Nejlepší sex plný vášně. Tyto potraviny zvyšují libido a ještě si na nich pochutnáte

Připadá vám, že už nemáte chuť na sex tolik, jako dřív? Zkuste do svého jídelníčku zařadit potraviny, které zvyšují libido.

V dlouhodobém vztahu občas nastane chvíle, kdy jeden z partnerů pociťuje únavu a nemá na postelové hrátky příliš pomyšlení. To je samozřejmě do jisté míry normální a pochopitelné. Pokud ale pociťujete, že vám klesá chuť na sex, je na místě zvážit, zda byste ji nemohli nějak podpořit. Existuje řada potravin, které slouží jako přírodní afrodiziakum. Obsahují látky, jež v lidském těle mohou vyvolat touhu po sexu.

Potraviny pro vyšší libido

Ústřice, třešně, avokádo, špenát, jablka či vodní meloun, brambory, zázvor, avokádo. Z koření to je například chilli a existují i nápoje, které podporují touhu po milování. Patří mezi ně červené víno, zelený, bílý či černý čaj.

Čtěte také: Koření, která zvyšují libido a podporují hubnutí. Věděli jste to o nich?

Lepší sexuální výkon

Hořká čokoláda a některé druhy ovoce obsahují antioxidanty v podobě flavanolů, které podporují průtok krve. „Jakékoli jídlo, které prokrví vaše genitálie, přispěje k zvýšení libida,“ sdělil odborník Todd Baratz pro Newsweek. Dokonce se může zlepšit i sexuální výkon. „Když jíme nezávadné a zdravé potraviny, které naše tělo vyživí, můžeme v posteli podat lepší výkon,“ doplnila sexuoložka Rachel Wright.

Nezdravé a vysoce průmyslově zpracované potraviny dokonce mohou mít i opačný efekt. Špatné stravování může mít za následek úzkosti a deprese. Pokud je naše psychika rozladěná, na nějaké postelové hrátky potom také není chuť.

Mohlo by vás zajímat: Ženy podle vůně poznají, zda jsou muži single nebo zadaní. Vědci mají důkaz

Někteří experti doporučují zařadit jídlo i do sexuálních hrátek. Může to být jakási erotická předehra, kdy se s partnerem budete vzájemně krmit. „Pomalé vzájemné krmení může být pro oba partnery smyslným a spojujícím zážitkem, který zvyšuje intimitu spolu s emocionálním a duchovním spojením,“ vysvětlil výživový poradce Jerry Bailey. Dosahovat orgasmů můžete tedy i tak, že budete slízávat hořkou čokoládu z partnerova těla či naopak.

Podívejte se také, co říká odbornice o potravinách pro budoucnost:

Sdílejte článek
Štítky jídlo potraviny sex Newsweek afrodiziakum libido jídlo sex libido Jerry D. Bailey

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.