lidí, kteří se narodili v posledních deseti dnech znamení Kozoroha, Berana, Vah a Raka.  Planetární vliv úplňku zahrnuje i sílu Saturnu jako vládce znamení Kozoroha symbolizujícího praktické kroky, uvážlivost a cílevědomost. Zajímavostí úplňku je silné postavení planety Venuše – bude pod příznivým vlivem Saturnu a přispěje k zodpovědnému prožívání našich citů. Můžeme v sobě objevit touhu po nějakém solidním řešení našich partnerských vztahů. Je možné, že se rozhodneme vstoupit do svazku manželského nebo budeme chtít založit rodinu. Čas zodpovědné lásky a zodpovědné volby zasáhne zejména znamení Vodnáře a Blíženců. Znamení Ryb by si naopak mělo dát pozor na falešné představy o lásce.

Znamení Raka by si mělo dát pozor na napětí v partnerských vztazích a nepodléhat zbytečným emocím. Úplněk jej vybízí k rozumnému řešení všech případných konfliktů.

  • Podle sabiánských symbolů tento úplněk ukazuje na schopnost rozvíjet svou skutečnou sílu, věrnost k dlouhodobým cílům, posiluje sebedisciplínu. Podle zajímavé sabiánské symboliky můžeme uzavřít příměří s nepřítelem nebo s tím, koho jsme v minulosti porazili.
  • Podle numerologie je superúplněk pod vibrací 8, čísla síly, vedení a moci. Povzbuzuje nás, abychom v sobě nalezli vnitřní energii, uplatnili všechny své schopnosti a sdíleli je se svým okolím. K tomu potřebujeme najít nové způsoby jednání, nové postupy, vyrazit po nevyšlapaných cestách kupředu. Vzhledem k tomu, že úplněk nastane 13. dne, což je po sečtení (1+3) číslo 4, měli bychom hledat spolehlivé zdroje a důvěryhodné lidi, kteří nám na naší cestě plnění povinností a cestě k úspěchu pomohou.

Účinkem úplňku mohou být ovlivněni zejména lidé, kteří mají ve svém osobním horoskopu zdůrazněný 21° znamení Kozoroha a Raka anebo se narodili za úplňku.

Zdroj: autorský článek a najdise.cz, askastrology.com

Sdílejte článek
Štítky láska Země Saturn energie Venuše úplňky 2022 Rak Kozoroh superúplněk 2022

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.